Mededelingen van het bestuur Bedankt hebben W. Bauwens te Hulst. H. J. H. Bossink te 's-Hertogenbosch. Prof. dr. I. J. Brugmans te Amsterdam. J. G. F. M. G. baron van Hövell tot Westerflier te Roermond. J. W. Ortmans te Heerlen. B. M. van Son te 's-Hertogenbosch. J. Steur te 's-Gravenhage. P. Verhoofstad te Wervershoof. Adreswijzingen G. F. Couwenberg te Waalwijk, wordt: Grotestraat 18, Besoyen. J. Don te Kampen, wordt: Laan van Meerdervoort 1313, 's-Gravenhage. P. F. Duinker te 's-Gravenhage, wordt: Meppelrade 239, 's-Gravenhage. C. H. J. Helders te Gouda, wordt: Mercatorsingel 32, Gouda. R. J. Jansen te Groningen, wordt: Briljantstraat 80, Groningen. Mej. J. W. Koppenol te Rotterdam, wordt: Mevrouw J. W. de Wreede-Koppenol, Bosland lid, Rotterdam-16. A. P. van Nienes te 's-Gravenhage, wordt: Drs. A. P. van Nienes, Azaleastraal 17, 's-Gravenhage. Drs. J. J. Temminck te Haarlem, wordt: Groot Heiligland 19, Haarlem. Mr. J. H. de Vey Mestdagh te Wassenaar, wordt: Hondsruglaan 23, Groningen, H. C. J. Zandbergen te Oud Gastel, wordt: Kerkstraat 32, Oud Gastel (N. Br.), Rectificatie Het adres van de heer L. M. Th. L. Hustinx is foutief vermeld in Ned. Archieven blad 1970 op blz. 333. Het moet zijn: Hoeflaan 65, 's-Hertogenbosch. Aanvulling op de Staat van het Archiefwezen De Archiefdienst Land van Cuijk is sedert 1 februari 1971 gevestigd in het Oude Raedhuijs te Grave, telefoon 08860-2916, briefadres Postbus 38 te Grave. Afgesloten 1 februari 1911 [80] Notulen van de ledenvergadering, gehouden op donderdag 28 januari 1971 in het restaurant Kobus aan de Poort te Amersfoort Aanwezig 76 leden en 5 leerlingen van de Rijks archiefschool. De voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van de jaarrede (zie hierna). Ter sprake komen vervolgens de notulen van de vergaderingen van 27 november 1969 en van 28 januari en 27 mei 1970, die ongewijzigd en onder dank aan de secre taris worden goedgekeurd. De penningmeester bespreekt daarop de jaarrekening 1970, de bijzondere rekening over de Studiedagen 1970 en de begroting 1972. Geen van deze stukken geeft de aan wezigen aanleiding tot opmerkingen. H. J. H. Knoester verklaart, dat de kaskommissie, bestaande uit drs. J. P. Vreden- berg en hemzelf, de financiële bescheiden van de penningmeester heeft gecontro leerd en akkoord gevonden. Hij stelt daarom namens de kaskommissie voor de pen ningmeester te déchargeren voor het door hem over het jaar 1970 gevoerde beleid, inbegrepen dat over de Studiedagen 1970, en wel onder dank voor het vele werk door hem verricht. Kollega Knoester voegt daaraan toe, dat de kommissie de indruk heeft gekregen, dat de vereniging er thans in financieel opzicht gezond voor staat. De gevraagde décharge wordt door de vergadering bij akklamatie verleend. De voorzitter brengt daarop de dank van de vergadering voor de nuttige aktiviteiten van kollega Graafhuis nog eens uitdrukkelijk onder woorden. Tot leden van een nieuwe kaskommissie worden benoemd A. J. Busch en Th. J. Poelstra, die beiden hun benoeming aanvaarden. Aan de orde komt vervolgens de verkiezing van een nieuwe voorzitter wegens het periodieke aftreden van drs. R. A. D. Renting. Het bestuur stelt voor drs. Renting nog één jaar in zijn funktie te kontinueren met de bedoeling in de volgende winter vergadering dr. L. P. L. Pirenne voor het voorzitterschap voor te dragen. Dat diens kandidatuur niet reeds nu gesteld kan worden houdt verband met de omstandigheid, dat dr. Pirenne zich niet vóór 1972 kan losmaken van een aantal verplichtingen, die het hem op dit moment onmogelijk maken het voorzitterschap op zich te nemen. De voorzitter laat tijdens de diskussie over dit agendapunt de leiding van de vergade ring over aan de secretaris en verlaat de zaal. De secretaris verklaart, dat het bestuur zich wel bewust is van de inhoud van de be palingen van artikel 2, eerste en tweede lid, van het Huishoudelijk Reglement, waar- [81]

Nederlandsch Archievenblad | 1970 | | pagina 1