Wat is een hoerenjong? NAAMLIJST DER LEDEN Na de promotie van dr. H. H. E. Wouters, gemeentearchivaris van Maastricht, op 6 februari te Nijmegen, volgde op 25 november te Leiden de promotie van jhr. mr. G. F. Sandberg, chartermeester aan het Rijksarchief in Zeeland, tot doctor in de rechtsgeleerdheid op het proefschrift 'Overzetveren in Zeeland'. De heer Van den Hoek Ostende was namens het bestuur bij de plechtigheid aanwezig. Mr. dr. H. T. Obreen, als wetenschappelijk ambtenaar verbonden aan de provinciale archiefinspectie in Friesland, ontving op 8 oktober te Bolsward de dr. Joost Hidde Halbertsmaprijs 1970 voor zijn wetenschappelijk werk op het gebied van de geschie denis en de heemkunde van Friesland. De secretaris van de Vereniging, mr. E. D, Eijken, woonde de uitreiking bij. Wij wensen hem geluk met de eervolle onderschei ding, zoals wij op onze vorige vergadering drie nieuwe officieren in de orde van Oranje-Nassau gelukgewenst hebben. Vreugdevol was ook het zilveren ambtsjubileum, dat de penningmeester van de Ver eniging, de heer A. Graafhuis, adjunct-gemeentearchivaris van Utrecht, op 30 ok tober onder grote belangstelling gevierd heeft. 1970 is zonder twijfel een jaar geweest vol activiteiten, van vooruitgang en van te leurstelling. Wanneer wij eensgezind en in samenwerking met de instanties en orga nisaties, die wij nodig hebben en die ons nodig hebben, onze taak blijven verrichten, zullen wij zeker steeds meer begrip ontmoeten en medewerking verkrijgen. Daarbij moeten we er niet tegenop zien nieuwe ideeën te lanceren en te realiseren. Moge 1971 een vruchtbaar en goed jaar zijn voor de Vereniging, het archiefwezen en al degenen, die bij de archieven werkzaam zijn. Daarmee verklaar ik deze vergadering geopend. Onder een hoerenjong wordt verstaan een onvolledige tekstregel bovenaan een blad zijde. Aldus het juiste antwoord op vraag 7 van het forum tijdens de voorjaarsbijeen komst van district III van de S.O.D. en de studiegroep departementsarchieven op 20 april 1971, zie hierna blz. 156-159. [98] VAN DE VERENIGING VAN ARCHIVARISSEN IN NEDERLAND PER 1 JUNI 1971 N.B. (I) achter de naam betekent: in het bezit van de hoedanigheid van hoger archief ambtenaar. N.B. (II) achter de naam betekent: in het bezit van de hoedanigheid van middelbaar archiefambtenaar. Dubbele namen werden gerangschikt volgens de stamnaam, zoals vermeld bij F. de Josslin de Jong, Samengestelde geslachtsnamen, in: Jaarboek van het Cen traal Bureau voor Genealogie, deel III, 's-Gravenhage 1949, blz. 11-72. Abeelen, F. van (II), ambtenaar bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen, Reitzstraat 63, 's-Gravenhage. Abelmann, L. J. (II), gemeentearchivaris van Goes, Meckelenburglaan 36, Goes. Agt, mr. A. L. G. M. van (I), gemeentearchivaris van Eindhoven, St. Odulphus- straat 4, Eindhoven. Amerongen, P. A. van (II), archivaris der N.V. International Flavors Fragrances IFF Nederland, Westerweg 201, Heiloo. Avis, dr. J. G. (I), oud-inspecteur der gemeente- en waterschapsarchieven in Over ijssel, Veerallee 51, Zwolle. Baan, L. (II), onderchef van het bureau archief van de provinciale griffie van Gelderland, Laan van Klarenbeek 60, Arnhem. Baar, P. J. M. de (II), adjunct archivist bij de gemeentelijke archiefdienst van Leiden, Molenweg 4, Ovezande (Zl.). Baart de la Faille, J(II), administratief ambtenaar I bij het gemeentearchief van Alkmaar, Wiardi Beckmanstraat 37, Alkmaar. Barten S. J., drs. J. T. P. (I), archivaris van de Nederlandse Provincie der Jezuieten, Houtlaan 2, Nijmegen. Bastiaenen, C. A. J. (II), commies B bij het gemeentearchief van 's-Gravenhage, Paulinastraat 53, 's-Gravenhage. Bavel O. Praem., H. van (II), archivaris der abdij van Berne en archivaris van de Godshuizen te 's-Hertogenbosch, Norbertijnabdij van Berne, Heeswijk (N.B.). Becx, J. A. J. (II), commies A bij het gemeentearchief van Tilburg, Herlaerstraat 41, Hilvarenbeek. Beer, J. H. S. M. de (II), archivist bij de gemeentelijke archiefdienst van Vlaar- dingen, Oostzeedijk 110, Rotterdam. Beitjes, mr. P. J. W. (I), provinciaal inspecteur der archieven in Gelderland, Johan nes Vermeerstraat 11, Arnhem. Berkenvelder, drs. F. C. (I), gemeentearchivaris van Zwolle, Geldersedijk 93, Hat- tem. [99]

Nederlandsch Archievenblad | 1970 | | pagina 10