respectievelijk. 20 en 80 globaal genomen van de totale massa uitmakend, en daar na de openbaarheid te propageren voor de tweede groep ten behoeve van de belang hebbende of diens gekwalificeerde vertegenwoordiger. Voor het beleidsarchief waar schuwde hij voor te ingrijpende maatregelen om te voorkomen dat een correcte ar chiefvorming als zodanig gevaar zal lopen. Wij menen hiermede de belangrijkste gedachten te hebben weergegeven en sluiten ons verder aan bij de wens van S.o.d.-voorzitter W. N. Berends, dat de ideeën op dit congres gehoord in de toekomst werkzaam zullen zijn. B.W. Enige exemplaren van Archivum aangeboden Van Archivum, revue internationale des archives publiée sous les auspices de l'Unesco et du Conseil International des Archives worden de delen XI (1961), XIV (1964) en XV (1965) gratis ter beschikking gesteld. Daar het van ieder deel slechts één exemplaar betreft, zal dit worden toegezonden aan degene, wiens schriftelijke aanvraag daaromtrent het eerst binnenkomt bij de redacteur van het Archievenblad, Gemeentelijke Archiefdienst, Amsteldijk 67, AmsterdamOud Zuid. Deel XI, dat een overzicht geeft van de activiteiten op archiefgebied in de gehele wereld, bevat o.a. een kroniek van het Nederlandse archiefwezen over de jaren 1953- 1960 van de hand van mr. J. H. de Vey Mestdagh. Deel XIV is geheel gewijd aan het vijfde Internationale Archiefcongres in Brussel in september 1964. Deel XV biedt informatie over het archiefwezen in een groot aantal landen. Het gedeelte over Ne derland werd geschreven door drs. G. J. W. de Jongh. Personalia Per 1 januari 1970 werd de heer H. W. van Veldhuizen bevorderd tot adjunct-ad ministrateur bij de Gemeentelijke Archiefdienst van Rotterdam. Op 18 januari 1970 overleed te 's-Hertogenbosch mr. H. J. Bernsen, provinciaal inspecteur van de gemeente- en waterschapsarchieven in Noord-Brabant. Elders in deze aflevering werd een artikel te zijner nagedachtenis opgenomen. Op 6 februari 1970 promoveerde mr. drs. H. H. E. Wouters, gemeentearchivaris en directeur van de stadsbibliotheek van Maastricht, aan de Nijmeegse universiteit tot doctor in de letteren op een dissertatie met vijf studies over het Limburgse Maasdal en meer in het bijzonder de stad Maastricht, onder de titel Grensland en brugge- hoofd. Op 14 februari 1970 overleed te Zwolle mr. A. Haga, oud-Rijksarchivaris in Over ijssel. Als opvolger van mevrouw mr. E. C. M. Leemans-Prins werd de redacteur van het Nederlands Archievenblad benoemd tot correspondent in Nederland van Archivum, revue internationale des archives publiée sous les auspices de l'Unesco et du Conseil International des Archives. Directie Nederlandsch Economisch-Historisch Archief Met ingang van 1 januari 1970 is prof. dr. I. I. Brugmans als directeur van de Ver eniging Nederlandsch Economisch-Historisch Archief opgevolgd door prof. dr. J. H. van Stuyvenberg. Verhuizing Algemeen Rijksarchief van België Ingaande 26 januari 1970 is het adres van het Belgische Algemeen Rijksarchief ver anderd van Ravensteingalerij 78, Brussel 1000, in Ruisbroekstraat, Brussel 1000, telefoon 12.11.46 en 11.51.49. Uitslagen archiefexamens Voor het examen hoger archiefambtenaar (le deel) zijn geslaagd: mevrouw drs. J. van der Vlis-Ruseler te Vlaardingen, drs. G. W. van der Meiden te Leiden, drs. P. R. A. van Iddekinge te Arnhem en drs. H. Bordewijk te Delft. Voor het examen hoger archiefambtenaar (2e deel): drs. E. van Laar te 's-Graven- hage, drs. D. van der Vlis te Vlaardingen, drs. J. W. M. Peijnenburg te Nijmegen en dr. J. Heringa te Groningen. Voor het examen middelbaar archiefambtenaar: F. C. van Proosdij te 's-Graven- hage en C. H. A. M. van Es te Bergen op Zoom. [79] [78]

Nederlandsch Archievenblad | 1970 | | pagina 46