Personalia I^ÊÊÊÊÊÊËÊBÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊiÊÊÊÊiÊmÊÊÊÊiÊÊÊÊÊÊtÊmÊÊimaÊm depot in het klooster van de Zusters Benedictinessen op het Campo Marzio, het Marsveld, al evenmin een oplossing bood, werd de verhuizing van aanvankelijk slechts het rijksarchief en daarna ook van het Romeins archief ter hand genomen. Mededeling van het Itailiaans Cultureel Instituut te 's-Gravenhage, maart 1969. Andere archieven Archief Dames Kostschool 'Clarenbeek' omstreeks 1900 te Apeldoorn. Directrice: Mevrouw M. J. Kropff. Dit archief is thans te raadplegen. Behalve veel foto materiaal zijn er de namen van talrijke oud-leerlingen uit de hoogste en voorname Nederlandse familie's omstreeks 1900 (Barbas, Haersma de With, van Heeckeren van Keil, Boddaert, Burmania, Rengers, Copes van Hasselt, Hooft, Graafland, Heemskerck van Beest enz.). Inlichtingen: J. Schipper Jr., Neuweg 32, Hilversum. Koninklijke onderscheidingen Ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van H.M. de Koningin ontving een drietal collega's een koninklijke onderscheiding. Drs. E. J. Werkman, rijksarchiva ris in Drenthe, werd benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Tot ridder in dezelfde orde werden benoemd mevrouw Drs. M. M. Doornink-Hoogenraad, gemeentearchivaris van Zutphen en conservatrice van het Stedelijk Museum aldaar en mejuffrouw J. A. H. Nijhoff, chef van de afdeling Post- en Archiefzaken van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Redactie Archivum De vorige redacteur van het Nederlands Archievenblad Dr. J. E. A. L. Struick, gemeentearchivaris van Utrecht, nam met Dr. H. Jörgensen, landsarchivaris van Seeland en voorzitter van de vereniging van archivarissen in Denemarken, Dr. O. Schottenloher, redacteur van de Archivalische Zeitschrit't en D. F. Udina Mar- torell, directeur van het archief van Aragon te Barcelona, zitting in de kern redactie van Archivum, de onder auspiciën van de Unesco en in de Internationale Archiefraad door de Presses Universitaires de France uitgegeven serie publicaties op archiefgebied. In de brede redactie, die tevens het redactiebureau, de kern redactie en ex officio beide secretarissen-generaal, de penningmeester en de secre taris van de Internationale Archiefraad omvat, heeft uit Nederland ook Mr. H. Hardenberg zitting. [54] Nieuwe leden J. G. J. van Booma, De Visserstraat 34, Gouda, II, werkzaam op het Bureau Ar chieven Ned. Hervormde Kerk, 's-Gravenhage. Drs. D. van der Vlis, Rozenlaan 73, Vlaardingen, II, gemeente-archivaris van Vlaardingen. Mej. Ingena Vellekoop, Hoogstraat 120, Vlaardingen, II, ambtenaar Econ. Histor. Instituut, 's-Gravenhage. Mej. J. F. M. Wentholt, Nassau Odijckstraat 25, 's Gravenhage, II, adjunct-com mies Gemeentearchief 's-Gravenhage. Mej. A. E. Zoeter, Aronskelkweg 48, 's-Gravenhage, II, adm. ambt. C III, Min. van Buitenlandse Zaken, 's-Gravenhage. Bedankt hebben Dr. J. G. B. M. de Jong, Adrianaweg 8, Nijmegen. H. J. Merx, Van Sonsbeeckstraat 1, Heerlen. J. G. Schulting, Wormerplein 7, Purmerend. Adreswijzigingen L. J. Abelmann, dr. Frederiksstraat 12, Losser, wordt: Mecklenburglaan 36, Goes. Drs. J. Barten S.J., Tongersestraat 53, Maastricht, wordt: Drs. J. T. P. Barten S.J., Retraitehuis St. Ignatius, Spaubeek. Drs. F. Berkenvelder, J. van de Vondellaan 25, Deventer, wordt: Geldersedijk noord 20, Hattemerbroek. A. J. Busch, Hallincqlaan 12, Dordrecht, wordt: Van Goudoeverstraat 105, Go- rinchem. Drs. H. Douma, Ascetenstraat 2, St. Anthonis, wordt: Antoniuspark 14, St. An- thonis. Mej. Dr. I. H. van Eeghen, Prinsengracht 556, Amsterdam, wordt: Prinsengracht 590, Amsterdam. A. Graafhuis, Alb. Neuhuystraat 2A, Utrecht, wordt: Cobradreef 16, Utrecht. Mr. B. van 't Hoff, Burnierstraat 42, 's Gravenhage, wordt: flat 'De Bloemenkamp', Beukenlaan 4, Gorssel (Gld.). R. C. M. Jacobs, Tollenskade 31, Voorburg, wordt: Burg. Wesselinkstraat 209, Maassluis. W. H. Keikes, L. Blokweg 14, Zierikzee, wordt: De Wittestraat 11, Zierikzee. Dr. J. A. de Kok, o.f.m., Wittevrouwensingel 26, Utrecht, wordt: Kometenlaan 80, De Bilt (post Bilthoven). Mr. J. Rinzema, Meyrooslaan 2, Arnhem, wordt: Hooidollen 580, Leeuwarden. Jhr. Mr. G. F. Sandberg, Parklaan 2, Middelburg, wordt: Churchill-laan 2, Mid delburg. [55]

Nederlandsch Archievenblad | 1969 | | pagina 30