Bestuursmededelingen Notulen der ledenvergadering van de Vereniging van Wetenschappelijke Archiefambtenaren in Overheidsdienst op 14 maart 1968 te Arnhem. 1 De voorzitter, de heer Don, kan op deze vergadering, die wordt gehouden in het deels in gebruik genomen en nog onvoltooide gemeentehuis van Arnhem, om 11.00 uur 57 leden welkom heten. Hij spreekt zijn jaarrede uit (zie blz. 183). Bericht van verhindering is binnengekomen van de heer Van de Vegte en van de vertegenwoordiger van de C.H.A., de heer mr. dr. L. Margadant. 2 De notulen van de vorige vergadering, afgedrukt in het Nederlands Archieven blad 1967 blz. 118 e.v., worden ongewijzigd vastgesteld. 3 De penningmeester dr. Hart zegt in zijn financieel verslag, dat de bestuurs- kosten van onze vereniging niet erg hoog liggen. Hij geeft een overzicht van de besteding onzer inkomsten en deelt mee dat meer dan 90 naar de C.H.A. gaat. Er is over 1966 een voordelig saldo van 133,50; ook over 1967 geeft de balans een voordelig saldo aan en wel van 124,21, waarbij de achterstallige contributie van enkele leden is afgeschreven. Hij raadt de vergadering aan tot royement over te gaan, wanneer deze achterstand meer dan twee jaar bedraagt. Het verenigingsjaar van de C.H.A. vangt aan op 1 juli en er is nog geen contributie verhoging bekend. Er zijn geruchten die wijzen op een verhoging van 2,50 tot 4,doch wij dienen de ledenvergadering van de C.H.A. af te wachten. Op deze wijze, zo zegt de heer Hart, moet men niet rekenen op een voordelig saldo voor 1968. Dr. van Hoboken brengt namens de kascommissie verslag uit van het nazien der rekening en stelt voor om de penningmeester te dechargeren. Dr. Brekelmans merkt naar aanleiding der convocatie op, dat de jaarstukken over 1966 en 1967 niet bijgevoegd zijn, zodat deze niet zonder meer zijn vast te stellen. De heer Hart geeft daarop een mondelinge samenvatting. Drs Roessingh informeert naar het overleg dat het bestuur der C.H.A. heeft met de aangesloten besturen en welk percentage der ingekomen gelden besteed wordt aan het blad 'Commentaar', in het algemeen hoe het financieel beleid is. De heer Don antwoordt dat de C.H.A. bestaat uit verenigingen en individuele leden, die uit hun midden een bestuur gekozen hebben. De algemene ledenraad stelt het finan cieel beleid vast, dat in 'Commentaar' wordt gepubliceerd met het verslag dier ver gaderingen. Jhr. mr. Sandberg meent uit de geringe bestuurskosten op te mogen maken dat er weinig is gereisd en informeert naar de behandelde 'gevallen'. De voorzitter zegt [181]

Nederlandsch Archievenblad | 1969 | | pagina 1