Mej. Versprille: Nee! Daar heb ik de bonden voor nodig. De voorzitter stelt voor nu tot stemmen over te gaan. Van der Gouw: Daar ga ik niet mee akkoord. Roessingh c.s. hebben niet gezegd hoe naar hun mening de belangenbehartiging wél moet geschieden. Ik ben zelf zeer tegen die dwang, maar wil graag weten welk alternatief zij zien. Van Hoboken voegt daaraan toe: Hoe voorkom je bij ontkoppeling van beide verenigingen, dat art. 2 van de statuten krachteloos wordt? Naar mijn gevoel zal de VAN dan alleen een wetenschappelijke discussie-club worden. Na een koffiepauze antwoordt Roessingh: De vraag is: loopt de VWAO leeg of loopt zij niet leeg? Als het eerste gebeurt, betekent dat dan niet, dat er iets in haar rot was? Ik zie zeer wel het belang van institutioneel overleg in, maar meen, dat het ook zonder kan. Schaap: Dat lukt U niet. Roessingh: De VWAO zal voor het institutioneel overleg blijven zorgen en daar naast zal de VAN zelf ook materiële belangen behartigen. Schaap: Dus U wilt twee verenigingen laten bestaan. In feite wenst U, dat we allemaal in twee verenigingen blijven zitten. Van der Gouw: Hoe moet de VAN zelf zijn taak ex art. 2 behartigen? Fasel: Dat zal van de omstandigheden afhangen; de ARKA moet het in Brabant doen. Van der Gouw: Betekent dat, dat de VAN het zelf niet kan? Ribberink: Dat is vroeger, voor 1920 wel zo geweest. Nu wordt het overleg ge ïnstitutionaliseerd. Of er daarom een goede belangenbehartiging door de VAN alleen kan plaatsvinden, lijkt me twijfelachtig. Roessingh: Het zal zo blijven, dat de VWAO werkzaam blijft, maar het infor meel overleg kan via de VAN lopen. Van der Gouw: Dus de VAN zelfstandig zijn taak ex art. 2 waarnemend zal dat buiten het G.O. om kunnen doen? Roessingh: Dat zal ten dele kunnen. Verschillende stemmen: Hoe? Schaap: Als U zelf enige ervaring had zou U weten, dat informeel overleg alleen niet voldoende is. Roessingh: Er zal niets veranderen. De ambtenaar, die geen lid van de VWAO is, neemt wel enig risico. Stempher: U wilt dus, dat de ambtenaar risico neemt of VWAO-lid wordt. De voorzitter stelt voor tot stemming over te gaan en herinnert aan art. 23 van de Statuten, dat voor wijziging van de statuten een meerderheid van 2/3 van de geldig uitgebrachte stemmen nodig maakt. Van Hoboken herinnert aan art. 10 van het Huishoudelijk Reglement volgens hetwelk blanco stemmen worden geacht niet te zijn uitgebracht. Vervolgens wor den er bij handopsteking 18 stemmen vóór het voorstel-Roessingh uitgebracht en 36 tegen, zodat dit voorstel verworpen is. Daarop sluit de voorzitter de vergade ring na een dankwoord aan de aanwezigen voor hun komst en voor de boeiende discussie. [176] In onze ledenlijst zijn de volgende wijzigingen gekomen: Nieuwe leden: W. T. J. P. M. Keune, Wilhelminalaan 3, Heerde, (II). F. G. P. Jaquet, p/a Kon. Instituut voor Taal-, Land- en volkenkunde, Stations plein 10, Leiden, (II). O. A. M. W. Hartong, Rembrandtlaan 35, Hoogezand, (II). Drs. P. H. J. van der Laan, Langswater 27, Amsterdam-18, (1). J. W. van Petersen, Postbus 119, Zutphen, (II). H. van Bavel O. Praem., Norbertijnenabdij van Berne, Heeswijk (N.B.), (II). Drs. J. A. K. Haas, Euterpelaan 104, Heerlen, (I). Mej. A. A. S. van Haersma Buma, Lucasbolwerk 2bis, Utrecht, (II). J. C. Okkema, Lisstraat 32a, Rotterdam 11, (II). Drs. B. Woelderink, Hobbemalaan 3, Krimpen a/d IJssel, (I). Mej. M. N. Witteveen, Nieuwe Gracht 87, Utrecht, (II). J. P. B. Zuurdeeg, Seislaan 7, Middelburg, (II). Opzeggingen: H. H. Heldring, Eereprijsweg 16, 's-Gravenhage. L. J. van der Klooster, Doornstraat 17, Scheveningen. Dr. E. M. Nuyens, Kapoenstraat 23, Maastricht. Dr. F. J. C. J. Nuyens, Bongaertstraat 40, Heerlen. M. C. Sigal, Burgemeester Van Tuyllaan 18, Zeist. Mej. F. A. de Vroom, Burgemeester Weertstraat 78, Arnhem. W. A. L. Roessingh, Rijnweg 298, Monster. Mej. C. A. A. P. van Broekhoven, Laan van België 3, Roosendaal. Adreswijzigingen: Mej. A. C. Allema, Rooseveltlaan 8 II, Amsterdam wordt: mevrouw A. C. Hof- man-Allema, Schoolstraat 19, Zevenhoven (Z.H.). J. B. N. Hollestelle, Kerklaan 75, Rijswijk, wordt: J. B. W. Hollestelle, Louis Davidsstraat 21, Flat Jolanda, Rijswijk (Z.H.). Dr. J. Hovy, Everhard Meisterweg 626, Amersfoort, wordt: Van Marnixlaan 61, Amersfoort. A. F. Ubels, Noordeinde 74, 's-Gravenhage, wordt: Treubstraat 134, Katwijk aan Zee. W. H. Keikes te Dokkum, wordt: L. Blokweg 14, Zierikzee. W. T. J. P. M. Keune te Heerde, wordt: Bonifatiuspolder 2, Dokkum. H. J. H. Knoester, Othellodreef 111, Utrecht, wordt: Hijmans van den Berghlaan 40, Utrecht. Jhr. drs. M. J. van Lennep, Spanjaardlaan 98, Leeuwarden, wordt: Gemeente archief, Stadhuis, Leeuwarden. (Zijn niet te gebruiken privé-adres wordt: Peli kaanstraat 27, Leeuwarden). 177]

Nederlandsch Archievenblad | 1968 | | pagina 5