schapsarchieven. Zijn ambtelijke loopbaan wordt beschreven in een In Memoriam in het maandblad De Nederlandsche Leeuw (LXXXXV no. 4 april 1968). Enige weken na haar man (op 27 maart), is ook Mevrouw Van Rheineck Leys- sius-Jansen, die van 1919 tot 1946 aan de archiefinspectie van Zuid-Holland ver bonden was, overleden. Met ingang van 1 oktober 1967 is N. Veldhuis, ambtenaar aan het gemeente archief van Vlissingen, benoemd tot archivaris van de gemeente Vlissingen. Met ingang van 1 januari 1968 is J. G. Linssen, hoofdarchivaris bij Smit Nij megen Electrotechnische fabrieken N.V. te Nijmegen, benoemd tot archivaris bij het bureau van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Op 2 mei 1968 heeft de raad der gemeente Vlaardingen de heer A. Soeteman tot waarnemend archivaris benoemd. Geslaagd voor het examen voor wetenschappelijk archiefambtenaar der tweede klasse: Mej. G. van Aalst, ('s-Gravenhage), Mej. H. Postma (Zutphen), j. Vriens (Etten en Leur), Mej. M. N. Witteveen (Utrecht), J. P. B. Zuurdeeg (Middel burg), en D. de Vries (Leeuwarden). Koninklijke Onderscheidingen Mevr. Dr. M. A. P. Meilink-Roelofsz, rijksarchivaris bij het Algemeen Rijks archief is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau; A. Pathuis, hoofdarchivist-A bij het Rijksarchief in Groningen is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau; J. de Kuyper, adjunct-commies bij het Rijksarchief in Zeeland is toegekend de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver. Vraag I: De redactie van 'Der Archivar' vraagt dringend om een medewerker voor het Nederlandse deel van de 'Archivbibliographie' van dat tijdschrift. Wie zich voor deze taak beschikbaar wil stellen wordt verzocht daarvan bericht te geven aan dr. Van de Gouw, die verdere inlichtingen kan verstrekken. Vraag II: Te koop aangeboden Ned. Archievenblad 28e jg. t/m 66e jg. (1919 t/m 1962) met index. Ontbreekt 58e jg. (1953/4), gebrocheerd 115,Inlichtingen bij de redactie van dit blad. afgesloten op 1 mei 1968. Bij een afscheid, Door enige meelevende collega's is mij gevraagd waarom ik geen algemeen rijks archivaris wenste te blijven. Voor degene, die het mij afgenomen interview in 'De Haagsche Courant' van 30 mei 1968 (overgenomen in de knipselkrant van 256 Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk van 31 met 1968) niet heeft gelezen volgt hier onder de liturgie van de afgoderij, waarbij ik mij als rechtlijnig protes tant niet kon aansluiten. Van der Gouw Short From of Daily Religious Service for Use in Government Departments Let us pray O, Lord, grant us this day that we com to no decisions Neither run into any kind of responsibility, But that all our doings may be ordered so as to accomplish For ever and ever NOTHING Hymn Thou Who seest all things below, Grant that Thy servants may go slow, That they may study to comply With Regulations till they die. Teach us. Lord to reverence Committees more than common sense Lead our mind to make no plan, But pass the baby where we can. An,d when temper seems to give Us feelings of initiative, Ore when alone we go to far Chastise us with a circular. Mid war and tumult, fire and storms, Strengthen us, we pray, with forms. Thus will Thy servants ever be A perfect floock of sheep for Thee. Amen. (Unknown Malayan source) 257]

Nederlandsch Archievenblad | 1968 | | pagina 45