JOHN M. In gebruik bij vele grote en kleine bedrijven en gemeenten in Nederland Bestuursmededelingen het mooiste en meest efficiente archiefsysteem is het 'Planax' archief-inbind, systeem. volgens de honderden enthousiaste gebruikers in Nederland en de duizenden over de gehele wereld (geschikt voor alle voorkomende bescheiden: korrespondentie, boekingsstukken, enz., enz.) resultaat ongelofelijk sterke boeken 50 ruimtebesparing 70 kostenbesparing opengeslagen volkomen vlak geen zoekraken van stukken met dezelfde inhoud als de briefordner VOORHEEN THANS 7ZZZZZZZZZ7 Planaxeren (d.i. elastisch lijmend inbinden met de speciale koudlijm Planaxol) is bovendien de ideale methode voor het snel en duurzaam inbinden van kettingformulieren (b.v. Hollerith-staten), van zelf vervaardigde drukwerken (rapporten, brochures, e.d.), tijdschriften, enz. U kunt 'Planax'-boeken zelf maken tot 8 cm dikte, die ongelofelijk solide zijn en blijven zonder vakkennis hoe ongelijksoortig de bundel bescheiden ook is met het Planax-inbindtoestel (model 'Standaard': 395, Voor kleinere administraties is een Planax beschikbaar voor banden van max. 6 cm dikte en max. 33 cm rughoogte (model 'Junior': 235, (volledig gepatenteerd) Vraag uitvoerige dokumentatie of demonstratie aan KANTOORMACHINES - HANDELSONDERNEMING MATHENESSERDIJK 357 ROTTERDAM. 7 - TEL. 010-25.21.00 Planax - verkooporganisatie importeur-alleen verkoper voor Nederland -V ?85SSL VERSLAG van de vergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden te Alkmaar op donderdag 8 juni 1967. Aanwezig 41 leden. De voorzitter opent de vergadering klokslag 11 uur in de raadzaal van het stad huis. Hij herinnert de aanwezigen aan twee vroegere vergaderingen te Alkmaar. Voor de eerste maal was de vereniging, op 8 juli 1909, eveneens in het stadhuis, te Alkmaar bijeen en ook toen vertoonde de agenda het punt contributie-ver hoging. Destijds besloot men, dat het lidmaatschap 5 gulden per jaar zou gaan kosten. 's Middags werd de buitenplaats Nijenburch bezocht en de collectie Van Foreest bewonderd, iets wat de leden nu in het nieuwe archiefgebouw kunnen doen. Op 18 september 1954 was de vereniging wederom te Alkmaar en wijdde de gehele dag aan verenigingszaken, een plicht waaraan de vergadering zich ook deze dag niet geheel kan onttrekken. Hij heet de aanwezigen in de stijlvolle, en goed bij onze vereniging passende oude raadzaal, van harte welkom. Het bestuur is dank verschuldigd aan burgemeester en wethouders van Alkmaar die deze prachtige zaal ter beschikking stelden. Vervolgens richt hij zich speciaal tot collega Wortel, die sinds 1921 aan het ge meente-archief verbonden en sedert 1938 gemeente-archivaris is, een functie, die hij verenigt met die van directeur van het Stedelijk Museum. Het is verheugend, dat de vereniging, waarvan hij vele jaren lid en ook bestuurslid was, nu een van de belangrijkste vruchten van Wortels ambtelijke loopbaan kan bewonderen, het nieuwe, in 1966 in gebruik genomen archiefgebouw. Het is dubbel aangenaam, dat dit thans mogelijk is, want in 1968 wordt collega Wortel 65 jaar. Vervolgens herdenkt de voorzitter onze oud-collega Carel Bloemen, die op 4 april 1967 na een langdurige ziekte overleed: 'Nog onder Fruin, in september 1931, trad Carel Bloemen in dienst bij het Alge meen Rijksarchief. In 1936 werd hij lid van onze vereniging. Als secretaris van het Algemeen Rijksarchief, als archivaris van de Staatsmijnen en als hoofdarchi- vist van het Rijksarchief in Limburg was hij jarenlang een strijdbaar en initiatief rijk lid van ons corps. De Rijksarchiefschool en de Studiedagen zijn daarvan in drukwekkende monumenten. Met twee publicaties '100 jaar rijksarchief in Lim burg' en 'De Roermondse Archiefkwestie' ging hij vorig jaar op pensioen. Wij hebben zijn lichaam op 7 april j.l. begraven'. 169]

Nederlandsch Archievenblad | 1968 | | pagina 1