Staat van het Nederlandse archiefwezen C.A. 1 mei 1968 N.B. Opgenomen is het wetenschappelijk, administratief en technisch personeel. De bedrijfsarchieven welke in de staat van 1 juni 1960 waren genoemd zijn nu niet opgenomen aangezien deze lijst dan slechts een aantal van de Nederlandse bedrijfsarchieven zou opgeven en aldus een onjuist partieel beeld zou ontstaan. Voor een overzicht van de bedrijfsarchieven kan men zich wenden tot de Vereni ging van bedrijfsarchivarissen in Nederland p/a dhr. J. Dreese, Museumpark 1 te Rotterdam, tel. 010-114400. (I) resp. (II) achter de naam duidt de kwaliteit van hoger of middelbaar weten schappelijk archiefambtenaar. De genoemde telefoonnummers zijn uiteraard sterk aan verandering onderhevig. de redacteur. RIJKSARCHIEFDIENST. Algemeen Rijksarchivaris:Secretaresse (adm. ambt. CII): Mej. H. J. van der Tak. ALGEMEEN RIJKSARCHIEF, Bleyenburg 7, 's-Gravenhage, tel. 070-180196. Chartermeester I in algemene dienst: drs. G. J. W. de Jongh (I) Chartermeester (centr.registratie van particuliere archieven): mevr. drs. E. P. Polak-de Booy (I) Drift 27, Utrecht, tel. 030-15766 Hoofdarchivist-A (gedetacheerd bij het Centraal Bureau voor Genealogie): H. L. Kruimel (II) SECRETARIAAT. Secretaris (hoofdarchivist): W. Visser ((II) Comptabiliteit en fotoatelier Comptabele (adm.ambt All): H. Purvus Chef van het fotoatelier (fotograaf BI): H. J. Boode Reproductie-fotografen A: K. T. Rog, J. Vijfhuizen Huishoudelijke dienst Hoofd huishoudelijke dienst (adm.ambt.BI): P. van Iterson Offsetdrukker (schrijver-A): W. A. C. Hoogduin Portier (rijksambt.F): G. Z. Eijlbrecht Boden (rijksambt.F): L. H. Hinfelaar, Th. van Krieken [190] Machinist (rijksambt.D): A. Klijn Stoker (rijksambt.E): J. van den Hout Magazijnbediende (rijksambt.E): J. S. Duchatenier Restaurantie- en bindatelier Restaurateur/boekbinder/drukker (rijksambt.C): J. L. Pronk Restaurateurs/boekbinders (rijksambt.D): W. M. de Gunst, P. A. M. Richel, J. Helder Studiezaal en uitlening Chef studiezaal (adj.archivist-A): J. A. Jaeger (II) Studiezaal bedienden (rijksambt.E): S. Enninga, A. P. Trotz Studiezaalbedienden )rijksambt.E): S. Enninga, A. P. Trotz Bibliotheek Bibliothecaris (adm.hoofdambt.): A. H. Huussen Algemene hulpkracht (rijksambt.E): J. Toerse Kaartenverzameling en fotoarchief Archivist-A: A. J. H. Rozemond (II) EERSTE AFDELING. Archieven van het Centraal Bestuur tot c.1796 Hoofd van de Afdeling (rijksarchivaris): mevr. dr. M. A. P. Meilink-Roelofsz (I) Chartermeester I: drs. M. P. H. Roessingh (I) Adj. chartermeester: mr. O. Schutte Adj. archivist: mej. M. J. van den Berg (II) Schrijver A: W. O. van Zoeren TWEEDE AFDELING Archieven van de eenheidsstaat sedert c.1795 Hoofd van de afdeling (rijksarchivaris): mr. A. E. M. Ribberink (I) Adjunct-referendaris: drs. F. J. M. Otten Hoofdarchivist A: J. Steur (II) Archivisten: mej. Ch. J. A. M. Schaepman (II), M. G. H. A. de Graaff (II) Adm.ambt.CII: R. C. M. Jacobs Hoofdschrijver: C. H. M. Hendrikx Hulpdepot Schaarsbergen Beheerder (hoofdarchivist): H. G. Wondaal (II) Hoofdschrijver: A. de Ruiter Binder (rijksambt.E): G. A. Tiehuis DERDE AFDELING Archieven van Holland Hoofd van de Afdeling (rijksarchivaris): drs. J. Fox (I) Chartermeester: dr. H. C. M. van der Krabben (I) Adm.ambt.CI: mej. G. M. van Aalst (II) Adm.ambt.CIII: D. Verheusen 191

Nederlandsch Archievenblad | 1968 | | pagina 12