Mededelingen van het bestuur Verslag van de feestvergadering in de Rolzaal te 's-Gravenhage op 13 oktober 1966 Aanwezig volgens de presentielijst 93 personen. Om 14.30 opende de voorzitter de vergadering met het uitspreken van de feest rede. (Zie hierachter). Namens de minister van Cultuur, recreatie en maatschappelijk werk mr. M. Vrolijk die zelf had willen komen, maar door de politieke crisis elders op het Binnenhof werd vastgehouden, nam dr. mr. F. J. Duparc, chef van de afdeling Oudheidkunde en natuurbescherming het in perkament gebonden exemplaar van 'Septet' in ont vangst. Hij deelde mede, wat de minister had willen zeggen en voegde daar een persoonlijk woord aan toe. De voorzitter bedankte voor de vriendelijke woorden. Hij richtte zich vervolgens tot de bijna jubilerende uitgever van ons Archievenblad, de erven B. van der Kamp, in de persoon van de directeur de heer De Jager, wiens komst zeer op prijs wordt gesteld. Niet dat de positie de financiële positie van het Archieven blad reden tot juichen zou geven: het tegendeel is waar. Maar gezien de hechte relatie, de prettige wijze van samenwerken met name dan bij de tot stand- koming van Septet was er alle reden onze Archievenbladuitgever eens uit drukkelijk te danken. Het bestuur meende dit symbolisch niet beter te kunnen doen dan het juist bij hem van de pers gekomen Septet feestelijk in te binden. Dat dit niet in perkament moest geschieden was om verschillende redenen zonder meer evident. Daarom siere het aan te bieden exemplaar ook het degelijk goud van titel en vignet, maar is de band van het sterke, maar soepele leer, dat het beeld moge blijven van een voorlopig weer 70 jaren te cultiveren verdere samen werking. Na het dankwoord van de heer De Jager volgde een theepauze. Hierna sprak de Algemene rijksarchivaris van het koninkrijk België prof. Sabbe over belgische en nederlandse archivarissen en het internationale archiefwezen. Drukke werkzaam heden als voorzitter van de Internationale archiefraad hadden hem tot zijn spijt echter verhinderd een rede voor te bereiden. Met een woord van dank tot de spreker en de aanwezigen, sloot de voorzitter hierop om 17.15 uur de vergadering, waarna velen zich begaven naar de gemeen schappelijke borrel en het feestdiner. [1]

Nederlandsch Archievenblad | 1967 | | pagina 4