Voorlopig ontwerp van organisatie en taak van een gemeentelijke archiefdienst A Organisatie 1 Algemeen. 1 besluit tot instelling. 2 verordening op de dienst. 3 commissie van bijstand. 4 rechtspositieregelingen. 2 Begroting. 1 inkomsten. 1 leges. 2 uitgaven. 1 aankopen archivalia en verzamelingen. 2 onderhoud archivalia en verzamelingen. 3 bureaubenodigdheden. 4 inrichting en onderhoud gebouw. 5 salarissen etc. personeel. 3 Gebouw. 1 kantoorruimte. 2 depots. 3 leeszaal. 4 tentoonstellingszaal. 5 andere bedrijfsruimten. 1 binderij. 2 werkplaats technische dienst. 6 verwarming. 7 verlichting. 8 schoonhouden. 9 brandblusmiddelen. 4 Personeel. 1 formatie. 2 aanstelling. 3 bevordering. 4 ontslag. 10] 5 Taakverdeling. 1 archiefambtenaren. 1 hogere archiefambtenaren. 2 middelbare archiefambtenaren. 2 administratief personeel. 3 technisch personeel. Taak 1 Archieven. 1 beheer. 2 verwerving. 3 onderhoud (zie binderij). 2 Raadpleging van de archieven. 1 inlichtingen. 1 mondeling (leeszaal, telefoon); ook aan buitenlanders. 2 schriftelijk; ook aan buitenlanders. 3 werkstukken van leerlingen van scholen (l.o., u.I.o., m.o., v.h.o., kweekschool). 4 werkstukken van academici (kandidaats- en doctoraalscripties). 1 uitlenen. 3 verstrekken van uittreksels, afschriften en kopieën. 3 Adviserende taak. (voor gemeentebestuur, diensten, bedrijven, instellingen en gesubsidieerde instellingen, zoals V.V.V.). 1 straatnaamgeving. 2 kunsthistorische aangelegenheden. 3 archeologische aangelegenheden. 4 aankoop, verkoop-, ruilovereenkomsten. 5 jubilea van diensten, bedrijven etc., zowel van de overheid, als parti culier. 6 bijzondere culturele aangelegenheden (viering feestdagen, hoogtijdagen, historische gebeurtenissen, culturele prijzen, jubilea van stadsrechten en tentoonstellingen). 4 Inspectie registratuur. 1 formele verzorging. 1 besluit post- en archiefzaken. 2 instructies personeel. 3 vernietigingslijsten. 2 materiële verzorging. 1 kwaliteit papier. 2 kwaliteit carbon en schrijfmachinelint. [11]

Nederlandsch Archievenblad | 1965 | | pagina 9