Verslag van de zeven en tachtigste jaarvergadering van de Ver eniging van Archivarissen in Nederland, gehouden te Zeist in hotel 'Figi',op 18 maart 1965 Met enige vertraging, door de drukte op de Utrechtseweg, opent de voorzitter, dr. Formsma, om ruim half twaalf de jaarvergadering, die door 63 personen wordt bezocht. Enige Belgische gasten bevinden zich onder de aanwezigen: dr. E. Sabbe, Algemeen Rijksarchivaris van België, dr. M. Bussels, Rijksarchivaris te Hasselt en zijn adjudant dr. J. Grauwels. Ook mr. Hardenberg woont de vergadering bij. Bij de berichten van verhindering is er een van de heer Hinrichs. Het traditionele jaarverslag van de voorzitter is afgedrukt in N.A.B. jrg. 1964, pag. 2. De notulen van de op 20-2-1964 gehouden jaarvergadering worden vervolgens, onder applaus, goedgekeurd. Mr. Geselschap leest het verslag van de Kascommissie voor en doet het voorstel de penningmeester décharge te verlenen, wat eveneens bij acclamatie geschiedt. De voorzitter doet enige mededelingen over de commissie voor de familie-archie ven. Door omstandigheden is deze nooit van de grond gekomen. Door de benoe ming van mevrouw drs. E. P. Polak-de Booy, als chartermeester belast met de registratie van deze archieven, is de situatie geheel veranderd. Een commissie, als oorspronkelijk gedacht, is nu niet meer nodig. Het is echter wel wenselijk een comité van advies achter de hand te hebben, bestaande o.a. uit vertegenwoordigers van de bezitters van familiearchieven. Hiervoor is een kleine commissie van voor bereiding nodig, die onder leiding zou kunnen staan van de Algemene Rijksarchi varis, met medewerking van o.a. een lid van de Vereniging. In een korte toelichting verklaart mr. Hardenberg het eens te zijn met de opmerkingen van de voorzitter. Hij zou, naar Engels voorbeeld, de oprichting bevorderd willen zien van een ver eniging van vrienden van het centrale register voor de familiearchieven. Het bestaan van zo'n vereniging zou de taak van de chartermeester belangrijk vergemakkelijken. De commissie van voorbereiding zou een en ander kunnen entameren. De verga dering gaat hiermede geheel accoord. Aan de orde is vervolgens een bestuursvoorstel om pater K. A. M. de Meyer O.E.S.A., archivaris der Augustijnen in Nederland, benoemen tot lid der vereniging. Aan dit agendapunt wordt, met instemming der aanwezigen, een tweede punt toe gevoegd, een voorstel om eveneens de archivaris der Minderbroeders in Nederland, pater dr. J. A. de Kok O.F.M., te benoemen tot lid. De vergadering aanvaardt het lidmaatschap van beide heren bij acclamatie. Er zijn geen tegencandidaten gesteld en zo heeft de verkiezing van een nieuwe [1]

Nederlandsch Archievenblad | 1965 | | pagina 4