Verslag van de forumavond van de studiegroep departementsarchieven op 14 mei 1964 de archiefbewaarplaats van het waterschap en beheert het volgens de regelen voor het beheer van de naar die archiefbewaarplaats overgebrachte archieven bij of krachtens de wet gesteld, met inachtneming van de navolgende nadere bepalingen: a bestuursleden van de polder B. hebben toegang tot het archief van de polder na afspraak met de secretaris van het waterschap A.; h de secretaris van de polder B. kan stukken lichten uit het in bewaring gegeven archief tegen afgifte van een ontvangstbewijs aan de secretaris van het water schap A; c de kosten van materiële verzorgng van het in bewaring genomen archief, ge maakt door het waterschap A., worden door de polder B. aan het waterschap A. gerestitueerd op declaratie; d een herordening van het archief zal niet plaatsvinden dan met goedvinden van het bestuur van de polder B. en met inachtneming van het bepaalde bij ar tikel 7 van het Koninklijk besluit van 6 september 1919, Staatsblad 557; e niet dan met toestemming van het bestuur van de polder B. wordt aan derden inzage verleend van stukken jonger dan vijftig jaar. 3 Indien een van beide partijen wijziging van deze regeling verlangt, zal zij daar van de andere partij tenminste een half jaar voor de gewenste datum van ingang der wijziging in kennis stellen. 4 Deze regeling kan met de aanvang van elk kalenderjaar door elk van beide partijen worden opgeheven met inachtneming van een opzegtermijn van tenminste een half jaar. 5 Deze regeling treedt in werking, zodra daarop de ingevolge artikel 22 van de Archiefwet 1918 vereiste goedkeuring is verkregen. [152] De vergadering vond plaats in het gebouw van de Vereniging van Nederlandse gemeenten, waar om 8 uur de heer A. Bloemendal allen hartelijk welkom heette en meende dat deze avond, die in het teken van het forum stond, gezien het aantal en het niveau der vragen, zeker zou slagen. Hierna werd mej. Th. M. J. van den Bosch, die na een langdurig ziekbed op 3 mei jl. overleed, herdacht met een minuut stilte. In de plaats van de heer J. Kaak, die deze avond verhinderd was, hield de heer Bloemendal een geestige inleiding: 'Uit de praktijk van het departement'. Het forum, dat onder voorzitterschap van de heer Bloemendal tien vragen uit ons vakgebied beantwoordde, bestond uit de volgende leden: J. J. Bouman, bibliothecaris van de Vereniging van Nederlandse gemeenten bibliotheekbeheer H. H. M. Dinkgreve, hoofd van het bureau post- en archiefzaken bij de gemeente Amsterdam (documentatie en registratuur); Th. C. Gloude, hoofd post- en archiefzaken bij het min. van financiën admini stratieve organisatie en administratieve techniek); J. Hollestelle, medewerker bij de afd. rationalisatie van het min. van defensie (marine) (administratieve organisatie en administratieve techniek J. H. de Vey Mestdagh, chartermeester le klasse bij het algemeen rijksarchief (archiefbeheer); H. Th. F. van Wijk, secretaris van het curatorium archiefopleidingen (staatsin- inrichting). Om 10.30 uur bracht de voorzitter van de studiegroep, de heer J. Hollestelle, in zijn slotwoord dank aan allen die deze leerzame avond hadden doen slagen. Hieronder volgen de behandelde vragen. 1 Wat wordt verstaan onder documentatie in engere zin en wat onder documen tatie in ruime zin? (heer Bouman). Documentatie is een van de meest omstreden begrippen, men kan eigenlijk niet precies zeggen wat documentatie is. Om toch een poging te wagen zou ik met het tweede deel van de vraag willen be ginnen. Onder documentatie in ruime zin kan men het beste de werkzaamheden samenvatten, die geformuleerd zijn in een definitie van de F.i.d., namelijk: 'Docu mentatie is het verzamelen, klasseren, verspreiden van documenten van elke aard in alle gebieden van menselijke werkzaamheid'. Ik zie deze definitie het sterkst in [153]

Nederlandsch Archievenblad | 1965 | | pagina 3