Oude archievenbladen Mededelingen van het bestuur Bij een dezer dagen gehouden controle is gebleken, dat in de archiefboekerij te Dordrecht de nummers een en twee van de jaargang 1951/ 1952, een, twee en drie van de jaargang 1952/1953, twee van de jaargang 1953/1954, een van de jaar gang 1954/1955, de complete jaargangen 1955/1956 en 1956/1957, de afleverin gen twee, vier en vijf van de jaargang 1958/1959 en aflevering een van de jaar gang 1960 tweemaal aanwezig zijn. A bon entendeur l'avis susdit suffit. [44 Verslag der zesentachtigste algemene vergadering, gehouden in het Stad huis te Breda op 6 juni 1963 Om 11.15 opent de voorzitter de goed bezochte vergadering en heet de aanwe zigen welkom, waarbij in het bijzonder de heren Hinrichs en Hardenberg genoemd worden, die tevens worden gelukwenst met de hun verleende koninklijke onder scheidingen, en de heer Clason, secretaris van het Nider. De voorzitter begroet enige nieuwe leden en herdenkt, terwijl de vergadering zich verheft, de nagedach tenis van de op 23 maart 1.1. overleden dr. W. S. Unger. Waar het N.A.B. nog niet is verschenen, worden de notulen der jaarvergadering tot de volgende gelegenheid aangehouden. De voorzitter doet enige mededelingen en gaat dan, niets meer aan de orde zijnde, over tot het stellen der rondvraag. Drs. Lohmann meent de aandacht van het bestuur te moeten vestigen op de in ver scheidene gemeenten opkomende practijk om de archiefbewaarplaats in te richten als zetel van het bestuur in tijd van nood. De voorzitter antwoordt dat over deze kwestie al eerder in onze vergadering gesproken is en men er toen op heeft gewe zen dat hier vooral een taak voor de inspecteurs zou liggen. Dat dit onderwerp ook in onze kring aan de orde is, blijkt bovendien uit een in het komende archie venblad te verschijnen artikel van de hand van drs. Van der Gouw. Een vraag van drs. Essink over het tijdstip van inwerkingtreden der nieuwe archiefwet en over de stand van zaken met betrekking tot het archiefbesluit wordt op verzoek van de voorzitter, door de heer Hinrichs beantwoord. De vergadering wordt dan gesloten, de presentielijst is getekend door 62 perso nen. Terwijl de koffie wordt rondgediend, vertelt de heer IJsseling, die als gast heer optreedt in plaats van gemeentearchivaris die door familieomstandigheden verhinderd is aanwezig te zijn, een en ander over de geschiedenis van het stadhuis en in het bijzonder over de betekenis der voorstellingen op de ramen die de raad zaal sieren. Als volgende onderdeel van het programma geeft de heer Van Mosselveld een korte inleiding over de geschiedenis van het Norbertinessenklooster St. Catharina- dal te Oosterhout dat in de namiddag bezocht zal worden. De voorzitter bedankt beide sprekers en geeft tevens uiting aan zijn erkentelijk heid jegens het Bredase gemeentebestuur. Hij verzoekt de heer IJsseling deze woorden ter bevoegder plaatse over te willen brengen. Na afloop van de in café Moderne gehouden koffietafel vertrekt het nu uit ongeveer 80 personen bestaan de gezelschap naar St. Catharinadal te Oosterhout, waar de ontvangst plaats vindt door de Proost, de hoogeerwaarde heer J. Verheyen. Later wordt naar het slotje Limburg gereden, het stadhuis, waar burgemeester mr. A. J. M. Ellinkhuizen als gastheer optreedt. Een oponthoud in hotel Boshek besluit de door fraai zomerweer begunstigde dag. [45]

Nederlandsch Archievenblad | 1963 | | pagina 1