Commentaar op de Archiefwet 1962 N. Samsom n.v. moet in plaats van 'na de totstandkoming van deze wet' gelezen worden: na het in werking treden van deze wet; in het eerste lid, onder b, sub 4° dient z.i. 'of 3°' te vervallen. Naar aanleiding van een vraag van dr. Van Hoboken merkt hij op, dat de vervanging van originele stukken door fotografische repro- dukties op een wet dient te steunen. Mr. Van Schilfgaarde stelt de vraag of fotocopiën in dat geval in inventarissen mogen worden opgenomen. De inleider beantwoordt deze vraag bevestigend en wijst op de reprodukties krachtens art. 4 der wet. Ten aanzien van art. 2 wijst spr. op de vermelding van de inbewaringgeving. Dit is in algemene zin iets nieuws in de wet. De inleider merkt nog op niet gelukkig te zijn met de termen hoger en middel baar archiefambtenaar in art. 9, welke echter zijn aangepast aan het bezoldigings besluit. Op een vraag van drs. Brekelmans antwoordt de inleider tenslotte, dat hij ver wacht, dat de nieuwe archiefwet nog dit jaar in werking zal treden, tegelijk met de afkondiging van de algemene maatregelen van bestuur in het 'Archiefbesluit'. Met woorden van welgemeende dank aan het adres van de heer Hinrichs, sluit de voorzitter omstreeks 5 uur de bijeenkomst, die werd bijgewoond door 78 per sonen L16 J De archiefwet 1962 is afgekondigd. Een nieuwe S A M S O M-uitgave wordt aangekondigd: en de daaruit voortvloeiende regelingen De medewerking van de heren dr. mr. F. J. D U P A R C, plv. chef van de afdeling Oudheidkunde en Natuurbescherming van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en F. HINRICHS, hoofd van de onderafdeling Archief wezen en geschiedenis van dit departement, garandeert een uitgave die aan hoog- gestelde verwachtingen zal beantwoorden. De 'Commentaar op de Archiefwet 1962' wordt uitgegeven op royaal formaat in een fraaie, goudgestempelde donkerblauwe band met solide 6-ringsmechaniek. De prijs van de band met eerste inhoud zal ca. 9.bedragen. Gaarne adviseren wij u op deze voor u onmisbare uitgave in te tekenen. U verzekert zich dan van tijdige toezending bij verschijning. Uitgever Alphen aan den Rijn Ook verkrijgbaar via de boekhandel [17]

Nederlandsch Archievenblad | 1963 | | pagina 12