Mededelingen van het bestuur Samenstelling van het bestuur N.B. Het jaartal achter de naam geeft het jaar van aftreden aan Dr. W. J. Formsma, voorzitter (1966) Dr. M. P. van Buytenen, vice-voorzitter (1967) F. H. C. Weytens, secretaris (1965) Drs. A. van der Poest Clement, penningmeester (1963) Mej. mr. A. J. Versprille (1964) Dr. J. E. A. L. Struick, redacteur van het tijdschrift, adviserend lid (1964) Vertegenwoordiger uit het bestuur der afdeling van wetenschappelijke archiefamb tenaren in overheidsdienst: J. Don Afdeling van wetenschappelijke archief ambtenaren J. Don, voorzitter W. Zondervan, vice-voorzitter Mr. H. J. Bernsen, secretaris Dr. S. Hart, penningmeester Mr. J. H. de Vey Mestdagh, lid Vertegenwoordiger uit het bestuur der Vereniging van Archivarissen in Nederland: F. H. C. Weytens Nieuwe leden Drs. G. van der Feyst, Berliozlaan 4 te Heemstede H. Knoester, Nachtegaalstraat 24 bis A te Utrecht W. L. A. Roessingh, Lange Smeestr. 21 bis te Utrecht A. de Vries, Bedumerstraat 130 te Groningen J. A. J. Becx, Ringbaan West 191 te Tilburg R. J. Jansen, Noorderspoorsingel 18b te Groningen Jhr. mr. G. F. Sandberg, Parklaan 2 te Middelburg W. J. E. van de Water, Goudreinetstraat 83 te 's-Gravenhage Aanvullingen en verbeteringen op de naamlijst der leden Dam, Th. J. van, Dr. Zamenhoflaan 67 te Enschede Haer, dr. C. van der, Louis Couperusstr. 17 te Haarlem Hovy, drs. J., Everard Meysterweg 62b te Amersfoort Y. M. Th. Verschueren, Burg. Freijterslaan 108 te Roosendaal Zonjee, J. J., Lorentzkade 418 te Haarlem-W. Bedankt hebben als lid mr. J. B. Barrau, C. Coosen A. P. Dees, mr. H. C. Haze- winkel en mej. G. C. Telders Verslag der drie en tachtigste algemene vergadering, gehouden te Utrecht in Esplanade op 8 februari 1962 De voorzitter dr. Formsma, opent om 1115 de goed bezochte vergadering met een woord van welkom, waarbij in het bijzonder de heer F. Hinrichs genoemd wordt, hoofd van de Onderafdeling Archiefwezen en Geschiedenis ten Departemente, die wederom van zijn belangstelling blijk geeft. De presentielijst wordt getekend door 67 leden. Voor de jaarrede van de voorzitter zie men pag. 5. Na afloop hiervan stelt de voorzitter de vergadering voor de notulen van de laatst gehouden voorjaars vergadering, zoals afgedrukt in het N.A.B., 1961, pag. 101, te aanvaarden, het geen geschiedt zonder opmerkingen. De secretaris doet voorlezing van ingekomen berichten van verhindering, waaronder een van de penningmeester drs. A. van der Poest Clement, wiens gezondheidstoestand nog steeds te wensen overlaat. Dit is mede de oorzaak dat de door het bestuur aangezochte leden der Kascommissie, de heren J. G. M. Boon en A. Graafhuis, niet met hun taak gereed zijn gekomen. In de verwachting dat de heer Van der Poest Clement van het voorjaar wederom in staat zal zijn de vergadering bij te wonen, stelt de voorzitter de leden voor het jaarverslag van de penningmeester en wat daarmee samenhangt, tot de a.s. voor jaarsvergadering uit te stellen, waartoe besloten wordt zonder stemming. Aan de orde is dan het voorstel tot verhoging der contributie van 10,tot 12,50, dat nu evenmin kan worden toegelicht. Alhoewel enige leden, zoals drs. Brekelmans, hiertegen bezwaren inbrengen, meent de voorzitter het voorstel toch in behandeling te moeten brengen. Op zijn verzoek geeft de heer Boon, die inzage der stukken heeft gehad, te kennen dat z.i. aan een verhoging niet te ontkomen is. Mede ge zien de matigheid der verhoging brengt de voorzitter het voorstel in stemming, nadat dr. Unger nog heeft opgemerkt dat dit al veel eerder had moeten gebeuren en dat voor een abonnement op het N.A.B. al 13.50 gevraagd wordt. Het voorstel om de contributie te verhogen tot 12,50 wordt zonder stemming aangenomen. De voorzitter richt zich nu tot dr. Van Hoboken, die vandaag aftreedt als lid van het bestuur. Spr. roemt de verdiensten van de scheidende ondervoorzitter, een man van gezag die het bestuur ongaarne uit zijn midden ziet vertrekken. De ver gadering antwoordt met een hartelijk applaus. Aan de orde is dan de verkiezing van een nieuw bestuurslid. Als candidaat is door het bestuur gesteld dr. M. P. van Buytenen. De secretaris leest een op 7 februari ingekomen schrijven voor, onder tekend door mejuffrouw L. J. van der Haer en de heren Mensonides en Klomp alle te 's-Gravenhage, waarbij mr. K. Schaap als tegencandidaat wordt voorgesteld, een gemeente-archivaris die het dreigende overwicht van het rijksarchiefwezen kan compenseren. De voorzitter licht het bestuursvoorstel toe. In dit bestuur komen [2] [3]

Nederlandsch Archievenblad | 1962 | | pagina 5