Op 20 mei 1962 overleed te Haarlem in de ouderdom van 76 jaar dr. H. P. Coster, oud-archivaris der gemeente Groningen, oud-voorzitter der vereniging van archivarissen. De crematie vond plaats op 24 mei. Varia Op 3 april 1.1. hebben veertig Limburgse en Brabantse archiva rissen te Weert ter gelegenheid van het feest van St-Laurentius, patroon van het archiefwezen, het eerste lustrum van het Benelim- (Belgisch en Nederlands Limburg) convent herdacht. Na een bezoek aan het Minnebroedersklooster met een rondleiding door de archivaris dr. D. van Wely hield drs. J. W. M. van den Bosch een lezing over 'Statio ad Sanctum Laurentium in Damaso'. Verzoek aan de leden De berichtgeving in het Nederlands Archievenblad, een ondergeschikt zij het veel gelezen onderdeel van dit tijdschrift, is afhankelijk van de verstrekte informaties en de speurzin van chroniqueur en redacteur. Hoe verheugend ook de goede wil was in het verleden van die collega s die het wel en wee van archiefambtenaren en archiefdiensten aan de redactie doorgaven, toch bleven lacunes bestaan. Moge om deze reden een beroep worden gedaan op aller medewerking om alle aanstel lingen, bevorderingen en andere mutaties in de personeelsbezetting van de archief diensten en de overige wederwaardigheden in de archiefwereld tijdig en bij voor keur schriftelijk aan de redacteur bekend te willen maken. De voldoening gezorgd te hebben voor een smetteloze actualiteit in deze rubriek moge Uw dank uitmaken. Red. Mededeling Overdrukjes van het artikel van J. Fox 'Hugo de Groot en de Gravin van Hohen- lohe- Langenburg' zijn zo lang de beperkte voorraad strekt voor 1.25 verkrijgbaar bij het Genootschap 'Delfia Batavorum'. Belangstellenden gelieven zich te wenden tot de secretaris van dit Genootschap, Rotterdamse weg 117, Delft en gelijktijdig het genoemde bedrag over te maken op de girorekening van het Genootschap: no. 587345. [62]

Nederlandsch Archievenblad | 1962 | | pagina 35