e^rse?i%TriSeS' t0'a' BankCn' mijnen e" 8lasblaZeri^ door Etienne Helin Berichten De invloedrijke positie, die de familie Hooft in Amsterdam heeft ingenomen maakt haar archief belangrijk. Zoals zo vaak geschiedt, is dit familiearchief ver spreid geraakt over verschillende takken van het geslacht, waardoor de familie eshuysen (van een der takken afstammend) een belangrijk deel in haar bezit 'reeg. ej. Van Eeghen heeft in haar inventarissen de archieven Hooft-Hes- uysen, Hooft en Hooft van Woudenberg becshreven, doch geeft daarnaast nog inlichtingen over hier met beschreven archiefstukken, van andere takken dezer familie afkomstig. De noodzakelijke studie van de familieverhoudingen, die de bewerkster moest ondernemen om tot een verantwoorde ordening te komen, heeft mede als gelukkig resultaat gehad, dat van de belangrijkste in de inventarissen voorkomende geslach- en uitvoerige genealogiën konden worden opgemaakt en afgedrukt, die de be staande litteratuur daarover op verantwoorde wijze aanvullen en corrigeren. ver de inventarisatie zelve behoef ik hier niet te spreken; dit werk is aan mej. Van Eeghen uitstekend toevertrouwd. Zoals het behoort, is aan het einde van haar werk een index toegevoegd, die wel ou oos zal zijn, maar waar ik toch niet erg gelukkig mee ben. Naar men weet evat het boek van mej. Van Eeghen de inventarissen van 3 archieven, afzonder ijk genummerd, doch met doorlopende paginering. Nu is de index vervaardigd op de nummers van deze inventarissen (met een afkorting aangevende welke in ventaris bedoeld is), en, aangezien niet aaan het hoofd der bladzijden of op andere wijze wordt aangeduid op welk archief dit gedeelte betrekking heeft, wordt het opzoeken van het bedoelde nummer onnodig bemoeilijkt. Ditinconvenient belet mij echter niet, mej. Van Eeghen mijn grote waardering te betuigen met het voltooien van haar lang niet gemakkelijke taak. Boekaankondiging SchilfSaard^ In 'Archivistica, Publikaties van de Archiefschool' is als no. 2 verschenen: Neder- andse Archiefterminologie, samengesteld door drs. L. J. van der Gouw mr H Hardenberg dr. W. J. van Hoboken en dr. G. W. A. Panhuysen, 41 pagina's' uitgegeven door W. E. J. Tjeenk Willink N.V. te Zwolle. Wij ontvingen: Inventaires des archives de la familie de Monin et de la familie de Ville de Goyet door Juliette Rouhart-Chabot, uit. Alg. Rijksarchief van België, Brussel, 1961 nventaires du conseil de Luxembourg, door Maracel Bourguignon, uitg. Alg Rijksarchief van België, Brussel, 1962. Inventaire des chartes et cartulaires des duchés de Brabant et de Limbourg et des pays dOutre-Meuse, door A. Verkooren, dl. II, band 1, Cartulaires, (800- [54] Memorial volume to Sir Hilary Jenkinson, Londen, 1962, omvattende de vol gende artikelen: Roger H. Ellis: The Building of the Public Record Office. Francis W. Steer: Some Early Seals at Arundel Castle (illustrated). Pierre Chaplais: The Study of Palaeography and Sigillography in England: Sir Hilary Jenkinson's Contribution. W. Kaye Lamb: The Fine Art of Destruction. Elizabeth Ralph Felix Hull: The Development of Local Archive Service in Engl. Maurice F. Bond: The British Records Association and the Modern Archive Movement. Leonard C. Johnson: Administration of the Archives of the British Transport Commission. David S. MacMillan: Business Archives: A Survey of Developments in Great Britain, the United States of America and in Australia. Ian Maclean: An Analyse of Jenkinson's Manual in the Light of Australian Experience. Clinton V. Black: Jenkinson and Jamaica. Henry E. Bell: Archivist Iterant: Jenkinson in Wartime Italy. Raymond Irwin: The Education of an Archivist. Rijksarchieven Algemeen rijksarchief. Drs. N. M. Japikse is m.i.v. 1 jan. 1961 bevorderd tot chartermeester I. Ministerie van Buitenlandse Zaken. Aan mej. W. M. Jurriaanse is ontslag ver leend als archivaris, met benoeming tot administrateur-titulair, belast met het on derzoek naar de geschiedenis van het departement vóór 1940. Tot archivaris is benoemd mej. L. J. Ruys, tot dien plaatsvervangend. Rijksarchief in Noord-Holland. Tot chartermeester is benoemd drs. G. van der Feyst. Gemeente- en waterschapsarchieven Alkmaar. Het verslag over 1960 vermeldt de uitbreiding van het vaste personeel met een commies; als zodanig werd mr. E. D. Eyken benoemd. De raad keurde het plan voor een nieuw archief depot in het complex Oudegracht 245 goed; ook [55]

Nederlandsch Archievenblad | 1962 | | pagina 31