NAAMLIJST DER LEDEN 104 voor de nieuwe afdeling. Hiervoor hebben de aftredende besturen candidaat gesteld de heren A. van der Poest Clement (voorzitter), H. J. Bernsen, F. A. Brekelmans, J. Don, A. Graafhuis, S. Hart, N. M. Japikse, J. H. de Vey Mest- dagh, J. H. van Mosselveld en E. Vroom. Mej. E. Prins stelt staande de ver gadering Mej, G. J. W. Verveen als candidaat voor en verkrijgt de instemming van de vergadering. Na 3 stemmingen blijken gekozen te zijn de heren A. van der Poest Clement (voorzitter), Don, de Vey Mestdagh, Bernsen en Hart. Op voorstel van de voorzitter machtigen de aanwezige leden de beide demissionaire besturen en het nieuw gekozen bestuur de lopende zaken af te wikkelen en de nodige maatregelen te treffen om de afdeling tot stand te brengen. Om 13.30 uur wordt de vergadering geschorst voor de lunch. Na de heropening om 14.40 uur brengt de voorzitter verslag uit over de onderhandelingen gevoerd op het Departement van Onderwijs over de verbe tering van de salarispositie. Een eerste veelbelovend contact is hiermee gelegd; het bestuur zal met ijver op deze eenmaal ingeslagen weg blijven voortgaan. In de rondvraag vraagt de heer Brekelmans de aandacht van de aanwezigen voor het probleem van de vrije zaterdag, gecombineerd met de openstelling van de leeszaal op die ochtend. Hij verzoekt de leden om informatie op dit punt en oppert de mogelijkheid de resultaten van een eventuele enquête in het Nederlands Archievenblad te publiceren. De voorzitter stelt voor deze aan gelegenheid in handen te geven van het bestuur, dat hierover verslag zal uit brengen, al of niet in het Archievenblad. De heer Fox vestigt er de aandacht op, dat de mogelijkheid het lidmaatschap van de afdeling op te zeggen vastgelegd in de artikelen 4 en 5 van de statuten voor een vereniging wel zeer uitzonderlijk is, en acht het wenselijk, dat het bestuur zijn standpunt in deze duidelijk kenbaar maakt. De voorzitter verklaart, dat dit een aangelegenheid is van de Vereniging van Archivarissen en dienovereenkomstig ook in artikel 16 van haar statuut is ondergebracht; de heer van de Ven licht dit standpunt nader toe: uittreden uit de afdeling is alleen mogelijk door opzegging van het lidmaatschap van de Vereniging van Archivarissen of door vrijwillig ontslag uit de overheidsdienst. Om 15.15 uur sluit de voorztter de vergadering na een terugblik op het vele en vruchtbare werk door de afdelingen in het verleden verricht. 105 VAN DE VERENIGING VAN ARCHIVARISSEN IN NEDERLAND 1 SEPTEMBER 1961 N.B. (I) achter de naam betekent: in het bezit van het radikaal van wetenschappelijk archiefambtenaar der eerste klasse. (II) achter de naam betekent: in het bezit van het radikaal van wetenschappelijk ar chiefambtenaar der tweede klasse. Erelid: Moll, dr. W. (I), oud-archivaris der gemeente 's-Gravenhage, Van Blanken burgstraat 68 te 's-Gravenhage. Gewone leden: Aa, mr. H. (I), wetenschappelijk medewerker bij het Int. Instituut voor Soc. Gesch. te Amsterdam, Kamerling Onnesweg 27 te Bussum. Abelmann, L. J. (II), adjunct-commies bij het archief der gemeente Zutphen, Rozenhoflaan 44 te Zutphen. Allema, Mej. A. C. (II), adj.-archivist bij de gemeentelijke archiefdienst, Roose- veltlaan 8 II te Amsterdam. Amerongen, P. A. van, archivaris der NV. Polak en Schwarz s Essencefabrie- ken, Westerweg 201 te Heiloo. Avelingh, W. H. (II), hoofdarchivist bij het Algemeen Rijksarchief, Noord einde 88a te 's-Gravenhage. Avis, dr. J. G (I), oud-inspecteur der gemeente- en waterschapsarchieven in Overijssel, Veerallee 51 te Zwolle. Baan, L. (II), onderchef v/h bureau archief v.d. Provinciale Griffie, Laan van Klarenbeek 60 te Arnhem. Barrau, mr. J H. H. (I), Paul Gabrielstraat 175 te 's-Gravenhage. Barten S. J., drs. J. (I), archivaris van de Ned. Provincie der Jezuiten, Hout laan 4 te Nijmegen. Bastiaenen, C. A. J. (II), adj.-commies bij het archief der gemeente Utrecht, Prof. Broekemalaan 19 te Utrecht. Beitjes, mr. P. J. W. (I), wnd. inspecteur der gemeente- en waterschapsarchie ven in Gelderland, Johannes Vermeerstraat 11 te Arnhem. Bernsen, mr. H. J. (I), inspecteur der gemeente- en waterschapsarchieven in Noord-Brabant, Aartshertogenlaan 275 te 's-Hertogenbosch. Beyerman, mr. drs. J. J. (I), archivaris der gemeente Dordrecht, Nieuwe Haven 44 te Dordrecht. Biesta, P. (II), Nieuwe Ebbingestraat 45a te Groningen. Bokhoven, C. H. A. M. van (II), archivaris der gemeente Helmond, Oostende 31a te Helmond Boon, J. G. M. (II), archivaris van het streekarchivaat Zuid-West Utrecht, Detmoldstraat 37 te Utrecht. Bossink, H. J. H. (II), commies-A bij het archief der gemeente 's-Hertogen bosch, Philips de Schonestraat 13 te 's-Hertogenbosch. Brakke, J. H. (II), commies bij de R.O.T.E.B. te Rotterdam, Statenweg 13c, te Rotterdam. Brekelmans, drs. F. A. (I), archivaris der gemeente Breda, Laan van Mecke- lenburg 1 te Breda.

Nederlandsch Archievenblad | 1961 | | pagina 3