ARCHIEVENBLAD I NEDERLANDS j Orgaan van de Vereniging van Archivarissen in Nederland 1 1961 nr. 3 1 MEDEDELINGEN VAN HET BESTUUR 100 Op 1 juni is mejuffrouw dr. G. H. Kurtz, archivaris van de gemeente Haarlem in de gravenzaal van het stadhuis gehuldigd wegens haar 25-jariq amotsjubileum. In tegenwoordigheid van vele familieleden, vrienden en collega's werd zij door de burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers en de wethouder mevr. mr. E. Scheltema bedankt om haar warme belangstelling voor het rijke verleden van de oude stad en haar verdienste als voorzitster van de straat- namencommissie. Jhr. mr. C. C. van Valkenburg wees op de historische werk zaamheden van de jubilaresse aan wie hij de zilveren legpenning van de ver eniging „Haerlem aanbood. Namens de Vereniging van archivarissen in Neder land voerde tenslotte mejuffrouw mr. A. J. Versprille, bestuurslid en archivaris van Leiden, mej. Kurtz ten tonele als de gewaardeerde collega, die zich oa onderscheiden heeft als voorzitster van de afdeling van gemeentearchiefambte naren. In haar dankwoord betrok mej. Kurtz ook haar medewerkers, verweerde zich met een beroep op de waarheidsliefde van de historicus tegen de ver meende ontluistering van Kenau Simonsdr. Hasselaer en sprak de verwachtinq uit, dat binnen afzienbare tijd door uitbreiding van de huidige archiefruimte haar personeel in menselijker omstandigheden dan voorheen zal kunnen werken. EXAMENS Op 6 juni slaagde de heer drs. C. Dekker, sedert 1 april 1.1. tijdelijk chartermeester aan het Rijksarchief in Utrecht, voor het examen van weten schappelijk archiefambtenaar der eerste klasse. VARIA De Kring van Gemeente- en Streekarchivarissen in Noord-Brabant vierde dmsdag 14 maart voor de vierde maal het patroonsfeest van de archivarissen- de herdenking van de Statio ad Sanctum Laurentium in Damaso (voor de motivering zie Nederlands Archievenblad 1957-1958 blz. 208). Als plaats van samenkomst was dit jaar Bergen op Zoom gekozen. Onder leiding van colleqa blootmans werd het stadhuis en het Markiezenhof bezichtigd; de heer C Booij bouwkundig medewerker aan de restauratie, gaf een interessante uiteenzetting over de bouwgeschiedenis en de restauratieplannen van dit laatste gebouw t adeDeXCurs^,e hac! een ontvangst plaats ten stadhuize, waar burgemeester ir. E. A. Peters de archivarissen welkom heette. In zijn dankwoord memoreerde de voorzitter van de Kring, drs. C. Th. Lohmann, dat 25 jaar geleden in Bergen op Zoom een brandvrij en goed ingericht archiefgebouw tot stand kwam, tot voorbeeld aan vele, zelfs grotere gemeenten. De dag werd besloten met een gezamenlijke maaltijd, waarbij o.a. aandacht geschonken werd aan het feit dat de nestor van de gemeentearchivarissen in Noord-Brabant, de heer C. J. F. Slootmans, zijn zestigste levensjaar had vol- De archivarissen uit Nederlands en Belgisch Limburg (verenigd in het Benehmconvent) vierden op dezelfde dag het St. Laurentiusfeest te St. Truiden. Afgesloten 15 juni 1961. imiHimiiiiiiimiimiiiiiimmiiiimiimiiimiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiimiiimmiiiitiiiiiiiiiiiimiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiH Abonnementsprijs per jaar f 13 voor het buitenland f 14.50 Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan i Dr. J. E. A. L. STRUICK, Archief der Gemeente Utrecht, Drift 27. Tïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii min iiiiiiiiiiiiiii in min nu ii ui mi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii in tKiiiiiiiiiiiïï VERSLAG VAN DE 82e ALGEMENE VERGADERING, GEHOUDEN TE ZUTPHEN IN DE GROTE SOCIËTEIT OP DONDERDAG 15 JUNI 1961 De waarnemend voorzitter, dr. Van Hoboken, opent met een welkomstwoord aan de leden om 11.10 uur de vergadering, bij afwezigheid van dr. Formsma, die door droeve familie omstandigheden verhinderd is aanwezig te zijn. Het voorstel om de notulen der jaarvergadering, gehouden te Utrecht op 27 januari d.j. afgedrukt in N.A.B. 65e jrg. nr. 1, 1961 goed te keuren, wordt zonder opmerkingen aanvaard. Uit de hierna volgende „mededelingen van het Bestuur" blijkt o.m. dat als lid tot de vereniging zijn toegetreden de dames mr. M. E. G. Kleyn en M. A. F. Th. van Son te Oudenbosch en de heren A. J. Busch te Dordrecht en J. den Draak te Arnhem. De waarn. voorzitter geeft vervolgens een overzicht van het ontstaan van de nieuwe „Afdeling van wetenschappelijke Archiefambtenaren in Overheids dienst", die de beide thans in staat van opheffing verkerende Afdelingen, die van Rijksarchiefambtenaren en die van gemeente- en waterschapsarchiefambtenaren, zal gaan vervangen. Waar de oprichting vn zulk een afdeling statutair gebonden is aan goedkeuring door de ledenvergadering -die hierover beslissen moet na een door het bestuur uitgebracht advies doet dr. Van Hoboken aan de vergadering het voorstel deze goedkeuring te verlenen, waarbij spr. te kennen geeft dat het bestuur van oordeel is dat de statuten der nieuwe afdeling mogen worden geacht geen bepalingen te bevatten die in strijd zijn met de statuten der vereniging, zodat voldaan is aan de eis, gesteld in art. 17 van de statuten der vereniging. Mr. Aa heeft enige vragen te stellen. Wat zal de verhouding zijn tussen de Vereniging van Archivarissen en de nieuwe Afdeling? Kan de Afdeling auto noom handelen? De eerste vraag wordt door dr. Van Hoboken beantwoord met

Nederlandsch Archievenblad | 1961 | | pagina 1