196 verklaringen omtrent afkondiging van strafverordeningen 1913-1938, register van besluiten van de burgemeester, e.a.! Ook bleek een register van certificatiën 1823-1826 tevens akten van huwelijksafkondiging te bevatten, stukken betr. telling van paarden tevens gegevens voor het ..registre civique". Alfabetische indices werden gemaakt op wijkregisters uit 1829 en 1839. -De toestand der bewaarplaats laat veel te wensen over: „nog duffer en vochtiger dan in het vorige jaar". ,,De stukken verkeren in droge, soms zelfs al te droge staat"; zij rusten sinds vele jaren onder een dikke stoflaag. Oostburg. Het regenrijke najaarl960 is een nieuwe vijand voor ondergrondse archiefkluizen gebleken: in de kelder van het voor enige jaren gebouwde ge meentehuis van Oostburg is enige cm grondwater gedrongen. De archivalia hebben gelukkig geen schade geleden; herstel der bewaarplaats is onder handen genomen. Roosendaal en Nispen. Tot archivaris is benoemd de heer J. M. Th. Ver- schueren (II), commies le klasse bij het archief der gemeente Eindhoven. Utrecht. Daar nog steeds geen plaats voor een nieuw archiefgebouw is gevonden en de huur 31 dec. 1959 eindigde, werd blijkens het verslag over 1959 aan de minister van O. K. en W. verzocht een nieuwe huurovereenkomst aan te willen gaan; B. en W. streven er naar dat vóór 1 jan. 1963 definitief in de huisvesting van het archief wordt voorzien. - Het archief van het Collegium Musicum Ultrajectinum, het vorig jaar in bruikleen gekregen, werd geordend en voorlopig beschreven. De reorganisatie van de topografische atlas vorderde wederom belangrijk. Alles wat het zgn. verkeersplan-Feuchtinger betreft werd verzameld en in de bibliotheek opgenomen. De archivaris klaagt dat door het steeds groeiende aantal der vragen om inlichtingen in het belang rijker werk der inventarisatie verschillende archieven liggen op voltooiing van een reeds aangevangen inventarisatie te wachten achterstand ontstaat. Van belangrijke aanwinst van archieven valt geen melding te maken; voor de historisch-topografische atlas werden fraaie aanwinsten verworven. Het Streekarchivariaat in de kring Oosterhout is per 1 november 1960 uit gebreid met de gemeenten Alphen en Riel, Baarle-Nassau, Chaam en Waspik. Tot assistent van de streekarchivaris is benoemd de heer J. M. J. F. A. Sluijters (II) in de rang van adjunct-archivist-A. ARCHIEF VAN DE KONINKLIJKE LANDMACHT M.i.v. 1 nov. 1960 is aan de heer H. F. D. Oxenaar ontslag verleend uit 's Rijks dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. PERSONALIA In een vorige aflevering is verzuimd te vermelden, dat ook mr. W. F. H. Oldewelt, archivaris der gemeente Amsterdam, benoemd is tot officier in de orde van Oranje-Nassau. In de plaats van dr. C. Groeneveld, die zich niet herkiesbaar had gesteld, is tot voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Bedrijfsarchivarissen ge kozen de heer M. J. Dreese. Op 11 november 1960 is op zeventigjarige leeftijd overleden ds. N. J. Pabon, die van 1922-1943 wetenschappelijk assistent en conservator geweest is aan het gemeentearchief van 's-Gravenhage. Afgesloten 17 december 1960.

Nederlandsch Archievenblad | 1961 | | pagina 27