264 GEMEENTE- EN WATERSCHAPSARCHIEVEN Het verslag van de inspecteur der gemeente- en waterschapsarchieven in de provincie Utrecht over 1958 vermeldt dat plannen voor een streekarchivariaat voor enige gemeenten in het westen der provincie nog in het stadium der voor lopige besprekingen bleven. Op verzoek van Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Grootwaterschap Woerden had tezamen met de provinciale inspecteur van Zuid-Holland een bespreking plaats over een centralisatie van de archieven der onder dit lichaam ressorterende waterschappen in beide provincies, nl. 17 voor Zuid-Holland en 15 voor Utrecht. Plannen tot uitbreiding van de be staande brandvrije arohiefkluis zijn in bewerking. - T.a.v. de gemeenten laat de toestand nog veel te wensen over; alleen te Cothen was verbetering te be speuren. De kluis in het onderhuis van het stadhuis te Wijk-bij-Duurstede is geheel gevuld; een plan is in overweging een vroegere cel tot tweede archief bewaarplaats in te richten. - Voor het waterschap Heiligenbergerbeek is te Woudenberg een nieuw waterschapshuis met archiefbewaarplaats in aanbouw. Van enkele waterschappen zijn de archieven naar het rijksarchief in Utrecht overgebracht. Amsterdam. Dr. W. J. van Hoboken is m.i.v. 1 januari 1959 bevorderd tot adjunct-archivaris. Dordrecht. Op 10 oktober j.l. beleefde mr. J. J. Beijerman zijn zilveren ambtsjubileum als gemeentearchivaris. Aan zijn aanvankelijk voornemen die dag buiten de stad door te brengen kon de jubilaris door ziekte geen gevolg geven. PERSONALIA De heer L. Pirenne, gemeentearchivaris van 's-Hertogenbosch, is 13 no vember 1.1. aan de r.k. universiteit te Nijmegen gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op een proefschrift; 's-Hertogenbosch tussen Atrecht en Utrecht. Het erelidmaatschap der Society of American Archivists is op gedragen aan de oud-president der Verenigde Staten Herbert Hoover en Harry S. Truman. ,,In recognition of their eminent services to archival economy and their interest in the preservation of sources for research in American history' Graaf Riccardo Filangieri di Candida Gonzaga, die het Italiaanse archiefwezen in diverse rangen, laatstelijk als algemeen inspecteur, heeft gediend is in september 1.1. op 67-jarige leeftijd overleden. Hij heeft zich met name grote verdiensten verworven door zijn reconstructie van de Angevijnse ?^-n- in Wereldoorlo9 II verloren gegaan (zie Ned. Archievenblad 1948/49 p. 54). In .het Jaarboek van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde 1958-1959 is een Levensbericht opgenomen van m r. R. v a n R o y e n, in leven archivaris der gemeente Leiden, van de hand van dr. M. J, Kloeke-van Lessen. EXAMENS In december werd het examen voor het diploma wetenschappelijk archiefamb tenaar der eerste klasse met goed gevolgd afgelegd door mej. A. A. Wolterbeek Muller te Leiden en mr. A. E. M. Ribberink te 's-Gravenhage, voor dat der tweede klasse door J. H. Streefland te Woerden. Afgesloten 12 december 1959.

Nederlandsch Archievenblad | 1960 | | pagina 45