160 der vorige eeuw telde. De indicering der notariële protocollen vond voort gang; de periode 1604 1650 is thans toegankelijk gemaakt. Alle aanwezige wijkregisters, 1830 1864. zijn nu geïndiceerd. Een nieuwe, definitieve indi cering van de topografische verzameling werd opgezet. De documentatie uit de plaatselijke pers werd na het overlijden van de bewerker door de archiefdienst overgenomen. Wageningen. Plannen tot verbetering van de bewaring der archieven zijn deels uitgevoerd, deels in bewerking. Dijkschap Grebbedijk en Waterschap Wageningen en Ede. Daar te Wa geningen in de naaste toekomst voor de zeer waardevolle archieven dezer waterschappen geen brandvrije bewaarplaats kon worden gevonden, zijn deze tijdelijk op het rijksarchief in Gelderland gedeponeerd, waar zij door de heer H. L. Driessen zullen worden geïnventariseerd. Hoogheemraadschap Schieland. In de vacature, ontstaan door de ont slagname van de archiefambtenaar W. A. van Rijn op 1 dec. 1954 werd blij kens het verslag nog niet voorzien. Het archief van de op 1 jan. 1949 op geheven polder Oud-Mathenesse werd „uitgezocht" en in daarvoor aange schafte archiefdozen geborgen. Door het aanschaffen van archiefrekken Atferd de bergingsmogelijkheid verbeterd. BEDRIJFSARCHIEVEN Het archief van de Scheepvaartwerven Piet Hein, v.h. Fa. WSchram en Zonen N.V. te Bolnes is door brand verloren gegaan. PERSONALIA De heer Bruggeman, oud-hoofdcommies aan het A.R.A. en oud-archiva ris der Oud-Bisschoppelijke Clerezij, is 20 mei 1.1. op hoge leeftijd overleden. Mr.. R. van Royen, sinds 1 febr. 1938 archivaris der gemeente Leiden, is 12 juli 1.1. overleden. Mr. H. T. Obreen, chartermeester bij de provinciale archiefinspectie in Friesland werd aan de Rijksuniversiteit te Leiden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift: Dijkplicht en waterschappen aan Fries- lands Westkust. Jhr. dr. D. P. M. Graswinckel, oud-algemeen rijksarchivaris, is m.i.v. 1 juni 1956 benoemd tot voorzitter van de Hoge Raad van Adel. EXAMENS Voor het examen archiefambtenaar I zijn geslaagd de heren H. B. M. Es- sink, jur. docts., en mr. J. H. de Vey Mesdagh. Voor het examen archief ambtenaar II slaagden mej. J. P. Kamermans en de heren D. H. W. Holleman, L. J. van der Klooster, W. H. van Leeuwen, D. Vos en H. G. Wondaal. (Afgesloten 15 augustus 1956)

Nederlandsch Archievenblad | 1956 | | pagina 19