21 Een niet in de agenda opgenomen voorstel van het bestuur tot verhoging van de contributie van f 7.50 tot f 10 wordt door de voorzitter toegelicht. De werkzaamheden van het bestuur nemen steeds toe, reis- en verblijfkosten worden steeds hoger. De bewering dat de subsidie der Vereniging niet meer zal worden gegeven lokt tegenspraak uit bij mej. Korvezee, die meedeelt dat hierover niets bekend is. Nadat de voorzitter nog heeft medegedeeld dat per lid f 7 moet worden afgedragen aan de Centrale, wordt het bestuursvoorstel z.h.s. aangenomen. De voorzitter, die reglementair moet aftreden en niet herkiesbaar is, dankt zijn medebestuursleden en de vergadering voor de goede samenwerking en het in hem gestelde vertrouwen. Hij zegt steeds met genoegen voor de af deling werkzaam te zijn geweest. Aan de orde is dan de verkiezing der bestuursleden. De bestuursvoor stellen worden bij acclamatie aanvaard en zo zijn dus verkozen, als voorzitter de heer N. M. Japikse, als secretaris-penningmeester, tevens vertegenwoor diger bij de „Centrale", de heer Fr. H. C. Weytens, als lid van het bestuur dr. L. S. Meihuizen. Als le en 2e plaatsvervangend lid van het bestuur worden wederom aan gewezen de heren J. Visser en B. H. M. van Son. Dr. A. van de Ven wordt wederom gekozen als plaatsvervangend vertegenwoordiger bij de „Centrale". De gekozenen, met uitzondering van de heer Van Son. die afwezig is, ver klaren hun benoeming te aanvaarden. Op voorstel van het bestuur wordt n.a.v. een opmerking van dr. Panhuysen, de heer Japikse bij acclamatie als vertegenwoordiger in het bestuur der Ver eniging aangewezen. De voorzitter doet mededeling over de aan de enquête van de F.O.I.B. verbonden kosten, te weten f 0.50 per lid van elk der bij de Federatie aangesloten verenigingen. Het voorstel bij de inning der contributie voor het verenigingsjaar 1955/56 f 0.50 extra te heffen, wordt z.h.s. aanvaard. Van de rondvraag maakt dr. A. J. van de Ven gebruik om aandacht te vragen voor een volgens hem onjuiste plaatsing van de rijksarchivaris in het Bezoldigingsbesluit voor wat betreft de salarisschaal. De voorzitter ant woordt dat hiermede bij de voorstellen van het bestuur rekening zal worden gehouden. Dr. van de Ven spreekt vervolgens namens de vergadering nog enige woorden van dank tot de scheidende voorzitter, die om 11.35 de vergadering sluit. AFDELING VAN GEMEENTE- EN WATERSCHAPS ARCHIEFAMBTEN AREN Verslag van de 34ste afdelingsvergadering, gehouden te Utrecht op 17 sep tember 1955. Mej. dr. G. H. Kurtz opent te 11 uur de vergadering, die wordt bijgewoond door 27 leden en 5 gasten. Vervolgens leest zij het jaaroverzicht, waarin zij de mutaties, het ledental en andere zaken betreffende de afdeling memoreert, waarna zij ten slotte het ontstaan van de afdelingen en de oorsprong van de subsidies der Vereniging aan de afdelingen uiteenzet.

Nederlandsch Archievenblad | 1956 | | pagina 16