20 ERRATUM N.a.v. de bespreking van een der leden over de scheiding en samenvoeging van diensten enz. meent men, dat dit een punt is, dat onder de aandacht van de Commissie voor de Handleiding dient te worden gebracht. Voorts werden besproken de verhouding tussen archivaris en registrator en het vernietigings probleem. Bij de derde vergadering, waar slechts 3 leden aanwezig waren, werd veel tijd besteed aan het tussen de Commissie en het bestuur gerezen misverstand over de contacten met andere commissies, maar tevens werd besloten om, teneinde zich een gefundeerd oordeel te kunnen vormen over de decimale code in gebruik bij gemeenten, provincies, Rijk en waterschappen, verschillende instanties aan te schrijven, om hun inzichten daarin te vragen. Verschillende antwoorden op deze vragen zijn reeds binnengekomen en het medelid mr. Schaap heeft op zich genomen te zijner tijd deze antwoorden samen te vatten tot een prae-advies, hetwelk wij dan weer ter kennis van het bestuur en de Vereniging hopen te kunnen brengen. Ook de vierde vergadering stond nog in het teken van het met het bestuur gerezen misverstand, en ernstig werd overwogen of de commissie nog haar werk zou kunnen voortzetten. In de vijfde vergadering konden gelukkig op timistischer klanken worden vernomen, na de samenspreking met het bestuur en de bevestiging daarvan in een brief van 19 juli 1955, waardoor het de Commissie mogelijk gemaakt wordt contact op te nemen met instanties, die voor haar van belang zijn. Allereerst komen naar de mening der Commissie hiervoor in aanmerking de Commissie voor de Handleiding en de Definitie commissie. De kwestie van de opleiding kwam opnieuw ter sprake n.a.v. de pers- en radioberichten over heroprichting der archiefschool. Daar echter nog geen programma van de cursus 1955/56 bekend was, kon men zich nog geen oordeel op 17 September 1955. Verder werd behandeld het prae-advies van mej. Ruys n.a.v. het Engelse vernietigingsrapport, en werd besloten de volgende vergadering te houden wanneer alle antwoorden op de enquête betreffende de decimale code zijn ontvangen en door de rapporteur verwerkt. AFDELING VAN RIJKSARCHIEFAMBTENAREN. Verslag van de zevenendertigste afdelingsvergadering, gehouden te Utrecht op 17 September 1955. De voorzitter mr. G. J. ter Kuile opent om 11.10 de vergadering; 22 leden zijn aanwezig. De notulen der vorige vergadering, opgenomen in het Ned. Archievenblad, worden bij acclamatie goedgekeurd. Het jaarverslag van de voorzitter lokt geen discussie uit en wordt door de vergadering aanvaard. Na de rekening en verantwoording van de penningmeester brengt de kas- commissie, bestaande uit de heren Van der Poest Clement en Fox, bij monde van eerstgenoemde verslag uit. Zonder bemerkingen wordt de rekening en verantwoording goedgekeurd en de penningmeester gedechargeerd. Op een vraag van de heer Ten Cate of de vergadering niet een nieuwe kascommissie moet benoemen, antwoordt de voorzitter dat de aanwijzing door het bestuur geschiedt. Op blz. 20 staat abusievelijk afgelegd" en „aflegging' in plaats van „opgelegd" en „oplegging".

Nederlandsch Archievenblad | 1956 | | pagina 15