Dr. A. van de Ven, rijksarchivaris in Utrecht en inspecteur der gemeente en waterschapsarchieven in die provincie, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. 136 De heer Berkenvelder, chef der 4e afdeling van de Prov. Griffie, bracht daarop de gelukwensen over van het Provinciaal Bestuur. Hij wees er o.m. op hoe grote waarde men ten provinciehuize altijd hecht aan de adviezen van de jubilaris. De heer B. sprak daarna nog namens het bestuur van de Studiekring voor Overheidsdocumentatie, waaraan dr. F. verbonden is als docent bij de cursussen archiefverzorging. Ook hij deed zijn woorden ver gezeld gaan van een tweetal boekengeschenken. Tenslotte dankte de jubilaris de sprekers voor hun vriendelijke woorden en alle aanwezigen voor hun goede wensen en geschenken, waarbij hij in het licht stelde hoezeer de door hem gekozen loopbaan hem altijd voldoening had geschonken. Ons medelid mevr. dra. A. C. Boogaard-Bosch, archivaris der Ned. Herv. Gemeente te Delft, is in juni 1.1. op 60-jarige leeftijd overleden. Zij heeft belangeloos zeer veel arbeid verricht ten behoeve van het gemeente-archief van Delft, waar in het bijzonder klappering van diverse registers door haar ter hand werd genomen. Overleden is de heer H. Levelt, die omstreeks 1925 enige jaren archivaris der gemeente Bergen-op-Zoom is geweest. De heer W. J. van Hoboken, chartermeester aan het archief der gemeente Amsterdam, promoveerde tot doctor in de faculteit der letteren op een proef schrift: Witte de With in Brazilië, 1648.1649 Letter kunde'Uit archiefkringen zijn tot lid van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde benoemd de heren H. M. Mensonides, archivaris der gemeente s-Gravenhage, dr. A. M. R. Mommers, rijksarchivaris aan het A.R.A., en dr. A. T. Schuitema Meijer, archivaris der gemeente Groningen. Historisch Genootschap. Tot lid zijn uit onze kringen benoemd de heren F. M. Hendriks, drs. J. Hovy, drs. G. J. W. de Jongh, W. H. Keikes en drs. R. A. D. Renting. EXAMENS Bij de in Juli gehouden examens zijn geslaagd voor het diploma van wetenschappelijk archiefambtenaar der 2e klasse de heren Th. J. van Dam te Enschede en A. S. Stempher te Arnhem. Het diploma archiefassistent van de cursus-Bloemen c.s. te Heerlen (zie hiervóór p. 84) werd na gehouden examen uitgereikt aan de dames L. Merk en G. Verharen-Mannens en de heren P. Ummels, P. Plumen, W. Hagemans en B. Visbeek, allen wonende in Zuid-Limburg. Voor de examens archiefverzorging van de Studiekring voor Overheids documentatie slaagden voor het diploma A 120 candidaten (waarvan 54 werkzaam bij gemeenten, 35 bij ministeries, 8 bij provincies en 23 bij andere instellingen), voor het diploma B 22 candidaten, allen werkzaam bij ge meentediensten. Afgesloten 15 Augustus 1955.

Nederlandsch Archievenblad | 1955 | | pagina 25