INHOUD. Mededelingen van het Bestuur 1, 45, 89 Tehuis voor archiefambtenaren 15, 46, 92 Carel Bloemen, Inventarisatie van gecodificeerde archiefbestanddelen 16 Mr. A. P. van Schilfgaarde, Het archief van de baronie Hedel 25 M. M. Doornink-Hoogenraad, Een nieuw archiefgebouw te Zutfen 45 Th. J. Verharen, De Handleiding en het vrije herkomstbeginsel van Brenneke 47 Drs. N. M. Japikse, Wat een onderzoek in het archief van het ,,8inte Katrinen Gasthuyse" te Leiden aan het licht bracht 54 J. L. van der Gouw, Het cartularium als manuscript 64 Mej. M. W. Jurriaanse, Een archiefreis naar India, Ceylon en Indonesië93 P. Noordenbos, Naar aanleiding van het artikel van de heer Verharen 99 Drs. A. ten Cate, De Handleiding en de registratuurperiode 100 Dr. H. P. H. Camps, De terugkeer der Gelderse charters 104 Mej. L. J. Ruys, Aantekening over de plaats en de administratie van commissie-archieven bij de Rijksoverheid 109 J. L. van der Gouw, De plaatsing van het accent op de i in het schrift van de twaalfde eeuw 111 BLADVULLING103 KRONIEK27, 70, 119 BOEKBESPREKINGEN: Adolf Brenneke, Archivkunde, door mr. S. J. Fockema Andreae 32 J L. van der Gouw, Stukken afkomstig van ambtenaren van het Centraal Bestuur tijdens de regering van Karei V, gedeponeerd ter Charterkamer van Holland, door mej. dr. G. H. Kurtz 34 Mr. S. J. Fockema Andreae, Schets van Zuid-Hollandse waters noden in vroeger tijd, door M. P. de Bruin35 L. S. Meihuizen, De rekening betreffende het graafschap Gelre 1294/1295, door dr. F. Ketner36 A. Pathuis en E. J. Werkman, Beschrijving van de doop-, trouw en begraafboeken in de provincies Groningen en Drente. J. M. van de Venne, Beschrijving van de doop-, trouw- en be graafboeken in de provincie Limburg, door A. Mulder 77 A. E. d'Ailly, Repertorium van de profielen der stad Amsterdam, door mej. L. van der Haer 79 Dr. W. J. Formsma, De oude archieven van Appingedam, door dr. W. S. Unger 81 Suze M. van Zanten Jut, Hoge Raad van AdelInventaris van het familie-archief Van Spaen, door mr. A. P. van Schilfgaarde 124 Dr. I. H. van Eeghen, Inventaris van het familie-archf.ef Backer, door mej. dr. G. H. Kurtz 125 Mr. B. van 't Hoff, Jacob van Deventer, door dr. J. G. Avis 127 BERICHTEN 39, 84, 131

Nederlandsch Archievenblad | 1955 | | pagina 3