TEHUIS VOOR ARCHIEFAMBTENAREN 14 Ten slotte vraagt de heer Scherft waarom in deze afdeling geen controle op het financieel beheer door een kascommissie plaats vindt. De voorzitter antwoordt dat dit tevoren nooit geschiedt is, maar heeft geen bezwaar bij een volgende gelegenheid aan de benoeming van een zodanige commissie mede te werken. De vergadering wordt daarop om 11.55 gesloten. AFDELING VAN GEMEENTE- EN WATERSCHAPSARCHIEFAMTENAREN Verslag van de 33ste afdelingsvergadering, gehouden te Alkmaar op 18 Sep tember 1954. Mej. dr G. H. Kurtz opent deze vergadering, die wordt bijgewoond door 26 leden en 2 gasten, en verwelkomt de aanwezigen. Ter verklaring van haar aanwezigheid op de voorzittersplaats memoreert zij, dat drs A. van der Poest Clement reeds spoedig na zijn benoeming tot voorzitter is overgegaan naar de rijksarchiefdienst, zodat het plaatsvervangend bestuurslid in zijn plaats is op getreden. Vervolgens geeft mej. Kurtz het jaaroverzicht, waarin zij de mutaties aan de gemeentearchieven de revue laat passeren en de actuele gebeurtenissen vermeldt. Het verslag der vergadering van 19 Sept. 1953 wordt goedgekeurd, zoals dat in het Archievenblad is gepubliceerd. De penningmeester, de heer J. W. M. Klomp, doet rekening en verantwoor ding en wordt van zijn beheer gedechargeerd, nadat de kascommissie, be staande uit mej. dr I. H. van Eeghen en de heer F, A. Brekelmans, de ad ministratie in orde had bevonden. Mr J. J. Beyerman doet mededeling van het feit, dat, indien iemand op 2 wijzen is aangesloten bij de Centrale, hij daar om terugbetaling var; één contributie kan aankloppen. Dr S. Hart rapporteert van zijn bevindingen als vertegenwoordiger der af deling in de Centrale van hogere gemeenteambtenaren. O.a. dringt hij erop aan, de behartiging der materiële belangen steeds via het bestuur der afdeling te doen lopen. Daarna is de bestuursverkiezing aan de orde. Bij acclamatie wordt tot voor zitster gekozen mej. dr G. H. Kurtz, die tevens de afdeling zal vertegenwoor digen in het bestuur der Vereniging, tot penningmeester de heer J. Don, en tot plaatsvervangend bestuurslid drs W. J. van Hoboken. Mej. Kurtz dankt de aftredende penningmeester voor zijn werk in de afgelopen 3 jaren. Bij de rondvraag wijst een der leden op een beroep, waarin een klerk met diploma 2de klasse werd gevraagd, terwijl wij bij deze eis toch minstens de rang van adjunct-commies mogen verwachten. Verscheidene leden voeren het woord over de salarissen. Men dringt aan op spoed met het vaststellen der normen. Een der leden geeft in overweging, de salariskwestie samen met de rijksarchiefambtenaren te behandelen, want ook zij staan nog achter, vergeleken bv. met de leraren. Ook wordt gevraagd de belangen der gemeentelijke archivarissen en archiefambtenaren te behartigen bij de provinciale inspecteurs en de rijksarchivarissen in verband met de door hen te geven adviezen. Ten slotte wordt verzocht om publiciteit, ten einde de positie der archivarissen beter bekend te doen zijn. De gedachte de rijkssalarissen (in het midden gelaten of deze voldoende 15 zijn) aan te nemen als norm voor de gemeentelijke, wordt door de vergadering aanvaard als het minimum dat verwerkelijkt dient te worden. Het bestuur zal dit verder uitwerken. Uit de vergadering komt de vraag, of het niet wenselijk is, dat voor de vacature in het bestuur der Vereniging weer iemand uit de gemeentearchieven wordt candidaat gesteld. Daar het de vraag is, of dit tot de taak der afdeling is te rekenen, wordt dit aan het initiatief der leden overgelaten. Wel wordt toegezegd dat, indien een bestuurslid der afdeling in het verenigingsbestuur zou komen, zijn taak in het afdelingsbestuur gedurende een jaar zal worden waargenomen door het plaatsvervangend bestuurslid. De voorzitster sluit daarop onder dankzegging de bijeenkomst. Commissie voor herziening van de Handleiding. Op verzoek van het be stuur hebben de heren jhr. dr. D. P. M. Graswinckel die als voorzitter zal optreden mr. S. J. Fockema Andreae en dr. G. W. A. Panhuysen zich bereid verklaard de herziening van de Hanleiding op zich te nemen. Commissie voor de moderne archieven. Woensdag 17 Nov. 1.1. is deze com missie door de voorzitter der Vereniging geïnstalleerd. Zij bestaat uit: drs. H. M. Mensonides, voorzitter, mej. M. W. Jurriaanse (plaatsvervangster mej. L. J. Ruys) en de heren dr. W. Formsma, E. H. van Loo en mr. K. Schaap. Nieuwe leden. Als lid zijn door het bestuur aangenomen de heren R. W. Blauw, adjunct-archivist bij het Rijksarchief in Noord-Holland, J. R. Persman, adjunct-klerk o.a. bij het archief der gemeente Haarlem, J. Zonjee, adjunct- archivist bij het Rijksarchief in Noord-Holland, allen in het bezit van het Archiefdiploma II, en pater Barten S. (I), adjunct-archivaris van de Ned. Provincie der Jezuieten, te Maastricht. Adreswijziging secretariaat. Het nieuwe adres van het secretariaat der Vereniging is: Oude Raadhuis, Kampen. De reactie op mijn artikeltje in het vorige nummer van het Nederlands Archievenblad is, althans tot nu toe, nogal beschamend. Zeven giften kwamen binnen, t.w. een van f 50 (hulde), een van f 10, een van f 7.50, drie van f 5 en een van f 2.50; in totaal f 85. Aan de schenkers is persoonlijk dank voor hun gift betuigd. Vermelding van hun namen of initialen kan hier derhalve achterwege blijven. De Administrateur van de Stichting: „Tehuis voor Archiefambtenaren" E. A. KUIPERS.

Nederlandsch Archievenblad | 1955 | | pagina 11