148 Het Van der Waalsarchief. Door de familie van wijlen de beroemde na tuurkundige en Nobelprijswinnaar prof. dr J. D. van der Waals is diens „ar chief" geschriften en personalia aan de Universiteit der gemeente Am sterdam overgedragen. PERSONALIA Mr A. Le Cosquino de Bussy, oud-archivaris der gemeente Amsterdam, is 24 Juli 1.1. overleden; de begrafenis heeft 27 Juli in alle stilte plaats gehad. Een nekrologie zal in een volgende aflevering worden opgenomen. Dr C. Veltenaar, die tot 1940 archivaris der gemeente Tolen, is geweest, is in Juni 1.1. overleden. Van zijn hand verscheen een „Geschiedenis der stad Tholen". De heer L. S. Meihuizen, chartermeester aan het Rijksarchief in Utrecht, werd te Amsterdam bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op een proefschrift; De rekening betreffende het graafschap Gelre 1294/1295. Mr A. R. M. Mommers, rijksarchivaris bij het Algemeen Rijksarchief, werd te Leiden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op een proefschrift: Brabant van Generaliteitsland tot Gewest. Dr W. S. Unger, rijksarchivaris in Zeeland, is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De heer D. P. Oosterbaan archivaris der gemeente Delft, is benoemd tot lid van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. Jonkheer M. J. van Lennep, archivaris der gemeente Leeuwarden, is be noemd tot ere-ridder der Orde van Sint-Jan. EXAMENS Bij de in Mei en Juli 1.1. gehouden examens slaagden voor het archief diploma der 2e klasse de heren J. G. M. Boon, H. Douma, A. H. de Greef, H. E. van der Kun, J. R. Persman, J. G. Schulting, A. Wartena en D. Wijnbeek. Voor het examen bedrijfsarchivist, uitgaande van de Archiefschool, slaagden de heren C. Coosen, B. C.roiset van Uchelen, A. van Giesel, A. F. M .Gom- mers, A. H. de Greef, W. G. Klijn, H. E. van der Kun, J. Loeff, L. J. Nordt, J. R. Persman, L. W. de Raat, L. A. Ruland en J. P. G. Schulting. Afgewezen werden twee candidaten. Het aanvullend diploma registratuur werd toegekend aan de heren H. F. Faber en N. Eussen. Voor de examens archiefverzorging, uitgaande van de Studiekring Over heidsdocumentatie, slaagden voor het diploma A 55 candidaten, werkzaam bij de meest uiteenlopende overheidsdiensten; voor het diploma B (voor hen, die reeds het diploma gemeente-administratie I of het diploma gemeente- financiën bezitten) 34 candidaten, op twee na allen werkzaam op gemeente secretarieën. Afgesloten 15 Augustus 1953.

Nederlandsch Archievenblad | 1953 | | pagina 27