2 Afgevaardigden in „De Centrale": dr A. J. van de Ven en (plv.) F. H. C. Weytens. Afdeling van Gemeente- en Waterschapsarchiefambtenaren. N.B. Het jaartal achter de namen geeft het jaar aan, waarin de aftredenden niet herkiesbaar zijn. Mr H. C. Hazewinkel, voorzitter (1953). C. D. Goudappel, secretaris (1955). J. W. Klomp, penningmeester (1954). Plaatsvervangend lid: mej. dr G. H. Kurtz. Vertegenwoordiger uit het hoofdbestuur: dr W. Moll. Afgevaardigde in ,,De Centrale": dr S. Hart. VERSLAG DER VIERENZESTIGSTE ALGEMENE VERGADERING. De vergadering werd gehouden op 20 Sept. 1952 in ,,De Burcht" te Leiden. De voorzitter opent te 2.20 uur de vergadering, die blijkens de presentie lijst door 70 leden wordt bijgewoond; bericht van verhindering is ingekomen van de heren Fens en Obreen. Hij brengt vervolgens verslag uit over het verenigingsjaar 1951/52 (zie hierna p. 4 vlg.)), dat niet tot opmerkingen aanleiding geeft. De notulen van de beide voorgaande ledenvergaderingen, die reeds in het Archievenblad zijn gepubliceerd, worden ongewijzigd gearresteerd. De voorzitter deelt mede, dat van de heer Linssen een schrijven is inge komen betreffende het z.g. minutenstelsel, waarvan de hoofdpunten eveneens reeds in het Archievenblad zijn opgenomen. Het bestuur is na bespreking tot de conclusie gekomen, dat na zijn uitvoerig schrijven aan de Ministerraad betreffende de verzorging der lopende archieven in het algemeen, een tweede schrijven over een detailpunt niet opportuun zou zijn. Wel meent het be stuur over deze kwestie contact te mogen opnemen met de Vereniging van Nederlandse gemeenten. De vergadering gaat met deze zienswijze accoord. Vervolgens brengt de voorzitter ter kennis van de vergadering, dat be halve door mevr. A. C. Boogaard-Bosch, archivaris der Ned. Herv. Gemeente te Delft, toelating is verzocht door de heren J. W. Ortmans, archivaris bij de W. I. M. te Heerlen, en D. H. C. de Weever, archivaris bij C. v. d. Giessen Zn.'s Scheepswerven te Krimpen a/d. IJsel. Allen worden door de vergadering als lid aangenomen. Mr Van t Hoff vraagt of nog een bepaald iemand, die zich als lid heeft willen aanmelden maar het tot nu toe niet gedaan heeft, door deze leden vergadering kan worden geaccepteerd. De voorzitter antwoordt, dat die persoon in ieder geval tevoren de wens daartoe bij het bestuur te kennen moet hebben gegeven. De penningmeester bericht dat hij, aangezien alle bescheiden berusten bij de kascommissie, waarvan beide leden afwezig zijn, slechts kan meedelen, dat de jaarrekening sluit met een batig saldo van ongeveer f 200. De voor zitter doet hierna voorlezing van het ingekomen verslag van de kascommissie, bestaande uit de heren Schuitema Meyer en Van der Veen. Zij heeft de rekening in orde bevonden en stelt daarom voor de penningmeester te dechar geren, doch uit de wens, dat het kasboek, dat die naam ten onrechte draagt, wordt vervangen door een tabellarisch kasregister en merkt op, dat de ge bruikte methode van ledenadministratie geen duidelijk beeld geeft van de betaling der contributies. De penningmeester geeft toe, dat het kasboek beter ingericht kan worden, maar zegt, dat de huidige vorm van ledenadministratie altijd bevredigend gewerkt heeft. De voorzitter stelt dan voor het rapport van de kascommissie ter overweging aan de nieuwe penningmeester over te geven. De aftredende penningmeester wordt dan van zijn beheer gedechar geerd. De penningmeester geeft daarna een toelichting bij de door het bestuur voorgestelde reglementswijziging betreffende de contributieregeling. Deze komt tegemoet aan de geopperde bezwaren tegen de geldende regeling en is administratief eenvoudiger dan een glijdende contributieschaal. De voor zitter voegt hieraan toe, dat de Vereniging geen vakorganisatie is, maar wetenschappelijke doeleinden dient, en dat ook bij de meeste vakverenigingen de contributie veel hoger ligt. De heer Mensonides zegt, dat gepensioneerden bij de voorgestelde wijzi ging niet voor vermindering in aanmerking komen, en stelt daarom voor in plaats van „nog niet" te lezen „niet". Daarover ontstaat een discussie waaraan mej. Jurriaanse en de heren Van Hoboken, Ten Cate, Haga, Taai en Groesbeek deelnemen. Dit voorstel wordt dan met 1 stem tegen aangenomen. Het aldus geamen deerde bestuursvoorstel, luidende: „De gewone leden betalen een jaarlijkse bijdrage van f 9. Het bestuur is bevoegd de leden, die niet in werkelijke archiefdienst zijn, op hun schriftelijk verzoek kwijtschelding te verlenen van de helft van dit bedrag. Treden zij in werkelijke archiefdienst, dan zijn zij alsnog de volledige bijdrage voor het lopende verenigingsjaar verschuldigd," wordt dan met algemene stemmen aangenomen. Dr Van de Ven vraagt nog, of nu de laatste zin niet in strijd is met de eerste. De voorzitter antwoordt hierop ontkennend. Daarna komt de bepaling van de plaats der volgende voorjaarsbijeenkomst aan de orde. Daarvoor was aan Maastricht gedacht, maar in verband met het internationale archiefcongres, dat van 16—19 Juni 1953 in Den Haag zal worden gehouden, wordt thans evenwel voorgesteld deze in aansluiting daarop ook daar te houden en wel op 20 (wordt: 15) Juni. Mr Hazewinkel vraagt, waar dan de najaarsvergadering zal plaats vinden. De voorzitter meent, dat Maastricht dan het eerst in aanmerking komt. Aldus wordt besloten. Vervolgens is de bestuursvacature aan de orde door het aftreden van mr Ter Kuile, die niet herkiesbaar is. Op de vraag van de voorzitter of er van de zijde van de vergadering candi- daten gesteld worden stelt mej. Kurtz mej. Korvezee voor als vertegenwoor digster van de vrouwelijke archiefambtenaren. De heer Klomp merkt op, dat de groep dergenen, die niet in rijks- of gemeentedienst zijn, niet in het bestuur vertegenwoordigd is. De voorzitter zegt, dat het bestuur met het oog daarop gedacht heeft aan mr Hommes, provinciaal inspecteur in Zuid-Holland. Bij stemming worden 69 geldige stemmen uitgebracht, waarvan 39 op mej. Kor-

Nederlandsch Archievenblad | 1952 | | pagina 5