122 MEDEDEELINGEN VAN HET BESTUUR Nieuwe leden. Als lid zijn door het Bestuur aangenomen mej. mr. G. H. C. Breesnee, gepens. chartermeesteres aan het Algemeen Rijksarchief, en de heeren J. Don, archivaris der gemeente Kampen, en A. Pathuis, adjunct-commies aan het Rijksarchief in Groningen. AFDEELING VAN RIJKSARCHIEFAMBTENAREN. Verslag van de vijf en twintigste afdeelingsvergadering, gehouden op 2 Februari 1946 in ,,Het Kasteel van Antwerpen" te Utrecht. Een groot aantal leden was aanwezig, toen de vergadering ongeveer half twaalf werd geopend. Aan de bestuurstafel hadden plaats genomen de leden, die in 1942 deel van het bestuur hadden uitgemaakt, daar intusschen geen vergaderingen of bestuursverkiezingen waren gehouden. De voorzitter gaf een overzicht van de in de laatste oorlogsjaren ver richte bestuurshandelingen. Toen de Afdeeling tengevolge van de Ver ordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied tot herordening van de niet-commercieele vereenigingen en stichtingen" dreigde te worden opgeheven en bij het Nederlandsche Arbeidsfront te worden ingelijfd, heeft het bestuur in overleg met het bestuur der Ver- eeniging aan art. 5 der afdeelings-statuten een uitleg gegeven, die welis waar historisch bezien onjuist was en in de practijk ook niet werd toege past, maar die met den letterlijken tekst van dat artikel wel in overeen stemming was, n.I. de mogelijkheid om voor het lidmaatschap der afdee ling te bedanken, zonder tegelijkertijd het lidmaatschap der Vereeniging tc verliezen. Aan de leden werd daarvan onder de hand mededeeling gedaan, die daarop alle, op een vijftal na, voor het afdeelings-lidmaat- schap hebben bedankt. Om het kassaldo, bijna f 100 bedragende, zooveel mogelijk op wettige wijze te doen verdwijnen, werd aan de hand van art. 8 der statuten besloten in 1942 geen jaarlijksche bijdrage van de leden meer te vorderen, hoewel het vereenigingsjaar reeds was ingegaan, en het kasgeld te gebrui ken voor het betalen der nog achterstallige bijdrage aan de Centrale, zoo dat slechts een f 25 in kas bleef. Daarna werd het archief der afdee ling met het restant kasgeld overgedragen aan drs. J. A. Brouwer te Groningen als eenig overgebleven plaatsvervangend bestuurslid, die de bescheiden en kasgelden aan het Arbeidsfront heeft doen overdragen. Nadat de vergadering haar instemming met het beleid van het bestuur had te kennen gegeven, kwam de vraag aan de orde over het voort bestaan der afdeeling en of zij geacht moest worden eigenlijk nog te bestaan of niet. Het slot van de ietwat verwarde discussies was, dat aan genomen werd, dat de afdeeling nog bestond en dat de opzeggingen van het lidmaatschap beschouwd werden niet te hebben plaats gegrepen. De heer Bloemen meende, dat het wenschelijk was om alvorens tot 123 hernieuwde aansluiting bij de Centrale voor Hoogere Rijksambtenaren over te gaan, zekerheid te verwerven dat deze Centrale ook opkomt voor de belangen van andere rijksambtenaren dan die welke onder de catego rie hoogere" worden begrepen, en waarvan er voorkomen onder de leden van de afdeeling. Besloten werd dat het bestuur op de volgende vergadering daarover nader advies zou uitbrengen. Vervolgens kwam aan de orde de verkiezing van een geheel nieuw bestuur, aangezien de thans zitting hebbende leden reeds in 1942 en 1943 hadden moeten aftreden en zij niet meer herkiesbaar waren. Mr. van 't Hoff stelde voor het demissionaire bestuur te verzoeken, de zaken in dit overgangsstadium nog tot de a.s. Septembervergadering te willen behartigen, alwaar dan een nieuw bestuur gekozen zou kunnen worden, hetgeen de instemming der vergadering verwierf. Na eenig onderling beraad liet het bestuur zich deze benoeming noode welgevallen, waarna de voorzitter de vergadering sloot. (Opgemaakt door Mr. A. Haga). CORRIGENDA. Door een betreurenswaardig misverstand is afl. 2 gepagineerd 164. Men gelieve dit te wijzigen in: 49112. Bij de ledenlijst dienen de volgende correcties te worden aangebracht: Mej. dr. van Hattum: lees: archivaris der gemeente Oudewater. Mej. Jurriaanse, lees: referendaris aan het Ministerie van Buitenland- sche Zaken, afd. archieven. Mej. Ruys, lees: commies aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, afd. archieven. Drs. Taal, lees: archivaris der gemeente Gouda.

Nederlandsch Archievenblad | 1946 | | pagina 6