9' si der gemeente- en waterschapsarchieven in die provincie, te 's-Her- togenbosch, Vughterweg 17. Son, B. H. M. van (II), adjunct-commies aan 'het Rijksarchief in Noord- Brabant, te 's-Hertogenbosclh, St. Jorisstraat 11. Stadermann, G. (II), ambtenaar bij de inspectie der gemeente- en water schapsarchieven in de provincie Zeeland en archivaris der gemeen ten Goes en Hulst, te Goes, Kloetingscheweg 40. Steur, (II), ambtenaar aan het Rijksbureau voor Oorlogsdocumentatie, te 's-Gravenhage, Klimópstcaat 28. Taal, Drs. J. (I), archivaris der gemeenten Gouda en Oudewater, te Gouda, Burgvlietkade 1. Telders, Mej. G. C., conservatrice aan het archief der gemeente 's-Gra venhage, Van lmhoff straat 22. Timmerman, H. J. M. (II), adjunct-commies aan het Rijksarchief in Zeeland, te Middelburg, Singelstraat 6. linger, Dr. W. S. (I), rijksarchivaris in Zeeland en inspecteur der gemeente- en waterschapsarchieven in die provincie, te Middelburg. Ven, Dr. A. J. van de (I), chartermeester (hoofdcommies) bij de inspectie der gemeente- en waterschapsarchieven in de provincie Gelderland, te Arnhem, De Wetstraat 12. Venne, J. M. van de (II), hoofdcommies aan het Rijksarchief in Limburg, te Houthem (L). Visscher, Mej. R. (II), oud-archivaris der gemeente Leeuwarden, te Amersfoort, Vondelplein 2. Visser, Dr. W. J. A. (II), oud-archivaris der gemeente Eindhoven. Walland-Diemont, Mevr. M. C. G. (II), te 's-Gravenhage, Hoefblad laan 50. Werkman, Drs. E. J. (I), chartermeester (commies) aan 'het Rijksarchief in Groningen, Friesche Straatweg 59. Wiersum, Dr. E. (I), oud-archivaris der gemeente Rotterdam, archivaris van het Hoogheemraadschap van Schieland, te Rotterdam, Westzee dijk 128. Wortel, Th. P. H. (II), archivaris der gemeente Alkmaar, Bergerweg 78. Zande, J. van der (II), te Amsterdam W., Palestrinastraat 7'. CORRESPONDEERENDE LÉDEN N.B. Daar het niet mogelijk was de gegevens te controleeren, blijft de opgave dezer leden ditmaal achterwege. Mededeelingen van het bestuur Jaarvergadering 1946. De algemeene vergadering der Vereeniging en de vergadering van beide afdeelingen zullen worden gehouden te 's-Gravenhage in de Raadzaal, Javastraat 26 op Zaterdag 14 September a.s. resp. 2.15 en 1.30 uur n.m De vergadering zal door eenige Bel gische ambtgenooten en door Dr. F. R. Verhoeven, Landarchivaris in Oost-Indië worden bijgewoond. De convocat.e s zijn aan de leden verzonden. Verslag van de een en vijftigste Algemeene Vergadering De vergadering vond plaats op Zaterdag 2 Februari 1946 te 11 uur v.m. te Utrecht in Hotel ,,Het Kasteel van Antwerpen". Te ruim élf uur opent de voorzitter, dr. H. P. Coster, de vergadering. De presentielijst wordt geteekend door 43 leden. De voorzitter brengt verslag uit over de jaren, verloopen sinds de vorige vergadering, welke rede hierachter is afgedrukt. Daarna vertelt hij im het kort, hoe de afdeelingen door den bezetter zijn opgeheven, en haar bezittingen overgegaan aan het Nederlandsch Arbeidsfront. Tevoren hadden de leden, op enkele uitzonderingen na, reeds bedankt, uit vrees automatisch te worden ingelijfd bij het N.A.F. Dit laatste is evenwél niet geschied. In zijn vergadering van October j.l. heeft het bestuur zich op het standpunt gesteld, dat deze maatregelen van den bezetter onwettig zijn geweest en dat derhalve de afdeelingen nog bestaan; zij zelf kunnen het best over haar voortbestaan oordeelen en beslissen. Ook oppert spreker de vraag, of de tijd reeds gekomen is voor de oprichting van een afdeeling van provinciale ambtenaren. De vergadering wordt daarop tot twee uur geschorst om den afdeelingen gelegenheid te geven zich te beraden. Na de lunch heropent de voorzitter de vergadering om twee uur. Mr. Haga deelt namens de rijksambtenaren mede, dat hun afdeeling het gevoelen van het bestuur deelt omtrent de opheffing der afdeeling. Er was echter eenige discussie geweest over de wenschelijkheid van een voortbestaan, daar er twijfel werd geuit, of een Centrale van Hoogere Rijksambtenaren wel de belangen zou behartigen van de lagere ambte naren, die 10 zijn van de afdeeling. Het zittende bestuur zou daarnaar informeeren. Hierop deelt dr. Moll mee, dat dit wel degelijk het geval is Ook de gemeenteambtenaren geven bij monde van Mej. dr. Kurtz ■als hun meening te kennen, dat de opheffing der afdeeling en haf bedanken der leden onwettig zijn geweest en dat derhalve de afdeelina nog bestaat. De voorzitter dankt de sprekers en verzoekt het nieuwe bestuur de afdeelingen in het vervolg weer bijeen te roepen voor den aanvang der algemeene vergadering. Ook meent hij, dat de Vereeniging de door den bezetter geruïneerde afdeelingen eventueel wel béhulDzaam zal ziin in de eerste financieele moeilijkheden.

Nederlandsch Archievenblad | 1946 | | pagina 4