6 MEDEDEELINGEN VAN HET BESTUUR. Verslag van de zeven en veerstigste Algemeene Vergadering. meente- en waterschapsarchieven in de provincie Gelderland, te Arnhem, de Wet straat 12. Venne, M. van de (II), hoofdcommies aan het Rijksarchief in Limburg, te Houthem (L.). Vermaas, Dr. C. R. (II), oud-archivaris der gemeente, te Schiedam, Lange Kerkstraat 66. Versprille, Mei. A. J. (II), adjunct-commies aan het gemeente-archief, te Leiden, Fruinstraat 8. Visscher, Mej. R. (II), oud-archivaris der gemeente Leeuwarden, te Leeuwarden, Har- lingersingel 13a. Waerden, M. van der (II), oud-archivaris der gemeente Eindhoven, te Eindhoven, Stratumseind 66. Weele, P. van der (II), wetensch. ambtenaar aan het gemeente-archief, te Rotterdam, Henegouwerplein 6b. Welcker, Mej. C. (II), archivaris der gemeente, te Kampen, l/sselkade 22. Werkman, Drs. E. (I), chartermeester (adjunct-commies) aan het Rijksarchief in Groningen, Friesche straatweg 59. Wiersum, Dr. E. (I), oud-archivaris der gemeente Rotterdam, archivaris van het Hoog heemraadschap van Schieland, te Rotterdam, 's-Gravendijkwal 143c. Wortel, Th. P. H. (II), archivaris der gemeente, te Alkmaar, Bergerweg 78. Zande, J. van der (II), te Amsterdam-W., Stadhouderskade 9. CORRESPONDEERENDE LEDEN: Cuvelier, Dr. oud-Rijksarchivaris-Generaal in België, te Brussel, Kruisdagenlaan 45. Graham Botha, C., Hoofd van het archiefwezen in de Unie van Zuid-Afrika, te Kaapstad. Keusen, Prof. Dr. H., oud-archivaris der stad Keulen. Laer, A. F. van, archivaris van de Staat New-York, te Albany. Opogensky, Dr. |an, archivaris aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, te Praag. Sildnik, Dr. A., archivaris aan het Staatsarchief van Estland, te Dorpat. Stein, Henri, oud-conservator aan de Archives nationales en professeur aan de Ecole des Chartes, te Parijs. Striedinger, Prof. Dr. )vo, oud-archivdirektor aan het Beiersche Staatsarchief, te München. Vittani, Prof. Giovanni, directeur van het Staatsarchief, te Milaan, Nieuwe leden. Het Bestuur heeft als nieuwe leden aange nomen Mej. L. J. van der Haer te 'sGravenhage en den heer Th. P. H. Wortel te Alkmaar. Bericht van den penningmeester. De penningmeester van de Vereeniging van Archivarissen noodigt de leden uit hun contributie over 1938—1939, ten bedrage van ƒ7.50, te storten of over te doen schrijven op postrekening 272188 ten name van „den penningmeester van de Vereeniging van Archivarissen" 7 De vergadering vond plaats op Zaterdag 17 September 1938, te 2 uur n.m., te Amsterdam, in de raadzaal van het stadhuis. De voorzitter, Dr. H. P. Coster, opent te ruim twee uur de vergadering. De presentielijst wordt geteekend door 52 leden. De voorzitter brengt verslag uit over het afgeloopen vereenigings- jaar, welke rede hierachter is afgedrukt. Mr. W. F. H. Oldewelt brengt namens de commissie tot het nazien van de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1937—1938 verslag uit en deelt mede, dat de rekening sluit met een batig saldo van ƒ68.74 na overboeking van ƒ150 op het fonds voor de archiefgidsen. Op voorstel van den voorzitter wordt de penningmeester van zijn beheer ontheven. Deze deelt nog mede, dat de kapitaalrekeningen de volgende cijfers te zien geven: Alge meene kas 457.83, fonds voor den index op het Archievenblad f 1017.04, fonds voor de archiefgidsen 1795.48, tezamen ƒ3270.35. In plaats van den heer F. C. van der Meer van Kuffelen, die aan de beurt van aftreden en niet herkiesbaar is, wordt tot bestuurslid gekozen Dr. W. j. Formsma. Besloten wordt in April of Mei 1939 te Utrecht een vergadering te houden, welke gewijd zal zijn aan de bespreking van de behan deling der nieuwere archieven. Als plaats, waar de volgende Algemeene vergadering zal worden gehouden, wordt 's-Gravenhage aangewezen. Eenige Belgische ambt- genooten zullen worden uitgenoodigd deze vergadering als gast bij te wonen. Bij de rondvraag vestigt Mr. A. P. van Schilfgaarde de aandacht op den Deutschen Tag fiir Landesgeschichte und Archivwesen, welke te Innsbruck zal worden gehouden. Mr. A. Haga wijst op de ongelijke behandeling van het publiek door de archiefambtenaren. Naar aanleiding van een opmerking van Dr. E. Wiersum laat de voorzitter het licht vallen op vroegere misstanden van het Lands- archief te Batavia, waar zegels werden afgeknipt voor een verzameling voor familieonderzoek. Vervolgens houdt Dr. G. W. A. Panhuysen een voordracht over: Zorg voor 19e eeuwsche archieven in het buitenland, welke rede hierachter is afgedrukt. De nabetrachting wordt uitgesteld tot de aanstaande voorjaars vergadering.

Nederlandsch Archievenblad | 1939 | | pagina 9