6 MEDEDEELINCEN VAN HET BESTUUR. Nieuwe leden. Het Bestuur heeft als nieuwe leden aange nomen Mej. W. A. H. Crol te Rotterdam, den heer Drs. A. van der Poest Clement te Utrecht en den heer J. van dèr Zande te Amsterdam. Bedankt hebben als lid de heeren G. Stadermann en P. A. A. M. Wubbe. Bericht van den penningmeester. De penningmeester 7 van de Vereeniging van Archivarissen heeft, iets vroeger dan in de laatste jaren gebruikelijk was, een eerste verzoek aan de leden gericht, om de contributie voor het vereenigingsjaar 1937 38 op zijn post girorekening 272188 over te maken. Dit verzoek worde hier herhaald, terwijl de leden zoowel in hun eigen belang als in dat der admini stratie verzocht worden, hun contributie over 1937 38, ten bedrage van f 7.50 te storten of over te doen schrijven op bovengenoemde postrekening ten name van den penningmeester van de vereeniging van Archivarissen in Nederland. Verslag van de zes en veertigste Algemeene Vergadering. De vergadering had plaats op Zaterdag 11 September 1937, te 11.30 uur, in Restaurant Riche te Groningen. De voorzitter |hr. Mr. A. H. Martens van Sevenhoven opent te ruim half twaalf de vergadering. De presentielijst wordt geteekent door 32 leden. De voorzitter brengt verslag uit over het afgeloopen vereeni gingsjaar, welke rede hierachter is afgedrukt. Drs. A. Brouwer brengt namens de Commissie belast met het nazien van de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1936-1937 verslag uit en steltvoor den penningmeester van zijn beheer te ontheffen. De vergadering vereenigt zich met dit voorstel. In plaats van Jhr. Mr. A. H. Martens van Sevenhoven, die aan de beurt van aftreding en niet herkiesbaar is, wordt tot bestuurslid ge kozen Dr. H. P. Coster. Tot voorzitter wordt gekozen Dr. H. P. Coster. Als plaats, waar de volgende Algemeene Vergadering zal worden gehouden, wordt Amsterdam aangewezen. Tot leden van de Commissie tot het nazien van de rekening over 1937-1938 worden benoemd Mr. A. le Cosquino de Bussy en Mr. W. F. H. Olderwelt. Bij de rondvraag vraagt Dr, A. J. VAN DE Ven naar de ervaring omtrent de roestvorming op ijzeren archiefrekken. Drs. E. J. Werkman klaagt over den grooten omvang, welke de uitleening van doop- en trouwboeken, berustende in het Rijks archief te Groningen, heeft aangenomen en wenscht maatregelen waardoor dit euvel eenigszins beperkt zal worden. Mr. A. Haga vraagt naar den stand der werkzaamheden aan den Index op het Nederlandsch Archievenblad. Dr. G. W. A. Panhuysen deelt mede, dat Gedeputeerde Staten Smit, Mr. P. W. A. (I), Rijksarchivaris in Noordbrabant en inspecteur van de gemeente en waterschapsarchieven in die provincie, te s-Hertogenbosch, Peperstraat 35. Soest, Mej. Dra M. van (I), oud-chartermeester (commies) aan het Rijksarchief in Utrecht, te Utrecht, Prins Hendriklaan 2. Telders, Mej. G. C. (II), adjunct-commies aan het gemeente-archief, te 's-Gravenhage, Vam Irihoffstraat 22. Unger, Dr. W. S. (I), archivaris der gemeente Middelburg. Ven, Dr. A. van de (I), chartermeester (hoofdcommies) bij de inspectie der ge meente- en waterschapsarchieven in de provincie Gelderland, te Arnhem, de Wet- straat 12. Venne, M. van de (II), hoofdcommies aan het Rijksarchief in Limburg, te Houthem (I Verburgt, Mr. Dr. W. (I), archivaris der gemeente, te Leiden, Zoeterwoudsche Singel 86. Vermaas, Dr. C. R. (II), archivaris der gemeente, te Schiedam, Lange Kerkstraat 66. Versprille, Mej. A. (II), adjunct-commies aan het gemeente-archief, te Leiden, Fruinstraat 8. Visscher, Mej. R. (II), oud-archivaris der gemeente Leeuwarden, te Leeuwarden, Har- lingersingel 13a. Waerden. M. van der (II), oud-archivaris der gemeente Eindhoven, te Eindhoven, Stratumseind 66. Weele, P. van der (II), schrijver aan het gemeente-archief, te Rotterdam, Hene- gouverplein 6b. Welcker, Mej. C. J. (II), archivaris der gemeente, te Kampen, l/sselkade 22, Werkman, Drs. E. (I), chartermeester (adjunct-commies) aan het Rijksarchief in Groningen, te Ezinge. Wiersum, Dr. E. (I), oud-archivaris der gemeente Rotterdam, archivaris van het Hoog heemraadschap van Schieland, te Rotterdam, s-Gravendijkwa! 143c. Zanten Jut, Mej. Dra S. van (I), archivaris der gemeenten Goes en Hulst, te Goes. CORRESPONDEERENDE LEDEN Cuvelier, Dr. oud-Rijksarchivaris-Generaal in België, te Brussel, Kruisdagenlaan 45. Graham Botha, C., Hoofd van het archiefwezen in de Unie van Zuid-Afrika, te Kaapstad. Keusen, Prof. Dr. H., oud-archivaris der stad Keulen. Laer, A. F. van, archivaris van de Staat New-York, te Albany. Opogensky, Dr. ]an, archivaris aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, te Praag. Sildnik, Dr. A., archivaris aan het Staatsarchief van Estland, te Dorpat. Stein, Henri, oud-conservator aan de Archives nationales en professeur aan de Ecole des Chartes, te Parijs. Striedinger, Prof. Dr. Ivo, oud-archivdirektor aan het Beiersche Staatsarchief, te München. Vittani, Prof. Giovanni, directeur van het Staatsarchief, te Milaan.

Nederlandsch Archievenblad | 1937 | | pagina 9