16 wordt den afgetreden secretaris verzocht hen met hunne benoeming in kennis te stellen. H»r» De voorzitter en de plaatsvervangende bestuursleden, Mr. A. Haga en Dr G. Panhuysen, worden bij acclamatie herkozen, evenzoo as vertegenwoordiger in het Bestuur der Vereeniging van Archivarissen Dr. Heerma van Voss en als vertegenwoordiger in de Centrale van Hoogere Rijksambtenaren Drs. Baart de la Faille. Bij de rondvraag vangt de voorzitter aan met de 2 aftredende bestuursleden, Mej. Prins en den heer Kruiiff, te bedanken voor hun verrichte werkzaamheden. De heer Baart de la Faille verklaart niets naders te kunnen mededeelen omtrent een eventueele tenietdoenmg van de laatste korting van 5 dan hetgeen in het Correspondentieblad vermeld werd. Een en ander zal wel nader in Amsterdam besproken worden. Dr VAN DE Ven informeert, of men de functie van gecommitteerde bij het eindexamen H.B.S. in zijn ambtstijd mag vervullen. De heeren Biilsma en Martens van Sevenhoven verklaren, dat daar ook van hooger- hand blijkbaar geen bezwaar tegen bestaat, mits dit met te vee ti| in beslag neemt. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Afdeeling van Gemeente- en Waterschaps archief ambtenaren. MEDEDEELING VAN HET BESTUUR. Bericht van den Penningmeester. - De leden, die hun jaarlijksche bijdrage over 1937-1938 a f 2.50 nog niet hebben betaald, zullen den Penningmeester aan zich verplichten, indien zij hem voor Maart 1938 het bedrag willen toezenden, hetzij door storting op ot overboeking naar postrekening 92296 der Nutsspaarbank te Middelburg (met vermelding vanten behoeve van afd. gemeente- en waterschaps archief ambtenaren), hetzij door toezending aan Dr. W. 8. Unger te Middelburg, en het bewijs van storting of overschrijving als kwitantie te willen beschouwen. Na Maart 1938 zal over de nog niet betaalde- bedragen, alsdan verhoogd met de kosten van invordering ad f 0.15, worden beschikt. 17 Verslag van de negentiende Afdeelingsvergadering op Zaterdag 11 September in Restaurant Riche te Groningen. Aanwezig 12 leden. De voorzitter, Dr. H. P. Coster, opent te 11 uur v.m. de ver gadering. Na de aanwezigen welkom te hebben geheeten, brengt hij, daar geen der aanwezigen prijs blijkt te stellen op voorlezing van de reeds in het Archievenblad opgenomen notulen, zijn jaarverslag uit. Spreker zegt kort te kunnen zijn, daar de bemoeiingen van het bestuur der Afdeeling ook dit jaar slechts weinig omvattend waren. De quaestie der archiefverzorging te Tholen, het vorig jaar door den heer Unger besproken, is ter behandeling bij het bestuur der Vereeniging gebracht. De Rijksarchivaris in Zeeland, op dit oogenblik lid van dit bestuur, heeft verklaard in dezen diligent te zijn. De oude vraag over de wenschelijkheid van het voortbestaan der Afdeelingen nogmaals ter sprake brengend, zegt spreker dat, hoewel inderdaad het meestentijds de belangen der archieven en niet die der archiefambtenaren zijn, die in het gedrang komen, het voordeel van een jaarlijksche informeele gedachtenwisseling over gemeentelijke archiefzaken onder vakgenooten spreker zoo over wegend voorkomt, dat opheffing der Afdeelingen z.i. zeer te be treuren zou zijn. Een punt, waarvoor spreker in verband hiermede de aandacht vraagt is de uitleening van retroacta van den Burg. Stand aan het Bureau voor Historische Demografie en de mogelijkheid voor de archieven afschriften van de door dat Bureau vervaardigde klappers te verkrijgen. Bij afwezigheid van den penningmeester brengt de voorzitter het verslag over de geldmiddelen uit. Het saldo is iets grooter dan het vorig jaar. De toelage van f 10 uit de kas der Vereeniging is daarom ook dit jaar niet aanvaard. Spreker verzoekt Mej. Kurtz en den Heer Lugard als kasnazieners te willen optreden. Aan de orde is de verkiezing van een bestuurslid in de plaats van Mej. Telders, die aftreedt en niet herkiesbaar is. Mej. Miinssen wordt op voorstel van het bestuur zonder stemming gekozen. Evenzoo blijft Mej. Ruys als plaatsvervangend bestuurslid gehandhaafd, terwijl de heer Le Cosquino de Bussy zich bereid verklaart de Afdeeling in de Centrale van Hoogere Gemeenteambtenaren te blijven vertegen woordigen. De kascommissie rapporteert bij monde van den heer Lugard de

Nederlandsch Archievenblad | 1937 | | pagina 14