6 MEDEDEELINGEN VAN HET BESTUUR. Nieuwe leden. Het Bestuur heeft als nieuwe leden aange nomen Mej. F. A. Le Poole te Leiden en den heer J. P. van der Weele te Rotterdam, Bericht van den Penningmeester. - De leden worden zoowel in hun eigen belang (vermijding van incassokosten) als in dat der administratie verzocht hun contributie over 1936/37, ten bedrage van f7.50, te storten op postrekening no. 272188 ten name van den penningmeester van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland. 7 Verslag van de vijf en veertigste Algemeene Vergadering. De vergadering had plaats op Zaterdag 19 September 1936, te 11 uur, te Dordrecht in de Raadzaal der Gemeente. De voorzitter Dr. W. Moll, opent te 11.10 uur de vergadering en herdenkt de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard van Lippe Biesterfeld. De presentielijst wordt geteekend door 44 leden. De voorzitter brengt verslag uit over het afgeloopen vereenigings- jaar, welke rede hierachter is afgedrukt, Mr. J. Beyerman brengt namens de commissie belast met het nazien van de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1935- 1936 verslag uit en stelt voor den penningmeester van zijn beheer te ontheffen. De vergadering vereenigt zich met dit voorstel. In plaats van Dr. W. Moll, die aan de beurt van aftreding en niet herkiesbaar is, wordt tot bestuurslid gekozen |hr. Mr. Th. H. J. L. van Rheineck Leyssius. Tot voorzitter wordt gekozen jhr. Mr. A. H. Martens van Sevenhoven. In plaats van Dr. L. W. A. M. Lasonder, die bedankt heeft als redacteur van het Nederlandsch Archievenblad, verkiest de vergadering Mr. H. C. Hazewinkel. Als plaats, waar de volgende Algemeene Vergadering zal worden gehouden, wordt Groningen aangewezen. Tot leden van de commissie tot het nazien van de rekening over 1936—1937 worden benoemd Dr. H. P. Coster en Drs. J. A. Brouwer en tot plaatsvervangend lid Drs. E. J. Werkman. Te 12.35 wordt de vergadering geschorst. De voorzitter heropent te 2.05 uur de vergadering. De Burge meester van Dordrecht heet de Vereeniging welkom. Mr. A. Meerkamp van Embden houdt een verhandeling over „Het programma onzer Vereeniging". Spr. vangt aan met op te sommen hetgeen, gedurende het bestaan der Vereeniging, op archief- gebied is bereikt en wat nog niet in vervulling is gegaan. Er valt, aldus spr., nog veel te doen. Maar vooral moeten wij er naar streven ons werk op een hooger niveau te brengen. De archieven zijn de neerslag van handelingen van een organisme gevormd door een denken gelijk aan het onze. Zij zijn uitvloeisels van een zelfden geest. Door orde te scheppen in archieven wordt deze andere geest ons bewust en wordt onze eigen geest zich bewust van zijn eenheid met dien anderen geest. Beschouwen wij zoo archieven, dan is inventarisatie de verruiming en de bevrijding van ons eigen beperkte denken tot autonoom en oneindig denken. Linger, Dr. W. S. (I), archivaris der gemeente Middelburg. Ven, Dr. A. van de (I), chartermeester (hoofdcommies) bij de inspectie der ge meente- en waterschapsarchieven in de provincie Gelderland, te Arnhem, de Wet straat 12. Venne, M. van de (II), hoofdcommies aan het Rijksarchief in Limburg, te Houthem (L.). Verburgt, Mr. Dr. W. (I), archivaris der gemeente, te Leiden, Zoeterwoudsche Singel 86. Vermaas, Dr. C. R. (II), archivaris der gemeente, te Schiedam, Lange Kerkstraat 66. Versprille, Me|. A. J. (Ill, adiunct-commies aan het gemeente-archief, te Leiden, Fruinstraat 8. Visscher, Mej. R. (II), oud-archivaris der gemeente Leeuwarden, te Leeuwarden, Har- lingersingel 13a. Waerden, M. van der (II), oud-archivaris der gemeente Eindhoven, te Eindhoven, Stratumseind 66. Weele, P. van der (II), schrijver aan het gemeente-archief, te Rotterdam, Hene gouwerplein 6b. Welcker, Mej. C. (II). archivaris der gemeente, te Kampen, l/sselkade 22. Werkman, Drs. E. (I), chartermeester (adjunct-commies) aan het Rijksarchief in Groningen, te Groningen, Wassenberghstraat 30a. Wiersum, Dr. E. (I), oud-archivaris der gemeente Rotterdam, archivaris van het Hoog heemraadschap van Schieland, te Rotterdam, 's-Gravendijkwal 143c Wubbe, P. A. A. M. (II), adjunct-commies aan het Rijksarchief in Noordbrabant, te 's-Hertogenbosch, Papenhulst 26. Zanten Jut, Mej. Dra S. van (I), archivaris der gemeente Goes en Hulst, te Goes. Zeper, Dr. S. A. Waller (1), oud-Rijksarchivaris in Friesland, en oud-inspecteur van de gemeente- en waterschapsarchieven in die provincie, te Leeuwarden, Groote Kerkstraat 10. CORRESPONDEERENDE LEDEN: Cuvelier, Dr. J., oud-Rijksarchivaris-Generaal in België, te Brussel, Kruisdagenlaan 45. Graham Botha, C„ Hoofd van het archiefwezen in de Unie van Zuid-Afrika, te Kaapstad, Keusen, Prof. Dr. H„ oud-archivaris der stad Keulen. Laer, A. J. F. van, archivaris van de Staat New-York, te Albany. Opopensky, Dr. |an, archivaris aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, te Praag. Sildnik, Dr. A., archivaris aan het Staatsarchief van Estland, te Dorpat. Stein, Henri, oud-conservator aan de Archives nationales en professeur aan de Ecole des Chartes, te Parijs. Striedinger, Prof. Dr. Jvo, oud-archivdirektor aan het Beiersche Staatsarchief, te München. Vittani, Prof. Giovanni, directeur van het Staatsarchief, te Milaan.

Nederlandsch Archievenblad | 1937 | | pagina 9