Biz. Nog eens: Het programma onzer Vereeniging, door Dr. W. Moll118 De schenking der archieven van de Nederlandsche Overzee Trust Maatschappij aan den Nederlandschen Staat, door Jhr. Mr. D. P. M. Graswinckel127 Archivisten in dienst van het Vereenigd Koninkrijk. III Gachard, door J. Steur132 Cornelis de Fouw en de naar Frankrijk vervoerde archivalia, door J. Steur152 BOEKBESPREKING: Jhr. Dr. W. A. Beelaerts van Blokland (f), Jhr. Mr. D. P. M. Graswinckel, Mr. Elisabeth C. M. Prins, P. Dalmatius van Heel O. f. m. Nederlandsche Kloosterzegels vóór 1600; afl. 1 —6, door Dr. N. B. Tenhaeff49 F. Berends, Het oud-archief der gemeente Harderwijk, door Jhr. Mr. A. H. Martens van Sevenhoven91 J. P. D. van Banning, De afstammelingen uit de overgroot ouders van Prinses Juliana en Prins Bernhard voorafgegaan door een Staat van afstamming der Europeesche vorsten uit Prins Willem van Oranie, en eene inleiding over de Positie van de Kroon en de Troonopvolging in ons Staats bestel, door C. A. van Fenema95 J. M. van de Venne en Alexander A. M. Stols, Geslachts register van het vorstenhuis Nassau. Gevolgd door gene alogische en heraldische aanteekeningen betreffende de geslachten Nassau, Mecklenburg, Lippe Biesterfeld en Bourbon Parma, door D. van Alff, W. baron van Ittersum, R. T. Muschart en Dr. Th. R. Valck Lucassen, door C. A. van Fenema-96 Historisk Tidskrift utgiven av Svenska Historiska Föreningen 1937, door Mej. Dr. C. Kersbergen157 Dr. D. A. Felix, De bescheiden, krachtens het Koninklijk besluit d.d. 23 April 1929, S. nr. 176, naar het Rijksarchief in Zeeland overgebracht, registers, tafels en stukken be treffende den burgerlijken stand in Zeeland, (1796) 1811 1842, door Mej. Dr. A. C. Kersbergen158 BERICHTEN 55, 98, 159

Nederlandsch Archievenblad | 1937 | | pagina 5