78 In de plaats van den op 1 lanuari 1935 afgetreden binder LEUNIS is benoemd tot binder H. EEKMAN, te Middelburg. Rijksarchief in Overijssel. Met 1 November 1934 is naar dit archief overgeplaatst de commies bij het Rijksarchief in Noordbrabant de Heer L. KRUyFF. Rijksarchief in Drente. Van 1 januari 1935 af aan is dit archief op Maandag tot en met Vrijdag geopend van 972 1272 en van 14—16, op Zaterdag van 9'/2— 12V2- Gemeente-archieven. Gemeente Delft. Aan de wetenschappelijk assistente Mej. E. IjPERLAAN hebben B. en W. wegens huwelijk eervol ontslag verleend. In haar plaats is als zoodanig benoemd Mej. P. BeYDALS, te Delft. Gemeente Dordrecht. In de Raadsvergadering van 19 September 1934 is met 19 stemmen benoemd tot tijdelijk Archivaris de eerst-voorgedragene de Heer Mr. Drs. BEYERMAN, te Utrecht. De beide andere voorgedragenen waren de Heeren Mr. H. HARDENBERG, te 's-Gravenhage en Mr. H. HOMMES, te Groningen. Gemeente Rotterdam. In de Raadsvergadering van 24 januari 1935 is benoemd tot Archivaris de door B, en W. alleen voorgedragene, de Heer Mr. H. C. HAZEWINKEL, Adjunct-archivaris der gemeente. Gemeente Woubrugge. De ambtenaar voor het archief de Heer O. C. VAN HEMESSEN is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Gemeente Haarlem. Doordat het aanvankelijke plan om het archief met de bibliotheek te vereenigen niet is doorgegaan en een afzonderlijke Directeur van de Stadsbibliotheek en Leeszaal is benoemd, is de Heer H. E. KNAPPERT, aan wien de Raad reeds met ingang van een nader te bepalen datum eervol ontslag had verleend, als Archivaris aangebleven. Koloniale archieven. Landsarchief. Met ingang van 31 juli 1935 is aan Prof. Dr. E. C. Godée Molsbergen op zijn verzoek eervol ontslag verleend als Landsarchivaris. Raadpleging van archieven. Krijgsgeschiedkundig archief. De Directeur, de eervol ontslagen Reserve-Kolonel van den Generalen Staf C. C. DE GELDER is benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Archiefonderzoek te Par ij s. - In Mei 1933 heeft Ir. D. C. VAN SCHAïK te Maastricht in het archief der Genie van het ministerie van oorlog te Parijs een aantal interessante stukken en teekeningen over den St. Pietersberg en Maastricht aangetroffen, waarvan hij in October 1933 een nadere studie maakte. De hoeveelheid archiefmateriaal was van een dusdanigen omvang, dat het gewenscht leek dit onderzoek later voort te zetten. Thans vernemen wij, dat Ir. VAN SCHAïK in opdracht van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van het gemeentebestuur van Maastricht wederom eenigen tijd te Parijs in de archieven van het ministerie van oorlog zal werkzaam zijn om de onderzoekingen over Maastricht en den St. Pietersberg voort te zetten. Het is gebleken, dat de Parijsche archieven ook over andere steden bescheiden en teekeningen bevatten, welke door de Fransche generaals over belegeringen of bezetting dier plaatsen werden opgemaakt. N. R. C. Afgesloten 31 lanuari 1935.

Nederlandsch Archievenblad | 1935 | | pagina 45