22 tijdsche verkiezing in de plaats van andere getreden zijn, hebben niet langer zitting dan deze laatste zouden hebben gehad. Bij wijze van overgang zullen in 1933 twee bestuursleden voor één, twee voor twee en één voor drie jaar, in 1934 één bestuurslid voor drie en één voor vier jaar, in 1935 één bestuurslid voor vier en één voor vijf jaar verkozen worden. De leden van het in 1933 aftredende Bestuur kunnen niet voor langeren duur verkozen worden, dan zij bij de destijds bestaande regeling zitting zouden kunnen hebben. Art. 14. De vereeniging vergadert jaarlijks in Algemeene Vergadering op een door het Bestuur vast te stellen dag; in deze bijeenkomst wordt de plaats voor de eerstvolgende Algemeene Vergadering door de leden vastgesteld. Het Bestuur schrijft voorts buitengewone vergaderingen uit zoo dikwijls het zulks wenschelijk acht, of wanneer het verzoek hiertoe door ten minste zeven leden aan het Bestuur wordt gedaan. De oproeping tot de Algemeene Vergadering wordt door het Bestuur ten minste veertien dagen te voren verzonden met mede- deeling der punten van behandeling, waaromtrent de leden vooraf aan het Bestuur opgaven kunnen doen; oproepingen tot buitengewone vergaderingen moeten, eveneens met vermelding der te behandelen punten, ten minste drie dagen te voren worden verzonden. De Algemeene Vergadering kan met twee derden der uitgebrachte stemmen besluiten ook andere punten in behandeling te nemen, in de buitengewone vergaderingen kunnen geen andere punten aan de orde worden gesteld dan die, welke op de agenda vermeld zijn. Art. 15. Voorzoover dit reglement niet anders bepaalt, geschieden stem mingen bij volstrekte meerderheid van stemmen. Slechts stemmingen over personen geschieden met - met onder- teekende briefjes. Art. 16. Bij staking van stemmen wordt een voorstel geacht te zijn ver worpen. Art. 17. Wanneer bij een verkiezing geen volstrekte meerderheid wordt verkregen, wordt een tweede vrije stemming gehouden. Indien ook daarbij geen volstrekte meerderheid verkregen wordt, 23 heeft een herstemming plaats tusschen hen, die bij de tweede stem ming de meeste stemmen hebben verkregen. Bij staking van stemmen beslist het lot. Art. 18. Op de Algemeene Vergadering brengt de voorzitter verslag uit en legt de penningmeester rekening en verantwoording af over zijn beheer. Art. 19. Het tijdschrift verschijnt op onbepaalde tijdstippen voor rekening der vereeniging. De redactie ervan wordt telkens voor drie jaren door de Alge meene Vergadering opgedragen aan een redacteur, die bij zijn aftreden terstond herkiesbaar is. Hij woont de bestuursvergaderingen der ver eeniging bij en heeft daar, zoo hij niet tevens bestuurlid is, een adviseerende stem. Het tijdschrift is tegen betaling ook voor niet-Ieden verkrijgbaar. Art. 20. In de vereeniging bestaan twee afdeelingen, eene tot het behar tigen van de materieele belangen der archiefambtenaren in dienst van Rijk en Provincie en eene tot het behartigen van de materieele belangen van de archiefambtenaren in dienst van gemeente, water schap, veenschap en veenpolder. Art. 21. Tot de afdeelingsvergaderingen hebben alle gewone leden der vereeniging toegang. Stemrecht hebben in de vergadering van de afdeeling der archief ambtenaren in dienst van Rijk of Provincie de leden, die in archief dienst van Rijk of Provincie werkzaam zijn, in de vergaderingen van de afdeeling van archiefambtenaren in dienst van gemeente, water schap, veenschap of veenpolder de leden, die in archiefdienst van gemeente, waterschap, veenschap of veenpolder werkzaam zijn. Art. 22. Elke afdeeling regelt zelve hare werkzaamheden en de samen stelling van haar bestuur. Zij is bevoegd hare statuten, welke niet met de statuten of met het regiement der vereeniging in strijd mogen zijn, aan de Konink lijke goedkeuring te onderwerpen. Hare besluiten behoeven niet de goedkeuring van de Algemeene Vergadering,

Nederlandsch Archievenblad | 1934 | | pagina 17