8 tijdsomstandigheden dit eenigszins zullen veroorloven, weder te her vatten 3°. Aan het gemeentebestuur van Dordrecht: om de wensche- lijkheid te betoogen, dat bij de vervulling van het gemeentearchiva- riaat, dat naar mededeelingen in de pers 1 Augustus 1934 open zal komen, een archivaris aangesteld wordt, die in het bezit van het archiefdiploma der eerste klasse is, en die zich gedurende de gansche week aan deze taak kan wijden 4°. Aan het gemeentebestuur van Delftom de vacature van gemeentearchivaris weder te vervullen 5°. Aan de Commissie, belast met het onderzoek o.a. van de werkeloosheid onder academisch gevormdenom te betoogen, dat ook voor de academisch gevormden, die zich voor het archivariaat bekwaamd hebben, de omstandigheden onverwacht ongunstig zijn geworden, en om de belangstelling voor dezen groep van ambtenaren te vragen. Index op de jaargangen I XL van het Nederlandsch Archievenblad. - De Redacteur heeft, in overleg met voorzitter en secretaris, ons medelid den Heer M. C. Sigal Jr. bereid gevonden zich met de samenstelling van dezen index te belasten. Bericht van den Penningmeester. Dankbaar voor den steun, hem reeds door verschillende leden ver leend, ten einde te komen tot een vereenvoudigd en vlotter systeem van contributieinning, wekt de pen ningmeester nogmaals hen, die tot dusverre achter bleven, op, hunne contributie over 1933/34 ten bedrage van ƒ7.50, zoo spoedig mogelijk te willen storten op girorekening No. 172624 ten name van Dr. A. L. Heerma van Voss, Engelsche straat 2, Leeuwarden. Verslag van de twee-en-veertigste Algemeene Vergadering. De vergadering had plaats op Zaterdag 9 September 1933, des namiddags halfdrie uur, in het gebouw van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg. Op de presentielijst teekenden 32 leden, De Voorzitter, Dr. W. Moll, opent de vergadering met het uit spreken van een jaarrede, die hierachter is afgedrukt. De Voorzitter deelt daarop mede, dat het Bestuur aan H.M. de Koningin ter gelegenheid van de 35-jarige herdenking van Haar troons bestijging op heden een telegram van hulde heeft gezonden. 9 Verder stelt hij voor als lid onzer vereeniging aan te nemen pater Cunibertus Sloots o. f. m., archivaris van de Nederlandsche Provincie der Minderbroeders te Weert, van wien een desbetreffend verzoek bij het Bestuur is ingekomen. Hiertoe wordt besloten. Namens de Commissie tot het nazien der Rekening van den Penningmeester over 1932/1933 brengt Dr. Unger verslag uit. De rekening wordt goedgekeurd en de Penningmeester wordt van zijn beheer gedechargeerd. Thans is aan de orde de door het Bestuur voorgestelde reglements wijziging. De voorgestelde wijzigingen in art. 5 en art. 7 worden zonder nadere bespreking aangenomen. Bij de voorgestelde wijziging in art. 8 stelt Mr. Van Schilkcaarde, in aansluiting aan een door hem gemaakte opmerking over het Archievenblad voor te lezen: „De gewone leden betalen een jaar- lijksche bijdrage van ten hoogste f 7.50." Aldus wordt besloten. Bij de voorgestelde wijziging in art. 11 houdt Mr. le Cosquino de Bussy een uitvoerig betoog, waarin hij er de aandacht op vestigende, dat in deze moeilijke tijden meer dan ooit een krachtig beleid van het Bestuur en in het bijzonder van den Voorzitter moet uitgaan, de wenschelijkheid uitspreekt, dat de aanwijzing van laatstgenoemde in handen van de Algemeene Vergadering blijft, en verder dat ook de herkiesbaarheid van den Voorzitter blijft gehandhaafd. Nadat de Voorzitter, Dr. Moll, een uiteenzetting heeft gegeven van het beleid van het Bestuur in het afgeloopen jaar en de voor gestelde wijziging in art. 11 nader heeft gemotiveerd, wil Mr. de Bussy niet verder op het behoud der herkiesbaarheid van den Voorzitter aandringen. Men kan hierin later incidenteel naar bevind van zaken handelen. Wèl wil hij de bepaling zien gehandhaafd, dat de Voor zitter door de Algemeene Vergadering wordt aangewezen. Wat het laatste betreft, valt Dr. Coster Mr. de Bussy bij. Daarop wordt het Bestuursvoorstel in stemming gebracht en met 18 stemmen tegen, 12 stemmen voor en 1 stem in blanco verworpen. Daarop wordt de door het Bestuur voorgestelde wijziging in art. 13 zonder stemming of nadere bespreking aangenomen. Naar aanleiding van de voorgestelde wijziging in art. 20 is in gekomen een schrijven van de Heeren Dr. Formsma en Dr. Van de Ven, die als eenige betrokkenen verzoeken deze wijziging niet aan te nemen! De Voorzitter wijst er op vooreerst, dat het niet juist is, dat zij Zie Ned. Archievenblad 1932/1933, blz. 87 vlg. en blz. 185 vlg.

Nederlandsch Archievenblad | 1934 | | pagina 10