186 Iangeren duur verkozen worden, dan zij bij de destijds bestaande regeling zitting zouden kunnen hebben." Nieuw lid. - Het Bestuur heeft als nieuw lid aangenomen den Heer Mr. W. le Mair, te Sluis. Bericht van den Penningmeester. De Penningmeester stelt zich (in overleg met zijne mede-bestuursleden) voor, te beginnen met het a.s. vereenigingsjaar 1933/1934, een aanmerkelijke vereen voudiging te brengen in het tot dusverre gevolgde systeem van contributie-inning, zulks in overeenstemming met wat langzamerhand bij de meeste vereenigingen gewoonte geworden is. Verwacht wordt voortaan als regel betaling door storting of overschrijving op zijne postgirorekening (No. 172624) vóór 1 Januari van het vereenigingsjaar. Een afzonderlijke quitantie zal daarbij slechts worden verstrekt aan degenen, die daartoe bij hunne storting of over schrijving uitdrukkelijk den wensch te kennen geven. Op de jaar vergadering wordt dus voortaan geen contante beta ling verwacht. Slechts aan de daar aanwezigen die zich als ver stokte aanhangers van het oude systeem aanmelden, zal gelegenheid worden gegeven in baar te betalen tegen ontvangst van quitantie. Een dringend beroep wordt op de leden gedaan het effect van dezen nieuwen maatregel volkomen te doen zijn, door, zonder nadere aan maning, vóór den genoemden datum (dit jaar dus vóór 1 Januari 1934, te gireeren. Dan wordt inderdaad een aanzienlijke vereenvou diging verkregen en missen we voortaan het schouwspel, dat tot in de laatste maand van het vereenigingsjaar, ondanks herhaalde aan maningen, quitanties geweigerd terugkomen. Mededeeling van den Redacteur. In aansluiting aan het geen wij in de vorige aflevering, blz. 177, over het In Memoriam-PoELMAN hebben gemeld, verzocht ons Dr. H. P. Coster, in verband met de omstandigheid, dat hij nog niet voldoende gelegenheid vond zich in den wetenschappelijken arbeid van den overledene te verdiepen, uitstel tot na de afsluiting van deze aflevering. Natuurlijk hebben wij Dr. Coster dit uitstel gaarne verleend. 187 NIET-OFFICIEEL GEDEELTE. De bijeenkomst van experts-archivistes te Parijs in 1933. Donderdag 6 en Vrijdag 7 Juli 1933 heeft in het Palais royal te Parijs eene derde bijeenkomst van het bestuur van het Institut inter national de cooperation intellectuelle met daartoe opgeroepene experts- archivistes plaats gehad. Wegens den ongunstigen financieelen toe stand van het Institut waren ditmaal slechts vier archivisten opgeroepen, nl, de heeren Casanova (Italië), Courteault (Frankrijk), Jenkinson (Engeland) en Fruin (Nederland). De volgende besluiten werden genomen: 1. Ten aanzien van den Guide international des archives bleken bijna alle Europeesche en enkele niet-Europeesche staten te hebben geantwoord op de tot hen gerichte vragen, zoodat er alle hoop is, dat nog dit jaar het eerste deel, dat over Europa handelen zal, ter perse zal gaan. Aan het bureau van het Institut werd opgedragen om in overleg met de inzenders de ongelijkheid in den omvang der antwoorden zoo veel mogelijk weg te nemen. Het antwoord van Nederland was b.v. vrij wat beknopter dan het Engelsche, omdat Nederland wel en Engeland niet in het bezit eener archiefwet is, en omdat in Engeland geen geschrift bestaat, overeenkomende met het Nederlandsche The General State Archives, waarnaar in het Neder- landsche antwoord kon worden verwezen. 2. De quaestie der terminologie is nog niet zoo ver gevorderd. Besloten werd, dat het bureau uit de ingekomen antwoorden eene vergelijkende lijst zou opmaken van de in de verschillende talen gebruikelijke archieftermen, waarbij de Fransche terminologie tot grondslag zou worden genomen. De equivalenten in het Duitsch, het Engelsch, het Italiaansch, het Spaansch, het Nederlandsch, in eene der Scandinavische en eene der Slavische talen zullen in er nevens geplaatste kolommen worden opgegeven. Ook dit werk zal door de inzenders moeten worden nagezien en zoo noodig aangevuld. 3. Door den heer Seymour di Ricczi te Parijs waren aan de archiefcommissie van het internationaal historisch instituut een tweetal voorstellen aangeboden, die deze commissie zich gehaast heeft in de vergadering in den Haag te verwijzen naar de commission d'experts-archivistes, ingesteld door het 1. I. C. I. te Parijs, omdat deze van de Duitsche commissie voor intellectueele samenwerking reeds over de zaak, waarover het hier gaat, een voorstel ontvangen had. Beide voorstellen van den heer Dl Ricczi hadden nl. betrekking N.B. Volgens het Reglement behooren jaarlijks alle bestuursleden af te treden. In 1933 is één van deze niet herkiesbaar. Het is wenschelijk, dat de bestuursleden, die volgens het tot dusverre gegolden hebbende Reglement in 1934 en 1935 niet her kiesbaar zouden zijn geweest, bij eventueele herkiezing niet langer dan tot deze jaren zitting zullen hebben. Zie over de beide eerste bijeenkomsten: Ned. Archievenblad 1932/1933. blz. 17.

Nederlandsch Archievenblad | 1933 | | pagina 2