20 deur staat, waartegen, gezien de nood der tijden, weinig zal zijn in te brengen, waar immers de Rijksambtenaren het twijfelachtige voor recht genieten, als voorbeeld te moeten dienen voor de salarieering van ambtenaren bij andere publieke lichamen. Voorts echter voorspelt de vermindering van het budget der Rijksarchieven voor 1933 met ruim f 65.000.- weinig goeds. Blijkens de begrooting zal ons corps het volgend jaar een achttal ambtenaren minder tellen, wier plaatsen niet zullen worden aangevuld. Als eenig lichtpunt valt te vermelden, dat deze plaatsen voorloopig onbezet zullen worden gelaten. Uit het verslag van de penningmeesteres blijkt, dat een batig saldo van f 36.345 aanwezig is; zij wordt na onderzoek van hare rekening onder dankzegging gedechargeerd. Dit zittende bestuursleden worden bij acclamatie herkozen en nemen hunne herbenoeming aan. Als plaatsvervangende bestuursleden wijst de vergadering aan de heeren H. Brouwer, Kruyff en Poelman. Tenslotte worden de voorzitter en de heer Baart de la Faille bij acclamatie herkozen als vertegenwoordiger resp. bij het hoofd bestuur van de Vereeniging van Archivarissen en bij de Centrale van Hoogere Rijksambtenaren. Vóór de rondvraag krijgt de heer Baart de la Faille gelegenheid eenigszins breedvoerig verslag te doen van de besprekingen in de vergaderingen van den Vereenigingsraad der Centrale, d.d. 7 Nov. 1931 en 3 Sept. 1932, die reeds kortelings in het Correspondentieblad ver slagen zijn. Hierbij benut hij nog eens de gelegenheid het bestaans recht der afdeeling (op grond van artt. 105 v.v. van het Algemeen Rijks-ambtenaren Reglement) aan te toonen. Slechts de heer Driessen blijkt bij een vraag van den voorzitter het nut hiervan niet in te zien; na eenige verdere bespreking legt ook hij zich echter bij continuatie neder. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt, waarna de voor zitter de vergadering sluit. Afdeeling van Gemeente- en Waterschaps- archiefambtenaren. MEDEDEELING VAN HET BESTUUR. Bericht van den Penningmeester. De leden, die hun jaarlijksche bijdrage over 1932—1933 a f 3.— nog niet hebben betaald, zullen den Penningmeester aan zich verplichten, indien zij vóór 1 Maart 1933 het bedrag willen toezenden (bij voorkeur door storting op of overschrijving naar postrekening no. 77227 van 21 Mr. B. van 'r Hoff te Deventer) en het bewijs van storting of over schrijving als kwitantie te beschouwen. Na 1 Maart 1933 zal over de nog niet betaalde bijdragen alsdan verhoogd met de kosten van invordering worden beschikt. Verslag van de veertiende afdeelingsvergadering, op Zaterdag 24 September 1932, in het Gemeente archiefgebouw te Utrecht. Aanwezig 18 leden. De voorzitter opent te 11.10 uur de vergadering met de aan wezigen een woord van welkom toe te roepen. Wanneer niemand behoefte toont te hebben de notulen van de vorige vergadering, welke in het Ned. Archievenblad zijn afgedrukt, te hooren voorlezen, brengt de voorzitter zijn jaarverslag uit. De heer Wiersum noodigt den voorzitter uit het verslag in het Ned. Archieven blad te laten afdrukken, waaraan de voorzitter gaarne gevolg zal geven. De penningmeester legt vervolgens zijn rekening over, welke sluit met een saldo van 776.34. De voorzitter noodigt Mej. Smelt en den heer Lugard uit de kascommissie te vormen, welke na ingesteld onderzoek bij monde van Mej. Smelt verklaart, dat de rekening is in orde bevonden. De voorzitter stelt daarop de bestuursverkiezing aan de orde. De heeren van 't Hoff en van der Meer van Kuffeler worden herkozen in plaats van den heer LE Cosquino de Bussy, die niet herkiesbaar is, wordt als nieuw bestuurslid en tevens als voorzitter gekozen Dr. H. P. Coster. Als plaatsvervangend bestuurslid wordt bij acclamatie her kozen Mej. Visscher en tot afgevaardigde in de Centrale de heer le Cosquino de Bussy. Bij de rondvraag wijst de heer Fockema Andreae er op, dat de aan de provinciale inspecties verbonden ambtenaren bij geen der twee afdeelingen zijn aangesloten en geeft het bestuur in overweging hun toetreding tot de afdeeling door reglementswijziging mogelijk te maken. Hierna sluit de voorzitter te 11.40 uur de vergadering. Jaarverslag van den Voorzitter. Dames en Heeren, Ik open deze veertiende jaarvergadering van de Afd. van Gemeente en Waterschapsarchiefambtenaren van de Ver. van Archivarissen en ik

Nederlandsch Archievenblad | 1933 | | pagina 16