87 die Van Visvliet deed in zijn Middelburgschen tijd. De origineele keur van Zeeland, in 1495 gegeven door Philips den Schoone en nog aan getroffen door Kluit in het archief der stad Middelburg, was later verloren gegaan. Van Visvliet vond haar terug in den zoogenaamden „rommel", waaruit weder blijkt, hoe gevaarlijk het is verwaarloosde archieven zonder nauwgezet onderzoek te vernietigen! In „Eigen Haard" van 4 Augustus 1894 besprak de archivaris zijne merkwaardige vondst. Bij het artikel is eene afbeelding gevoegd van de prachtige aanvangs letter P, waarin een portret van Philips is geschilderd. Van zijn praktischen kijk op archiefvraagstukken gaf Van Visvliet blijk in eene rede, den 21 Augustus 1897 te Groningen gehouden in de algemeene vergadering der Nederlandsche Vereeniging voor Gemeentebelangen, in welke rede de vraag werd behandeld hoe de gemeentearchieven behoorden te worden gesplitst in oud- en nieuw- archief. Zij verscheen later in het Tijdschrift ter beoefening van het Administratief Recht, jaargang 14. De jaren, die de Heer Van Visvliet heeft mogen arbeiden, zijn stellig goed en nuttig besteed. Moge zijne gedachtenis onder ons in eere blijven. A. MEERKAMP VAN EMBDEN. TER HERINNERING AAN Mr. Dr. C. OVERVOORDE. Jacob Cornelis Overvoorde werd geboren te Rotterdam 19 December 1865 als zoon van den wijnkooper Jacob Overvoorde en Adriana Antoinetta Elizabeth Pronk. Op twaalfjarigen leeftijd werd hij „post ferias aestivas" 1878 ingeschreven als leerling van het Erasmiaansch Gymnasium, dat toen onder leiding stond van den rector dr. J. B. Kan. In 1885 deed hij eindexamen en ging daarna in de rechten studeeren te Leiden. Behalve de gewone examens in de rechten legde hij, 3 Juni 1889, met goed gevolg het doctoraal in de staatswetenschap af, om 1 Mei 1891 in de rechtswetenschap te promoveeren op een proef schrift getiteldDe ontwikkeling van den rechtstoestand der vrouw volgens het Oud~Germaansche en Oud-Nederlandsche recht en tot doctor in de staatswetenschap op Stellingen. Reeds als gymnasiast had hij om gezondheidsredenen een poos in Davos vertoefd, iater, in 1889, ging hij ter voltooiing van zijn studie eenigen tijd colleges volgen aan de universiteit te Heidelberg. Mr. Dr. C. OVERVOORDE 1865-1930

Nederlandsch Archievenblad | 1930 | | pagina 9