148 Afdeeling van Gemeente- en Waterschapsarchief- ambtenaren. MEDEDEELING VAN HET BESTUUR. Voorgestelde reglementswijzigingen. Het Bestuur stelt voor in het bestaande reglement, zooals dat is afgedrukt in Ned. Archievenblad 1920/1922, blz. 187, de volgende wijzigingen aan te brengen. De voorgestelde wijzigingen of aanvullingen zijn gespa tieerd gedrukt: Art. 1. De afdeeling stelt zich ten doel de behartiging der materiëele belangen van de archiefambtenaren in dienst van gemeente, waterschap, veenschap of veenpolder. Art. 5. Tweede lid. Stemrecht hebben slechts de leden der vereeniging, welke lid der afdeeling zijn. Art. 6. Tweede lid. Wanneer de afdeelingsvergadering tot een hoofdelijken omslag of jaarlijksche bijdrage besluit, die de som van f 3 voor eenig lid te boven gaat, is daartoe de goedkeuring der Algemeene Ver gadering der vereeniging van archivarissen in Nederland vereischt. Art. 8. Het bestuur bestaat uit 3 leden, op de jaarvergadering te kiezen uit en door de leden; deze wijzen tevens den voorzitter aan. Het bestuur zelf wijst den secretaris-penningmeester aan. Op elke jaarvergadering treedt een der bestuursleden af. De bestuursleden mogen niet langer dan 3 achtereenvolgende jaren zitting nemen. Uitzondering hierop is alleen toege laten, wanneer anders meer dan één bestuurslid tegel ij k zou moeten aftreden. In dat geval blijft het oudste lid in jaren nog één jaar in functie. De jaarvergadering wijst uit de leden een plaatsvervangend bestuurslid aan ter voorziening in een tusschentijds ontstane vacature en tevens een bestuurslid als vertegenwoodiger der afdeeling in het bestuur der vereeniging, die voor 3 jaren wordt benoemd. Art. 10. De afdeeling vergadert ten tijde en ter plaatse door het bestuur te bepalen. De afdeeling vergadert jaarlijks en wel in den regel op denzelfden dag en dezelfde plaats als de Algemeene Vergadering 149 van de vereeniging van archivarissen in Nederland in jaarver gadering, waarin de voorzitter verslag uitbrengt en de penning meester rekening en verantwoording over zijn beheer aflegt. Het bestuur is verplicht een afdeelingsvergadering te beleggen binnen één maand, nadat een daartoe strekkend, van minstens zeven leden uitgegaan en met redenen omkleed verzoek het bestuur bereikt heeft. Art. 11Vierde lid. De vergadering kan met twee derde der uitgebrachte stemmen besluiten ook andere punten in behandeling te nemen. Art. 13. Voor zooverre dit reglement niet anders bepaalt, worden besluiten bij volstrektte meerderheid van stemmen genomen. Slechts stemmingen over personen geschieden met - niet onderteekende briefjes. Art. 16 vervalt. Art. 17 vervalt. Art. 18 wordt 16. NIET-OFFICIEEL GEDEELTE. Dr. H. C. H. Moquette en het Rotterdamsche Archief. De werkzaamheid van Mej. Moquette aan het Rotterdamsche Archief is begonnen 1 Maart 1899, met ingang van welken datum zij als volontaire werd toegelaten en eindigde 30 April 1929, toen haar door Burgemeester en V^ethouders op haar verzoek eervol ontslag werd verleend. Reeds 1 januari 1901 werd zij benoemd tot tijdelijk ambtenaar met den rang van adjunct-archivaris en deze tijdelijke aanstelling werd met ingang van 1 januari 1905 in een definitieve omgezet. Meer dan dertig jaar lang is zij derhalve aan het Archief verbonden geweest. Het zij mij vergund hier van hare werkzaamheden in deze veel jarige periode een beknopt overzicht te geven. Toen Mej. Moquette aan het Archief kwam, was dit nog gevestigd in de benedenverdieping van het Museum Boymans en zij heeft dus de verhuizing in 1900 naar het nieuwe Archiefgebouw aan de Mathe- nesserlaan meegemaakt. Daar, in dat nieuwe gebouw, waren de archiefstukken gerang schikt in volgorde van den grooten geschreven inventaris van den vroegeren archivaris J. H. Scheffer. Deze had reeds in 1866 een

Nederlandsch Archievenblad | 1929 | | pagina 3