146 Afdeeling van Rijksarchiefambtenaren. MEDEDEELING VAN HET BESTUUR. Voorgestelde reglementswijzigingen. Het bestuur van de afdeeling stelt voor de volgende wijzigingen in het reglement van de afdeeling, zooals dat is afgedrukt Ned. Archievenblad 1920/1922, blz. 182 vlg., aan te brengen: 1°. in art. 6 in plaats van jaarvergadering te lezen: Jaarvergadering. N.B. In het huidige artikel 9, 2e lid is de jaarver gadering, waarin o.a. de voorzitter zijn verslag uitbrengt, tegenover de andere afdeelingsvergaderingen niet scherp gekenmerkt. Het is wenschelijk deze vergaderingen voortaan duidelijk te onderscheiden. 2°. art. 9 aldus te lezen De afdeeling vergadert jaarlijks in Jaarvergadering op een door het bestuur vast te stellen tijd en plaats, en wel in den regel op den dag en in de gemeente, waar de Alge- meene vergadering van de Vereeniging van archivarissen wordt gehouden; in deze vergadering brengt de voorzitter verslag uit over het afgeloopen vereenigingsjaar en legt de penningmeester rekening en verantwoording van zijn beheer af. Het bestuur schrijft voorts afdeelingsvergaderingen uit, zoo dikwijls het zulks wenschelijk acht, of binnen een maand, nadat een daartoe strekkend verzoek, van ten minste tien leden uitgaand en met redenen omkleed, het bestuur heeft bereikt. N.B. Deze wijziging vloeit gedeeltelijk voort uit het gewijzigde artikel 14 van het Huishoudelijk Reglement van de Vereeniging van archivarissen, waar thans van een Algemeene vergadering gesproken wordt. Overigens zie men de toelichting sub 1°. 3°. art. 10 aldus te lezen: Het bestuur verzendt de oproeping tot de Jaarvergadering tenminste twee weken tevoren, die voor de overige afdee lingsvergaderingen ten minste drie dagen tevoren, telkens met mededeeling van de punten van behandeling. Het bestuur stelt deze punten vast, doch is verplicht in het bij art. 9, 2e lid voorzien geval de punten, opgegeven door de daar genoemde leden, in de agenda op te nemen. 147 Bovendien is elk lid bevoegd punten voor de agenda der eerstvolgende vergadering aan het bestuur in overweging te geven. Alleen de Jaarvergadering kan met twee derden der uit gebrachte stemmen ook andere punten in behandeling nemen. N.B. Voor de oproeping tot alle afdeelingsvergaderingen geldt thans de termijn van twee weken. Voor de afdee lingsvergaderingen buiten de Jaarvergadering, welke ge woonlijk belegd worden om in plotseling voorkomende gevallen onmiddellijke voorziening te treffen, zou deze termijn tot drie dagen te verkorten zijn. Waar alleen op de Jaarvergadering een meer algemeen bezoek verwacht kan worden, is het gewenscht ter voorkoming van verrassingen de bevoegdheid met twee derden der uitgebrachte stemmen ook punten buiten de agenda in behandeling te nemen, tot deze vergadering te beperken. 4°. art. 15 aldus te lezen: Het bestuur beslist, of het zich in het bestuur der Ver eeniging van archivarissen zal doen vertegenwoordigen; de benoeming van den vertegenwoordiger geschiedt op de Jaarvergadering. N.B. Deze wijziging vloeit voort uit het gewijzigd artikel 23 van het Huishoudelijk Reglement van de Vereeniging van archivarissen. 5°. art. 16 aldus te lezen: Wijzigingen in dit reglement kunnen slechts worden aan gebracht bij besluit van twee derden van de ter vergadering aanwezige leden, of bij schriftelijke stemming van twee derden van de leden. N.B. De behoefte kan zich voordoen tusschentijds een reglementswijziging aan te brengen. Indien deze wijziging van vrij formeelen aard is, of anderszins om haar belang niet de uitschrijving van een vergadering wettigt, zou een schriftelijke stemming voldoende kunnen zijn. De meerderheid van twee derden van het absolute aantal leden spreekt het oordeel van de meerderheid der leden duidelijk uit.

Nederlandsch Archievenblad | 1929 | | pagina 2