6 Art. 19. Het tijdschrift verschijnt op onbepaalde tijdstippen voor rekening der vereeniging. De redactie ervan wordt telkens voor drie jaren door de Alge- meene Vergadering opgedragen aan een redacteur, die bij zijn aftreden terstond herkiesbaar is. Hij woont de bestuursvergaderingen der ver eeniging bij en heeft daar, zoo hij niet tevens bestuurslid is, een adviseerende stem. Het tijdschrift is tegen betaling ook voor niet-leden«verkrijgbaar. Art. 20. In de vereeniging bestaan twee afdeelingen, eene tot het be hartigen van de materieele belangen der Rijksarchiefambtenaren en eene tot het behartigen van die der archiefambtenaren in dienst van gemeente, waterschap, veenschap en veenpolder. Art. 21 Tot de afdeelingsvergaderingen hebben alle gewone leden der vereeniging toegang. Stemrecht hebben in de vergadering van de afdeeling van Rijks archiefambtenaren de leden, die in 's Rijks archiefdienst werkzaam zijn, in de vergaderingen van de afdeeling van archiefambtenaren in dienst van gemeente, waterschap, veenschap of veenpolder de leden, die in archiefdienst van gemeente, waterschap, veenschap of veen polder werkzaam zijn. Art. 22. Elke afdeeling regelt zelve hare werkzaamheden en de samen stelling van haar bestuur. Zij is bevoegd hare statuten, welke niet met de statuten of met het reglement der vereeniging in strijd mogen zijn, aan de Koninklijke goedkeuring te onderwerpen. Hare besluiten behoeven niet de goed keuring van de algemeene vergadering. Art. 23. Het bestuur van elke afdeeling kan zich in het bestuur der vereeniging doen vertegenwoordigen door een zijner leden. Die afdeelings-vertegenwoordigers worden voor drie jaren benoemd op de jaarvergadering, zijn niet terstond herkiesbaar en wonen de bestuurs vergaderingen der vereeniging met adviseerende stem bij. Het bestuur der vereeniging kan zich in elk afdeelingsbestuur doen vertegenwoordigen door een zijner leden, die de vergaderingen van het afdeelingsbestuur met adviseerende stem bijwoont, 7 Art. 24. Tot ontbinding der vereeniging kan niet anders worden over gegaan dan door een meerderheid van drie vierden der gewone leden. Bij ontbinding wordt het archief der vereeniging aan het Algemeen Rijksarchief aangeboden, terwijl overigens het bij art. 1702 van het Burgerlijk Wetboek bepaalde zal moeten worden in acht genomen. Art. 25. Wijzigingen in dit reglement kunnen slechts worden aangebracht bij besluit van twee derde van de ter vergadering aanwezige gewone leden, uitgezonderd in art. 24 al. 1, waarvoor de daar aangegeven meerderheid noodig is. NAAMLIJST DER LEDEN van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland. 1 December 1928. Prof. Mr. R. Fruin, Voorzitter. Dr. E. Wiersum, Ondervoorzitter (1930). Mr. R. Bijlsma, Secretaris (1931). Dr. H. P. Coster, Penningmeester (1929). Jhr. Mr. A. H. Martens van Sevenhoven (1931). Dr. L. W. A. M. Lasonder, Redacteur van het Tijdschrift, Adviseerend lid van het Bestuur (1929). Vertegenwoordiger uit het Afdeelingsbestuur I. Dr. P. A. Meilink. Vertegenwoordiger uit het Afdeelingsbestuur II. Dr. W. Moll. N.B. (I) achter den naam beteekentin het bezit van het radicaal van wetenschappelijk archiefambtenaar der eerste klasse. (II) achter den naam beteekent: in het bezit van wetenschappelijk archief ambtenaar der tweede klasse. Bestuur N.B. Het jaartal achter de namen der bestuursleden geeft aan het iaar, waarin zij niet herkiesbaar zijn; het jaartal achter den naam van den redacteur geeft aan het jaar zijner aftreding.

Nederlandsch Archievenblad | 1929 | | pagina 9