4 ter Algemeene Vergadering aanwezige gewone leden worden benoemd. Het gewone lidmaatschap wordt verloren door opzegging, hetzij schriftelijk van de zijde van het lid aan het Bestuur aan het adres van den Secretaris, hetzij van de zijde van de Vereeniging aan het lid. Art. 6. Alle gewone, correspondeerende en eereleden hebben tot de vergaderingen toegang. Correspondeerende en eereleden hebben echter op die vergaderingen slechts een adviseerende stem Art. 7. Zij, die gewoon lid van de Vereeniging wenschen te worden richten zich schriftelijk tot het bestuur, dat daarop dadelijk besluit of het verzoek met zijn advies aan de eerstvolgende Algemeene Vergadering ter beslissing voorlegt. Art. 8. De gewone leden betalen een jaarlijksche bijdrage van f 7.50, door den penningmeester tegen kwitantie in te vorderen. Art. 9. Het vereenigingsjaar vangt aan op 1 September. Art. 10. Wanneer het lidmaatschap niet ééne maand vóór het einde van het vereenigingsjaar opgezegd is, blijven de verplichtingen van het lidmaatschap gedurende het eerstvolgende vereenigingsjaar gelden. Art. 11. Het bestuur bestaat uit vijf leden, door de Algemeene Vergadering te benoemen uit de leden, die in werkelijken archiefdienst zijn. Uit het bestuur wordt een voorzitter gekozen door de Algemeene Vergadering en een secretaris en een penningmeester door het bestuur zelf aangewezen. Art. 12. Het bestuur vergadert zoo dikwijls de voorzitter het bijeenroept ter plaatse, door hem te bepalen. Art. 13. De leden van het bestuur treden jaarlijks af en zijn terstond herkiesbaar, met die beperking, dat niemand onafgebroken langer dan drie jaren zitting heeft. 5 Van de laatste bepaling kan met het oog op de vervulling van den voorzitterszetel worden afgeweken. Art. 14. De vereeniging vergadert jaarlijks in Algemeene Vergadering op een door het Bestuur vast te stellen dag; in deze bijeenkomst wordt de plaats voor de eerstvolgende Algemeene Vergadering door de leden vastgesteld. Het bestuur schrijft voorts buitengewone vergaderingen uit zoo dikwijls het zulks wenschelijk acht, of wanneer het verzoek hiertoe door ten minste zeven leden aan het bestuur wordt gedaan. De oproeping tot de Algemeene Vergadering wordt door het bestuur ten minste veertien dagen te voren verzonden met mede- deeling der punten van behandeling, waaromtrent de leden vooraf aan het bestuur opgaven kunnen doenoproepingen tot buitengewone vergaderingen moeten, eveneens met vermelding der te behandelen punten, ten minste drie dagen te voren worden verzonden. De Algemeene Vergadering kan met twee derden der uitgebrachte stemmen besluiten ook andere punten in behandeling te nemenin de buitengewone vergaderingen kunnen geen andere punten aan de orde worden gesteld dan die, welke op de agenda vermeld zijn. Art. 15. Voorzoover dit reglement niet anders bepaalt, geschieden stem mingen bij volstrekte meerderheid van stemmen. Slechts stemmingen over personen geschieden met niet onder- teekende briefjes. Art. 16. Bij staking van stemmen wordt een voorstel geacht te zijn verworpen. Art. 17. Wanneer bij een verkiezing geen volstrekte meerderheid wordt verkregen, wordt een tweede vrije stemming gehouden. Indien ook daarbij geen volstrekte meerderheid verkregen wordt, heeft een herstemming plaats tusschen hen, die bij de tweede stem ming de meeste stemmen hebben verkregen. Bij staking van stemmen beslist het lot. Art. 18. Op de Algemeene Vergadering brengt de voorzitter verslag uit en legt de penningmeester rekening en verantwoording af over zijn beheer.

Nederlandsch Archievenblad | 1929 | | pagina 8