2 Als gewone leden kunnen door het bestuur worden aangenomen zij, die het radicaal van de eerste of tweede klasse der weten schappelijke archiefambtenaren volgens Koninklijk besluit van 2 Sep tember 1919 (Stbl. no. 551) bezitten, en zij die bij besluit van de ter vergadering aanwezige gewone leden met hen worden gelijkgesteld. Tot correspondeerende leden kunnen op voorstel van een der leden bij besluit van de ter vergadering aanwezige leden buitenland- sche ambtgenooten worden benoemd. Eereleden zijn zij, die op voorstel van het bestuur of ten minste vijf leden, met twee derde der uitgebrachte stemmen, daartoe door de ter vergadering aanwezige gewone leden worden benoemd. Het gewone lidmaatschap wordt verloren door opzegging, hetzij van de zijde van het lid, hetzij van de zijde der vereeniging. Art. 5. Het bestuur bestaat uit een voorzitter, een secretaris, een penning meester en twee of meer bijzitters uit en door leden te kiezen. Art. 6. Voor zoover niet anders is bepaald, geschieden stemmingen bij volstrekte meerderheid van stemmen. Stemmingen over personen geschieden met ongeteekende brietjes. Art. 7. De vereeniging is aangegaan voor den tijd van 29 jaren, te rekenen van den dag der oprichting, zijnde 17 juni 1891. Bij het verstrijken van genoemd tijdvak wordt de vereeniging opnieuw aangegaan voor den tijd van 29 jaren. Tot ontbinding der vereeniging kan niet anders worden overge gaan dan door een meerderheid van drie vierde der gewone leden. Bij ontbinding wordt het archief der vereeniging aan het Algemeen Rijksarchief aangeboden, terwijl overigens het bij art. 1702 van het burgerlijk wetboek bepaalde zal moeten worden in acht genomen. Art. 8. De vereeniging regelt haar werkzaamheden bij een huishoudelijk reglement, dat niet in strijd mag zijn met de statuten. Art. 9. Onder voorbehoud van de nadere Koninklijke goedkeuring volgens art. 8 der wet van 22 April 1855 (Staatsblad no. 32) kunnen wijzigingen in deze bepalingen slechts worden aangebracht bij besluit van twee 3 derde van de ter vergadering aanwezige leden, uitgezonderd in art. 7, al. 3, waarvoor de daar aangegeven meerderheid noodig is. HUISHOUDELIJK REGLEMENT Art. 1 De Vereeniging van archivarissen in Nederland stelt zich ten doel de bevordering van de belangen van het Nederlandsch archiefwezen en van de daarbij werkzame ambtenaren. Art. 2. Zij tracht dit doel te bereiken a. door het houden van bijeenkomsten; b. door het uitgeven van gedrukte werken; c. door andere daartoe strekkende wettige middelen. Art. 3. Zij heeft haar zetel te s-Gravenhage. Art. 4. Zij bestaat uit a. gewone leden; b. correspondeerende leden; c. eereleden. Art. 5. Uewone leden zijn zij, die bij de vaststelling van dit reglement gewone of buitengewone leden zijn. Als gewone leden kunnen voortaan door het bestuur worden aangenomen zij, die het radicaal van de eerste of tweede klasse der wetenschappelijke archiefambtenaren volgens Kon. Besluit van 2 Sep tember 1919 (Stbl. no. 551) bezitten; bij besluit van de ter Algemeene Vergadering aanwezige gewone leden kunnen ook andere archivarissen en archiefambtenaren als gewone leden worden aangenomen. Tot correspondeerende leden kunnen buitenlandsche ambtgenooten worden benoemd op voorstel van een der leden bij besluit van de ter Algemeene Vergadering aanwezige gewone leden. Eereleden zijn zij, die op voorstel van het bestuur of ten minste vijf leden met twee derden der uitgebrachte stemmen daartoe door de N.B. Vastgesteld in de Algemeene Vergadering te Haarlem van 17 ]uni 1891 (laatstelijk gewijzigd in de Algemeene Vergadering te Arnhem op 29 September 1928).

Nederlandsch Archievenblad | 1929 | | pagina 7