58 daar belangwekkende documenten heeft aangetroffen, die betrekking hebben op Ceylonsche archiefstukken. Prof. dr. GODÉE MOLSBERGEN zal circa twee maanden op Ceylon verblijven." Wij willen bi| dit bericht opmerken, dat het zeer zeker zijn nut kan hebben deze thans onder Engelsch beheer staande archieven volgens een bericht, dat wi| elders azen, bevatten de Hollandsche archieven op Ceylon ongeveer 700 deelen, waarvan sommige tusschen 1706 en 1732 zijn geschreven op die wijze meer dan tot dusverre voor het wetenschappelijk onderzoek dienstbaar te maken. Intusschen blijft het de vraag, of men zich van tevoren wel voldoende rekenschap er van heeft gegeven, dat ook in het Algemeen Rijksarchief vele Ceylonsche archivalia worden gevonden, waarschijnlijk voor een groot deel van denzelfden inhoud als die op Ceylon. Ook bij het uitzien naar een Nederlandsche kracht om op Ceylon het een en ander te verzorgen bij de interessante Herdenking van het 350-jarig bestaan van de Classis Amsterdam op 21 September l.l. in de Nieuwe Kerk aldaar, bij welke gelegenheid een Ceylonsche predikant-afgevaardigde, tevens bezoeker van de Presbyteriaansche Alliantie te 's-Gravenhage, in het Engelsch een groet aan de Classis overbracht, werden wij nog eens aan deze zaak herinnerd is dit punt, naar het ons wil voorkomen, niet altijd in voldoende mate in het oog gehouden. Buitenlandsche archieven. Letland. In het begin van den wereldoorlog is het oude Koerlandsche staatsarchief, uit den tijd, dat Koerland nog een hertogdom was, op last van de Russische regeering naar Moskou gebracht. Onderhandelingen van de Letlandsche regeering hebben nu tot resultaat gehad dat dit historisch zeer belangrijke archief, dat uit 2300 acten en documenten bestaat, door de Sowjetregeering aan het Letlandsche gezantschap te Moskou overgedragen is. N. R. C. Raadpleging van archieven. Staatsbegrooting voor 192 9. Bij art. 158 (Personeels-uitgaven Commissie van 's Rijks Geschiedkundige Publicatie n) staat het volgende vermeld„Gerekend is op de bevordering van een adjunct commies tot weten schappeliik assistent (e) tweede klasse met ingang van 1 Maart 1929." Afgesloten 12 December 1928.

Nederlandsch Archievenblad | 1929 | | pagina 35