42 van het stadhuis bevindt het geheele archief zich sinds Augustus 1927 tijdelijk in het dépot van het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. Th o I en. Er zal in den toestand der archiefkamer en der berg plaatsen verbetering worden gebracht. Het lokaal, waarin de werk zaamheden van den archivaris moeten plaats hebben, wordt niet kunstmatig verwarmd, zoodat het in het koude jaargetijde niet altijd even goed te gebruiken is. IV. Beschrijving der verzamelingen. Den B r i e 1. Aanvulling van het archief met uittreksels uit de naar s-Gravenhage overgebrachte rechterlijke archieven heeft geregeld plaats gehad; in 1926 werden ook die uit de Bodt-boeken voltooid. In het laatste jaar is ook aan het archief der Weeskamer met deszelfs bijzonder belangrijke bescheiden voor genealogie en historie begonnen. Deventer. Een aanvang is gemaakt met de beschrijving der rekeningen en andere stukken, die betrekking hebben op het toezicht van het stedelijk bestuur op de talrijke stichtingen. Dordrecht. De notarieele en raadhwisarchieven zijn beschreven geworden. Verschillende naamregisters zijn gereed gekomen. De geheele supplementaire prentverzameling werd op kaart gebracht en van naamregisters voorzien. Eindhoven. De ordening en beschrijving der archieven heeft geregeld voortgang. Gouda. Het archief van het voormalig chirurgijnsgilde is geïn ventariseerd en de dossiers van het Weeskamer-archief zijn geklapperd. De portefeuilles met stukken betreffende het Tuchthuis zijn nader geordend en geïnventariseerd. Het klapperen van de aanwezige doop-, trouw- en overlijdens- registers wordt voortgezet. Wat de huwelijksproclamatieboeken betreft, hieraan is over het tijdvak 1798—1811 de laatste hand gelegd. De trouwboeken der Ned. Hervormde Gemeente, aanvangende 1574, zijn thans tot 1740 bewerkt. Geregeld wordt met dezen arbeid doorgegaan. De samenstelling van den inventaris der notarieele protocollen voor zoover in het gemeente-archief gedeponeerd werd ter hand genomen. Deze arbeid is bijna voltooid. De inventaris zal in het verslag van den Algemeenen Rijksarchivaris over 1927 worden opgenomen. Geïnventariseerd werd het oud-archief der Evangelisch Luthersche Gemeente, omvattende 60 nummers en loopende van 1622—1898. Kampen. Er zijn naamregisters op de Momberboeken, 1540-1657, vervaardigd. Hiermede is dit werk, in 1922 begonnen, voltooid; de 43 geheele serie momberschappen van 1540—1811 is op kaart gebracht en alphabetisch gerangschikt. De persoons- en plaatsregisters op de tien deelen der Charters en Bescheiden zijn eveneens gereedgekomen. De serie „Testamenten" wordt thans van persoonsregisters voor zien. Twaalf deelen over de jaren 1598—1/03 zijn bewerkt. De charters uit de collectie Lemker zijn van regesten voorzien. Het ontvangen archief van de Stadsboterwaag is geordend en geïnventariseerd. Op de drie oudste lidmatenboeken der Ned. Hervormde kerk, 1578-1710, zijn naamregisters vervaardigd. Naamregisters werden op de n i e t-weidenden, voorkomende in het Groot-burgerboek, en op de buitenburgers vervaardigd. Verder werden registers gemaakt op: 1°. register van ingezetenen van Kampen, 1748. 2°. register van stemgerechtigde burgers der stad Kampen, 1798. 3°. de aangenomen geslachtsnamen, 1811 —1826. Geïnventariseerd zijn Archief der politie van Kampen, archief der Nachtwacht, archief der Huurcommissie, archief van de Schoolcommissie der stad Kampen, archief Stadswaag, archief der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Kampen. Maastricht. De inventaris van de op 1 Januari 1923 opge heven Stadsbank van Leening is nagenoeg gereedgekomen. Twee deelen van de pastoreele doop-, trouw- en begraafboeken zijn bewerkt. Een inventaris met index werd afgesloten van de rijke verzameling photografien van de plaatselijke monumentencommissie, welke in het archief der gemeente berust. Schoonhoven. De beschrijving van den supplement-inventaris kwam gereed en is als bijlage XII van deel I der Verslagen omtrent 's Rijks oude archieven over het jaar 1925 in druk verschenen. De beschrijving en ordening der charters werd voortgezet. Tholen. De losse bescheiden zijn geordend. Verder is de beschrijving der voorhanden boek- en plaatwerken voltooid. De losse rekeningen der Weeskamer werden geordend en ge nummerd, waarvan een index, loopende over de jaren 1552—1614, opgemaakt is. V. Aanwinsten. Dordrecht. Voorwaarden van aanbesteding van stadswerken 1638, 1639 en 1659, 15 stuks.

Nederlandsch Archievenblad | 1929 | | pagina 27